Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

linksys wrt54GC - nie wykrywa routera.

25 Sty 2009 14:57 8727 12
  • Poziom 9  
    witam
    posiadam router wrt54GC
    i podlaczone do niego dwa kompy
    do dzisiejszego dnia wszystko dzialalo okej,
    podczas gdy nagle wyswietlil sie nat za firewallem i zaczalem zmieniac ustawienia routera, w czasie zmian menu sie przywiesilo i zamknalem iexplorera
    i od tego momentu nie wykrywa mi routera, wyswietla mi ograniczenia lub brak lacznosci, lub siec niezidentyfikowana
    za holere nie moge sie polaczyc z routerem, ani poprzez wpisywanie w przegladarke jego "namiarow" ani poprzez setup wizard z plyty,
    komp nie widzi routera :(
    niemm pojecia jak ten problem rozwiazac, resetowanie reczne na routerze ani wylaczenie na jakis czas z zasilania rowniez nic nie pomoglo.
    a nawet zauwazylem ze przy resetowaniu zielona dioda nie zamienia sie w pomaranczową jak to mialo wczesniej miejsca
    czekam na rady bo kompleteni niewiem co mam z tym fantem robic
    (system mam na viscie)
    pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 40  
    Próbujesz się z nim połączyć kablem czy poprzez WiFi.

Dla pewności podłącz się kablem do routera. Sprawdź jaki numer IP nada twojej karcie sieciowej (z jakiej grupy) - jeśli w ogóle nada.
    Wpisz standardowy adres 192.168.1.1 i spróbuj się połączyć.
    Przeczytaj w instrukcji jak się go resetuje i zastosuj się do niej.
  • Poziom 9  
    probuje po kablu
    i wlasnie problem polega na tym ze przy wpisywaniu standartowego numerka /ten co powyzej podales/ explorer nie laczy sie z menu,
    dlatego tez nie moge przywrocic ustawien fabrycznych
    alternatywa pozostaje reset poprzez wcisnienie przycisku na obudowanie, ale to tez jak wyzej opisalem nie przynosi skutku tak jakby nie reagowal na reset (lampka nie zmienia koloru)
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Spróbuj tak zresetować:
    Wyłącz router (wyjmij wtyczkę jak nie ma wyłącznika), wciśnij przycisk reset i przy wciśniętym przycisku reset włącz router przytrzymaj tak ok 10 sekund.

Dodano po 5 [minuty]:

Potem przy podłączonym routerze do kompa prawokliknij na ikonki połączenia (w systrey'u) i wciśnij napraw. Poprzez właściwości sprawdź jaki numer IP nadał karcie.
  • Poziom 9  
    skorzystalem z powyzszej rady

zrobilem tak
    -wylaczylem zasilanie
    -wcisnalem reset
    -wlaczylem zasilanie trzymam 10sek.

Co nastepuje:
    -pojawie sie pomaranczowa dioda ktora sie wczesniej nie palila przy resetowaniu
    -nadal nie moge sie polaczyc z ustawieniami routera poprzez wpisanie 192.168.1.1 w IE
    -niestety wczesniej wspomniana dioda mryga teraz caly czas z reszta diod
    -internet zaczyna dzialac ale niestety tylko na jednym kompie / gdy wlaczam drugiego podlaczonego do routera net niedziala
    -gdy odlaczam i wlaczam zasilanie poraz kolejny diody sie uspokajaja ale niestety sytuacja wraca do wczesniejszej tzn ograniczenia lub brak lacznosci , lub siec niezidentyfikowana - internet nie dziala

:(
  • Poziom 15  
    Zrób może tak : włóż płytę z Firmware routera do napędu i wgraj zapisane na płycie oprogramowanie. Nie przejmuj się ,że komp nie widzi routera.

Miałem podobny przypadek na swoim , co prawda nie na takim jak Ty routerze. Jak chcesz przeczytaj mój posty ze stycznia odnośnie routera.

Pozdr. Napisz , czy pomogło.
  • Poziom 9  
    Panowie i Panie problem rozwiązany :)

rozlaczylem router spakowalem do pudelka i wybralem sie na piwko :)
    wlasnie wrocilem i zdecydowalem sie sprobowac odpalic go ostatni raz i niewiem jak ale zaczelo to pudlo normalnie dzialac, co nadziwniejsze mimo tylu "resetow" twardych zachowaly sie pierwotne ustawienia...
    no coz niewiem jakim cudem ale dziala narazie :P

dzieki wszystkim za pomoc

jesli ktos ma moze informacje jak poprawnie zkonfigurowac ten router zeby chodzily mi torrenty bez bledow natu.. to bylbym holernie dźwięczny :) /bawie sie w uwalnianie portow ale blad nat powaraca mimo ze firewalla mam zgaszonego/

pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 27  
    Jesli chcesz miec porzadna konfiguracje tego sprzetu via www to wrzuc inny niz domyslny soft, np Tomato albo DD-Wrt. Goraco polecam stronke openlinksys.info

PS.
    U mnie od kilku lat chodzi na regularnie upgradowanym Tomato i radzi sobie z kilkoma kompami po kablu i 4 laptopami via wifi. Zadnych zwiech, problemow.
  • Poziom 9  
    dzieki za porade, bede musial cos takiego przeprowadzic
    bo zauwazylem ze mimo uwolnienia portu, klient torrenta dopiero po dluzszym czasie wyswietla ze nat jest ok.
  • Poziom 2  
    Podepnę się pod temat
    Lesz123 napisał:
    Zrób może tak : włóż płytę z Firmware routera do napędu i wgraj zapisane na płycie oprogramowanie. Nie przejmuj się ,że komp nie widzi routera.

Krótkie pytanie:
    Jak, skoro nie widzi routera? :D

Walczę z wrt54g3g

zdrowka
  • Poziom 21  
    Właśnie. Firmware nie upgraduje się tak jak sterowniki do kompa, lecz to się robi przez interfejs www (jeżeli nie uwaliłeś softu) lub TFTP/Telnet. W ostateczności przez JTAG o ile bootloader jest cały bo inaczej można sobie APka potraktować kilofem.
  • Poziom 2  
    MacGyver. napisał:
    Właśnie. Firmware nie upgraduje się tak jak sterowniki do kompa, lecz to się robi przez interfejs www (jeżeli nie uwaliłeś softu) lub TFTP/Telnet. W ostateczności przez JTAG o ile bootloader jest cały bo inaczej można sobie APka potraktować kilofem.

MacGyver napisz o TFTP z czym to sie je jezeli chodzi o przywrocenie poprzedniego firmware.
    Bo ja siedze i pazury obgryzam... ;)
    pozdr
  • Poziom 11  
    Ściągamy firmware do routerka, gdy jest taka potrzeba to rozpakowujemy go.

Odpalamy konsolę:
    Menu START/URUCHOM i wpisać CMD
    następnie wpisujemy:
    tftp -i 192.168.1.1 PUT "ścieżka_do_firmware*".img

np:
    tftp -i 192.168.1.1 PUT c:\firmware.img

po chwili powinien pojawić się komunikat "Przesłano pomyślnie.....

następnie resetujemy urządzenie przyciskiem RESET (ok 10-15 sekund) ustawiamy IP w komputerze na automat i po nadaniu przez router adresu IP logujemy się do niego na standardowych ustawieniach.

Przed uaktualnieniem firmware tym sposobem zalecam połączenie z kompem poprzez kabel rj45 i ustawić manualnie ip na karcie sieciowej na 192.168.1.1 oraz maskę na 255.255.255.0 to napewno nie zaszkodzi a nie pozwoli zerwać połączenia w trakcie aktualizacji firmware