Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

latarka indukcyjna

25 Sty 2009 15:02 1998 3
  • Poziom 15  
    Witam
    Zrobiłem elektromagnes z pręta stalowego o grubosci 11 mm i długosci 12 cm zawinołem go tasmą izolacyjną i nawinołem 300 zwoi drutem 0,7 mm . Jak podłączyłem 12 V 2,3 A to pole było tak silne ze podnosiłem klamkę od dzwi . Tyle że jak podłączyłem do drutów żarówke i przesuwałem szybko magnes ( z głowicy starego dysku twardego ) to zarówka wcale się nie zaświeciła . Jak podłaczyłem miernik cyfrowy to przy przesuwaniu cos sie pokazywało ale to było cos takiego .0020 mV .
    Co mam zrobic zeby się zaswieciła żarópwka 12 v 0,1 A . Chciałbym zrobic taka latarke zeby przez potrzasanie jej robic prąd tym prodem naładowac kondensator i ta żarówka ma sie swiecic ok 10 s albo wiecej mam dwa kondensatory 3000 uf 25 V .
  • Poziom 36  
    Witam, wpisz w Google"latarka indukcyjna".
    Pozdr.
  • Poziom 11  
    a maże jak dasz więcej zwojów z cieńszego drutu żeby zmniejszyć wagę i zwiększyć napięcie. Cewkę zrób bezrdzeniową a magnes przesuwał by się w środku. Zamiast żarówy możesz dać ledkę 0.5 lub 1W. A z pomiarem napięcia wziąłeś pod uwagę że in pulsy były krótkie i miernik nie zdążył wykonać pomiarów lepiej daj małego leda zamiast miernika