Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znikające ikony w tray'u po ponownym uruchomieniu Explorera

25 Sty 2009 20:18 3563 18
  • Poziom 14  
    System operacyjny to Windows XP Professional + SP3 (ale to akurat nie ma znaczenia)
    Zdarza się, że czasem się mi wysypie Explorer i wyskoczy okienko że wystąpił problem i ble ble... Po naciśnięciu OK Explorer się zamyka (nie ma żadnych pasków, pulpitu itp) i uruchamia od nowa (trwa to parę sekund). I nie wszystkie ikony pokazywane są potem w TRAYu. Nie przypatrywałem się dokładnie które, gdyż akurat interesuje mnie tylko jedna - od DVBDreama. Program dalej chodzi, ale nijak nie można go przywołać z powrotem. Pozostaje reset komputera.

I teraz pytanko: Jest jakiś sposób na wywołanie programu, który powinien być w TRAYu, a go tam nie widać? Jakiś skrót? Oddzielna aplikacja?
  • Poziom 16  
    wyprowadź sobie ikonę na pulpit-odszukaj za pomocą exsploratora windows(znajdziesz go w akcesoriach w menu start) plik startowy programu DVBDream.Poznasz go po rozszerzeniu .exe-najedź na niego prawy przycisk myszy i wyślij na pulpit(utwórz skrót)
    Każdorazowo po takim resecie będziesz mógł przywołać program za pomocą tej ikony.
  • Poziom 14  
    Nieno, ikonkę programu to mam na pasku Szybkiego Uruchamiania i wiem jak uruchomić program. Tylko że akurat tego programu nie można w ten sposób przywrócić. Jak chcę to zrobić to wyskakuje okienko z informacją, że program już chodzi i nie można drugiego uruchomić. Więc to nie to.

Dodano po 13 [minuty]:

tronic1 napisał:

Widzę, że ktoś miał podobny problem, aczkolwiek podane tam rady mi nie pomagają, gdyż Interfejs Użytkownika UPnP jak zauważyłem mam niezainstalowany, a problem nadal występuje. A to, że można zamknąć program z Menedżera Zadań i ponownie uruchomić to wiem, tylko że ja chcę do przywrócić nie zamykając go w ten sposób.

Może ktoś wie co z tym fantem jeszcze można zrobić?
  • Poziom 14  
    Znalazłem taki program jak PS Tray Factory, który rozwiązuje problem, tzn. siedzi sobie też w tray'u i jak tylko się Explorer wykrzaczy i znikną niektóre ikonki, to je przywraca...

Tylko, że program ten nie jest darmowy, bezpłatnie można z niego korzystać jedynie miesiąc (czy tam 30dni).

Może ktoś zna jakiś bezpłatny odpowiednik?
    A najlepiej byłoby, gdyby można to było zrobić bez użycia jakiegokolwiek zewnętrznego programu... może w Windowsie coś tam jest co może pomóc?
  • Spec od komputerów
    Moze napisz kiedy dokladnie wystepuje blad oraz podaj szczegoly bledu z raportu.
  • Poziom 14  
    Roch Brada napisał:
    Próbowałeś: start - uruchom - systray po padzie explorera?

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się dlaczego ten Explorer pada, a nie szukał obejścia problemu.

Sprawdź to: http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Win-Res-Q.shtml

odpalenie systray nie pomaga, ale ten programik Win-Res-Q jest super, nie musi chodzić cały czas, tylko jak się wywali Explorer to go włączam i da się przywrócić to co mi znikło :)

....

Co do padów Explorer'a to bywa to różnie, z czego nieraz ma to miejsce, gdy mam jakiś obrazek (jpeg) i chcę go edytować w Paincie (klikam na niego prawym i wybieram Edytuj, odpala się Paint i sypie się błąd). Ostatnio w takim przypadku wysypało takimi błędami:

Cytat:
    Podręczne okno aplikacji: Explorer.EXE - Błąd aplikacji : Instrukcja spod "0x07a435de" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x0a1e11ac". Pamięć nie może być "read".

Cytat:

Podręczne okno aplikacji: Explorer.EXE - Błąd aplikacji : Instrukcja spod "0x07a45b16" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x0a1e087c". Pamięć nie może być "read".

Dodano po 19 [minuty]:

Kolobos napisał:

Niestety program ten nie spełnia swojej funkcji, gdyż po restarcie Explorera on również znika, a ponowne jego uruchomienie też nie pomaga przywrócić znikniętych programów. Z tego co zauważyłem to służy od tylko do ukrywania i pokazywania ikonek w trayu, jeśli ktoś ma ich tam zbyt wiele i mu przeszkadzają to może sobie je ukryć :)
  • Spec od komputerów
    Kiedys go uzywalem i nie znikal po padzie explorer'a.

Daj w zalaczniku log z combofix oraz hijackthis.
    Zrob tez skan przy pomocy Dr.Web CureIt oraz Malwarebytes Anti-Malware. Sprawdz tez ram -> www.memtest.org
  • Spec od komputerów
    Wklej do notatnika:
    REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\windows]
    "AppInit_DLLs"=-
    "AppInit_DLLs"=""

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\Flag]

Zapisz jako fix.reg i uruchom.

Uruchom regedit, przejdz do: [HKEY_USERS\S-1-5-21-861567501-1844237615-839522115-1003\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell Extensions\Approved\{53C6D816-E410-BDE3-3D0C-EEE8C7DAFDFC}*] kliknij prawym przyciskiem myszy na kluczu, wybierz uprawnienia dodaj siebie z pelnymi prawami i usun {53C6D816-E410-BDE3-3D0C-EEE8C7DAFDFC}*
  • Poziom 14  
    fix.reg odpalony, natomiast z tym drugim mam problemy.
    Przy wchodzeniu do tego klucza otrzymuję błąd:

Natomiast w uprawnieniach pokazuje mi się takie coś:

• Spec od komputerów
    Utworz plik CFScript.txt, wklej do niego:

RegLock::
    [HKEY_USERS\S-1-5-21-861567501-1844237615-839522115-1003\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell Extensions\Approved\{53C6D816-E410-BDE3-3D0C-EEE8C7DAFDFC}*]

RegNull::
    [HKEY_USERS\S-1-5-21-861567501-1844237615-839522115-1003\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell Extensions\Approved\{53C6D816-E410-BDE3-3D0C-EEE8C7DAFDFC}*]

Zapisz go i przeciagnij na ikone combofix.exe, po wykonaniu daj nowy log.
  • Poziom 14  
    dzięki wielkie za pomoc

Czyli mam rozumieć, że już mi Explorer padać nie będzie?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Tego nie wiem, musisz sprawdzic sam.

Mozesz tez sprobowac wylaczyc podglad plikow:
    Start->Uruchom->regsvr32 /u shmedia.dll
  • Poziom 14  
    Podgląd mediów i obrazów wyłączyłem. Poczekamy i zobaczymy czy jeszcze się wysypie kiedy Explorer.

Dzięki wszystkim za pomoc, a szczególnie Roch Brada za super programik i Kolobos za resztę :)