Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Mastercook - piekarnik nie dogrzewa

w.ig 25 Jan 2009 21:54 9331 10
Automation24.pl
 • #1
  w.ig
  Level 11  
  Witam,

  Mam od około 7 letnią kuchenkę Mastercook Elegance. Trudno mi powiedzieć jaki to model. Kuchenka ma wyświetlacz z zegarem i timerem, zapalarkę w osobnym przycisku, regulator temperatury piekarnika w pokrętle. Z innych "bajerów" termoobieg, rożen .....

  Około 2-3 lata temu zauważyłem, że piekarnik nie dogrzewa. Jednak w ostatnim czasie sytuacja ta zaczęła mnie denerwować.
  Sprawdziłem. Obie grzałki grzeją. Włączyłem grzanie na maxa i po kilkunastu minutach sprawdziłem kręcąc pokrętłem przy jakiej temperaturze wyłączy się lampka. Lampka wyłączyła się przy 230 stopniach.

  Czyli teoretycznie wszystko OK a jednak piekarnik nie dogrzewa.

  Zanim zacznę coś kombinować z naprawami, chciałbym jakimś domowym sposobem (bez konieczności zakupu jakichś profesjonalnych drogich sprzętów) sprawdzić jaka jest maksymalna temp. jaką ten piekarnik osiąga i czy pokrętło do ustawiania temp. dobrze działa. Jak można to zrobić?
 • Automation24.pl
 • #2
  Anonymous
  Anonymous  
 • Automation24.pl
 • #3
  czyzyk84
  Level 2  
  I co takim multimetrem mamy sprawdzić? Mam taki sam problem że piekarnik nie dogrzewa. Posiadam tez multimetr uniwersalny, sprawdziłem prąd dochodzący do wszystkich grzałek i jest ok. Kuchenka to dokładnie mastercook 3462
 • #4
  zbigniew3107
  Level 20  
  Kolega Dariusz miał na myśli miernik z pomiarem temperatury poprzez sondę , chodzi o porównanie temperatury wewnątrz piekarnika i termostatu czy nie ma różnicy .
 • #5
  tom71
  Level 19  
  Witam! A to że napięcie na grzałki dochodzi, to wcale nie znaczy, że są sprawne. Sprawdzić trzeba je na upływowość.
 • #6
  zbigniew3107
  Level 20  
  Grzałka gdyby miała upływność wyrzuciłby wyłącznik różnicowy, sprawdź miernikiem jaka jest różnica temperatur między wskazaniem miernika a termostatem .
 • #7
  tom71
  Level 19  
  [quote="zbigniew3107"]Grzałka gdyby miała upływność wyrzuciłby wyłącznik różnicowy
  Wcale nie do końca prawda. Chcesz trochę takich grzałek? Mam wymontowane od kilku klientów, i wcale nie za każdym razem wyrzucały różnicówki , a okazały sie niedobre.
 • #8
  david-92
  Level 12  
  Najlepiej sprawdź po jakim czasie gaśnie czerwona lampka przy 230 stopniach Celsjusza.;p
 • #9
  zbigniew3107
  Level 20  
  Czas nie ma tu nic do rzeczy chodzi o uzyskanie odpowiedniej temperatury ,jak wspomniałem wcześniej porównaj temperaturę piekarnika z tęmperaturą wyłączania termostatu . Musisz zdecydować od czego zaczniesz ,grzałek czy termostatu jak porównasz temperatury będziesz miał miał więcej informacji co do problemu z którym masz do czynienia u siebie , jeśli będzie różnica temperatur to termostat jeśli wskazanie będzie dobre to grzałki powodzenia .
 • #10
  Trull
  Level 28  
  A taka podstawowa rzecz, jak ciągłość uszczelki drzwiowej została sprawdzona? Ciepło ma to do siebie że gromadzi się u góry komory piekarnika jeśli uszczelka jest uszkodzona to w dolnej części będziesz miał duże straty ciepła.
 • #11
  antekch
  Level 21  
  Nie wiem czy jeszcze potrzeba porady ,ale jedyna skuteczna przy działających grzałkach to do wymiany termostat.Bo jak piszesz 230 stopni to powinna osiągnąć dopiero po około20 -25 minutach a nie po paru.Za szybko wyłącza termostat i nie osiąga temperatury.