Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotbird tylko w frequenzji Vertikalnej?

Arcibal 25 Sty 2009 21:54 4017 13
  • #1 25 Sty 2009 21:54
    Arcibal
    Poziom 9  

Witam
    Mieszkam w Niemczech a ze w bloku nie wolno miec anteny satelitarnej kupilem z firmy selfsat zeby nie zucala sie w oczy.Mam w planie wykupic pakiet na polskie programy tylko ze mam problem.W ustawieniu anteny na Hot Bird wyszukuje mi tylko programy na czestotliwosciach (H).Programy na ktorych mi zalezy np. NTV sa na Transponderze o frequenzi 11393(V).Przy wyszukiwaniu automatycznym programow poprostu pomija mi te frequenzje a kazda Horyzontalna jest o wiele silniejsza niz ta co szukam.Nie wiem czy ktos mial juz taki problem ale moze ktos wie dlaczego tak jest.
    Z gory dziekuje.

• #2 26 Sty 2009 17:35
    potekw
    Poziom 17  

Jeżeli nie odbierasz żadnego programu w polaryzacji V problem tkwi w ustawieniach tunera ( LNB ) lub źle ustawioną ( zasłoniętą przez jakąś przeszkodę) antenę.Napisz jaki jest model anteny i typ tunera. Proponuję też sprawdzić czy odbierasz w polaryzacji H transponder o podobnej wiązce (podobny poziom sygnału ) np 11.411.

• #3 29 Sty 2009 15:18
    Roman_5000
    Poziom 19  

Może też i tak być, że uszkodzony jest konwerter.
    Choć w przypadku nowych konwerterów jest to mało prawdopodobne.

• #4 30 Sty 2009 01:04
    tomcio
    Poziom 26  

Mam nadzieję że można "wklepać" ręcznie i przeszukać tylko transponder, a nie automat.
    Czy ty kupiłeś taki "prostokątny" wynalazek za 100e?
    Jeśli tak to możesz mieć problem. Instalowałem to na C+ ale na pakiet francuski (ASTRA) i to nie działa to za specjalnie. Nie działały mi na tym polskie kanały, ale na zwykłej antenie na takim samym dekoderze szło bez problemu (Polonia itd). Musisz to dobrze ustawić, może pójdą PL kanały.
    Powodzenia

• #5 01 Lut 2009 22:14
    Arcibal
    Poziom 9  

Witam.Dziekuje za odpowiedzi.Problem sie rozwiazal.Glowna przyczyna byla zle ustawiona antena a wlasciwie jej pozycja.Po przesunieciu anteny o 30 cm.na zewnatrz balkonu znalazlem kanaly,ktore szukalem.Mam antene plaska firmy selfsat.Wyglada jak pudelko po butach a chociaz jest mala odbieram mocne sgnaly z paru satelit.
    Teraz mam hotbirda i polskie kanaly ale problem calkiem do konca sie nie rozwiazal,poniewaz nie pomyslalem,ze do pakietu jaki chce kupic w Polsce bede prawdo podobnie potrzebowal resiver na cyfre.Ja mam resiver firmy Octagon SF 908 i nie jestem pewny czy moge tylko kupic karte bez resivera a jezeli tak, to czy bede mogl dokonac aktywizacji.
    Jezeli ktos przypadkiem wie czy istnieje taka mozliwosc prosze o informacje.
    Dziekuje jeszcze raz wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie.
    Pozdrowienia z Niemiec dla wszystkich tutaj na tym forum.

• #6 02 Lut 2009 00:02
    SlaweK
    Poziom 43  

Musisz sprawdzić w instrukcji obsługi swojego "resajwera" czy obsługuje karty w systemie kodowania Seca Mediaguard, jeśli tak to będzie działać ale nie zaszkodzi mieć oryginalny odbiornik Cyfry a czasem nawet lepiej taki mieć.

SławeK

• #7 02 Lut 2009 19:44
    Arcibal
    Poziom 9  

Witam.No niestety moj receiver czyta tylko SmartCard w systemie kodowania Conax.Hmmm....chyba bede zmuszony kupic pakiet cyfry razem z receiverem.No chyba,ze ten system jaki posiadam tez potrafi czytac system Seca Mediiaguard.
    Ostatnio czytalem,ze mozna rowniez ogladac polskie programy zamawiajac karte "Telewizja na karte".Czy tam ten sam system jest potrzebny? Co jest lepsze cyfra czy telewizja na karte.
    Moje pytania sa moze nudne ale nie mam kogo sie spytac.
    Pozdrawiam

• #8 03 Lut 2009 07:38
    Roman_5000
    Poziom 19  

W TNK jest używany CONAX. Możesz kupić sobie kartę TNK i cieszyć się PL programami za nieduże pieniądze. Jeżeli po 3 miesiącach zrezygnujesz z opłacania TNK będziesz mógł za darmo oglądać TVP1, TVP2, TVN, TVN7, Religia.
    + darmowe programy, tzw FTA.
    Szczegóły na stornie TNK (wpisz w google telewizja na kartę).
    Pzdr, Roman

• #9 03 Lut 2009 21:32
    Arcibal
    Poziom 9  

Dziekuje bardzo za informacje,ktore pomoga mi ogladac polskie programy w Niemczech.
    Kupienie karty TNK w Polsce i przyslanie jej do Niemiec nie jest problemem.Znalazlem sklepy wysylkowe na cala Europe.
    Pozdrawiam i zycze zawsze dobrego i bezproblemowego odbioru sat.

• #10 03 Lut 2009 21:45
    matzg
    Poziom 35  

Arcibal napisał:
    ...
    Kupienie karty TNK w Polsce i przyslanie jej do Niemiec nie jest problemem.Znalazlem sklepy wysylkowe na cala Europe.
    ...

Wywożenie karty TNK poza granice kraju jest nielegalne...

• #11 04 Lut 2009 14:50
    Arcibal
    Poziom 9  

Witam.Czytalem,ze Polsat SA zastrzeg sobie prawo do wywozu TNK.Skoro tak, to dlaczego mozna oficjalnie zamowic w niektorych polskich sklepach,ktore wysylaja te karty na cala europe.Ceny sa podane w zl,eu,oraz w walucie angielskiej.W Niemczech sa rowniez sklepy gdzie mozna je w jezyku polskim zamowic.
    Nie chce polemizowac ale wedlug przepisu europejskiego kazdy poza granicami swojego kraju ma prawo do swojej kultury i miedzy innymi do ogladania telewizji w swoim rodzinnym jezyku.
    Ja osobiscie nie widze zebym robil cos nielegalnie.Zamawiam,place i ogladam.A jak sie ma ten przepis naprawde to powinni wiedzioec ci,ktorzy to sprzedaja.
    Pozdrawiam

• #12 04 Lut 2009 15:07
    matzg
    Poziom 35  

Arcibal napisał:
    Witam.Czytalem,ze Polsat SA zastrzeg sobie prawo do wywozu TNK.Skoro tak, to dlaczego mozna oficjalnie zamowic w niektorych polskich sklepach,ktore wysylaja te karty na cala europe.Ceny sa podane w zl,eu,oraz w walucie angielskiej.W Niemczech sa rowniez sklepy gdzie mozna je w jezyku polskim zamowic.
    Nie chce polemizowac ale wedlug przepisu europejskiego kazdy poza granicami swojego kraju ma prawo do swojej kultury i miedzy innymi do ogladania telewizji w swoim rodzinnym jezyku.
    Ja osobiscie nie widze zebym robil cos nielegalnie.Zamawiam,place i ogladam.A jak sie ma ten przepis naprawde to powinni wiedzioec ci,ktorzy to sprzedaja.
    Pozdrawiam

Całkowicie się z kolegą zgadzam...nie twierdzę że kolega postępuje nie zgodnie z prawem.Chciałem zwrócić tylko uwagę że taki przepis jest i mogą pojawić się problemy z kupnem karty...Uważam że jest to "chory" przepis...

• #13 04 Lut 2009 15:09
    LeDy
    Poziom 43  

A ja do tego tylko dodam abyś wiedział na przyszłość: ta " frequencja " to po polsku częstotliwość np. 11488 , Vertikal ( V ) to polaryzacja pionowa, H - polaryzacja pozioma,

Cytat:
    receiver
    to tuner, odbiornik . No i nie ma takiego czegoś jak to:
    Cytat:
    w frequenzji Vertikalnej?
    -czyli częstotliwość pionowa. Reasumując - brak programów o polaryzacji pionowej.

• #14 04 Lut 2009 23:54
    Arcibal
    Poziom 9  

Witam ponownie.Odpowiadajac koledze matzg,powiem,ze karte juz kupilem.Musze tylko przelac pieniadze zeby ja otrzymac.Wysle tez @ z pytaniem dlaczego jest to dozwolone dla obywateli nie mieszkajacych w Polsce.
    Natomiast co do LeDy,ktora(y) dba o polski jezyk chociaz ma Nick niepolski to powiem ze to chyba cud ze mnie ktos zrozumial i pomogl w moich problemach.Dla usprawiedliwienia dodam ze przed 20 laty w Polsce takich okreslen nie uzywalem wiec uzylem takie jakie znam i jestem wdzieczny ze zostalem zrozumiany i poinformowany o przyczynach jakie moga miec wplyw na moj problem.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME