Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką karte, do odbioru sygnału wi-fi. 2 budynki

25 Sty 2009 23:38 2121 7
  • Poziom 11  
    Witam

Chciałbym do brata podłonczyć się przez wi-fi.
    Brat posiada w domu router d-link dsl - 2640B używa go do łączenia komputera stacjionarnego przez skrętke i laptopa przez wi-fi. Router jest ustawiony na piętrze pod dachem. Ja w drugim domu oddalonym od brata domu o ok 20m łapie sygnał na komórce noki E65 (słaby gdzie nie gdzie średni) chciałbym się zapytać jaki kupić odbiornik żeby sygnał był stały i silny. Wiem że odbiornik z komórki jest słaby bo porównywałem kiedyś go z odbiornikiem laptopa to laptop łapał sygnał a komórka nie.

Myślałem o zakupie odbiornika na usb:Karta WiFi USB D-LINK DWL-G122 ale nie wiem czy to wystarczy?

Droga jaką musi przelecieć sygnał to 2ściany domu mojego brata i 1 ściana moja. o ok 20m jest oddalony router od mojego komputera.

Czy może wybrać jakąś karte wlan na pci: D-Link Wireless PCI DWL-G510
    albo zestaw karte+ antene kierunkową yagi?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
  • PCBway
  • Poziom 14  
    moim zdaniem router u brata powinien mieć mocniejszą antene na alegro kupisz ok 30zł to powinno sprawę zasięgu załatwić
  • Poziom 11  
    no tak tylko że ja bym chciał podłączyć swój stacjionarny komputer i nie wiem jakie urządzenie do odbioru wi-fi wybrać aby sygnał był stabilny i silny, że bez problemu będe mógł odbierać od niego internet. Pozdrawiam
  • PCBway
  • Poziom 11  
    i myślisz zeby to tylko starczyło?

jutro pożycze od kolegi laptopa z wbudowanym odbiornikiem wi-fi i zobaczymi jak bedzię u mnie odbierał na laptopie a nie na komórce.

Pozdrawiam i może jeszcze jakieś ktoś ma propozycje?
  • Poziom 14  
    20 metrów to niewielki dystans i tylko 3 ściany u mnie w bloku na d-linku 524 na standartowej antenie z sąsiadem jak sprawdzałem zasięg to było 3 piętra i inny pion czyli jakieś 10-12 ścian żelbetonowych odległość około po skosie jakieś 15 metrów i działało
  • Poziom 11  
    no tak tylko to ma nie działać, tylko dobrze działać ;-) Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    ok poprawiam zasięg wtedy miałem na poziomie 50% nie zrywało połączenia