Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Car Tv lcd Pioneer problem z przejsciem VGA-->RGB

26 Sty 2009 01:51 3035 9
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie od kilku dni męcze się z pewnym problmem posiadam Tv samochodowy pioneer carrozzeria AVX-P7000w jest to model sprzedawany na rynek usa/japonia wiec postanowiłem go wykorzystac jako monitor do car pc :) udało mi się go przełączyc w tryb nawigacji oraz podpiąc sygnały R G B i i tu pojawia się problem w windowskie mam ustawioną rozdzelczość 640x480 kiedy podepne RGB i h sync / composite sync pojawia mi się taki oto obraz
    nie wiem gdzie podpiąc V sync
    podłączam całosc wedle tego opisu

i nadal nie rozumiem gdzie dac h sync troszke ten opis jest dla mnie nie zrozumiały więc proszę Szanownych Kolegów o pomoc z góry dziękuje i licze na jakie kolwiek podpowiedzi
  • Poziom 40  
    Aby obraz wyświetlił poprawnie VGA to matryca by musiała mieć co najmniej 640X480 a że masz z 2X mniejszą rozdzielczością to dlatego masz 2 obrazy.
  • Poziom 11  
    w sumie to doszedłem do tego ze podaje 1 z polaryzacji bo z vga są 2 h i v a monitor działa na composite :) czyli tzreba zmontowac prosty układzik ktory scali obie synchronizacje do jednej do csync :) dzis zabieram sie za budowe układu:) dzięki ci za odpowiedz:) bo jako jedyny sie zainteresowałes pewnie wielu tu znało odpowiedz na to pytanie ale widze ze coraz mniej tu ludzi skłonych pomuc to juz nie to forum ... tak czy inaczej dzięki ci bardzo:) dam znac co wyszło
  • Poziom 40  
    Tylko uda się podłączyć do notebooka który ma fabrycznie zamontowane gniazdo S-video.
  • Poziom 11  
    heh cos mi nie idzie zbudowałem ten układ

ale bez zmian nie mam kompletnie pojecia jak uzyskac z 2 synchronizaci sygnał composite sync
  • Poziom 28  
    Być może Twój TV potrzebuje odświeżania zgodnego ze standardem PAL/NTSC.

W takim razie, w ustawieniach odświeżania PowerStrip włącz odświeżanie z przeplotem.

Poza tym, jeżeli Twój TV pracuje w systemie PAL, to w polu odświeżania poziomego ustaw dokładnie 15625Hz, a pionowego ustaw Front porch i Back porch takie wartości, żeby ilość wszystkich linii była równa 625, a częstotliwość 25Hz. Natomiast, jeżeli NTSC/PAL60 to odchylanie poziome 15750Hz w poziomie (lub 15734), a ilość linii wynosi 525, odświeżanie pionowe 29,97 lub 30Hz.

Ja posiadam przejściówkę VGA->TV i jak się puści obraz bez przeplotu, to wygląda podobnie, jak na Twojej fotce.

Pamiętaj, że w niektórych laptopach może nie być możliwe włączenie odświeżania z przeplotem.

Ponadto, w PowerStrip jest funkcja "Composite Sync" oraz zmiany polaryzacji synchronizacji. Popróbuj różne kombinacje tych ustawień. A nawet, jeżeli rzeczywiście nie da się uruchomic Composite Sync, a potrzeba CSync, to układ, który zmontowaleś, powinien dokonać poprawnej konwersji (połączenia), wydaje się być dobry.
  • Poziom 11  
    dzieki kolego :) dzis zobacze co i jak tv chodzi w systemie NTSC jest na rynek japoski karta faktycznie nie ma funkcji Csync ale można dac przeplot a co do ukladu dzis sprawdzilem go jeszcze raz i zamiast scalaka ze schematu zobaczylem ze w sklepie dali mi inny byc może zamiennik i moze to przyczyna układ to 74HCI86N PHILIPS
  • Poziom 28  
    Generalnie scalak to 7486, jest to układ 4 bramek XOR działających w standardzie TTL (0 -> 0V, 1 -> 5V, wejście niepodłączone traktuje się jak "1").

Istnieje wiele różnych wersji tego układu, jak większości układów cyfrowych. Różnią się one poborem prądu, obciążalnością, szybkością reakcji itd.

Ja miałem okazję testować na 74LS86 i 74HC86, na obu tych wersjach działa prawidłowo.
  • Poziom 11  
    to nie mam pojecia jak sobie z tym podradzic :( a moze byc taka opcja ze moja karta nie podaje +5v na pinie 9?? i trzeba zasilic układ zewnętrznie?
  • Poziom 22  
    Witam,

Udało się rozwiązać problem?