Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGS 53E08 - zasilanie woda ciepła czy zimna?

26 Sty 2009 02:19 8790 9
 • Poziom 10  
  Witam!
  Czy może pojawić się w przyszłości jakiś problem w związku z tym, że zasilam moją zmywarkę ciepłą wodą? W instrukcji znalazłem zapis, że zaleca się zimną lub ciepłą do temperatury 60 stopni.
  Mają koledzy jakieś doświadczenia? Dodam, że zmywarka posiada przepływowy podgrzewacz wody.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  pepeg_torun napisał:
  zmywarkę ... że pralka posiada

  ? Jedynym elementem, który może cierpieć z tego powodu jest elektrozawór. Jest w nim (jedna lub dwie) mebrany gumowe, które powinny być przystosowane do ciepłej lub zimnej wody. W pralkach Wiatka było podwójne zasilanie na niemal identycznych zaworach i działało to ponad dwadzieścia lat. Napisz nam za 10 lat jak się sprawdziło :)

  Rozumiem, że w Toruniu odwierty ciepłej wody juz działają ?
 • Poziom 20  
  Nie proponowałbym, skróci się czas zmywania - mogą być niedomyte naczynia , wymiennik ciepła nie będzie aktywny , elektrozawór jest chłodzony wodą (zimną )
 • Poziom 26  
  No ale u mnie np. na wężu i zaworze na nim (zawór mam na początku węża a nie od strony zmywarki) jest napisane max 90 st C.

  Myślę, że grzałka będzie się mimo to włączała - tyle, że mniej. Nawet jak się wleje owe 60 czy 90 stopni to przecież ta woda musi podgrzać jeszcze ciężkie elementy wewnątrz zmywarki. Czyli jak zacznie krążyć w układzie to błyskawicznie schłodzi się do jakiejś temperatury pomiędzy tą którą miała na początku a otoczeniem.
  Przy płukaniu może być krócej.
 • Poziom 2  
  Widzę ,że temat umarł:( - a ja nadal nie wiem czy warto podłączyć ciepłą wodę (kolektor słoneczny). Głównie chodzi mi o to czy można jakoś zaradzić matowym naczyniom. Może ktoś ma jakieś doświadczenia związane z tym tematem?
 • Poziom 26  
  Matowe naczynia nie są od ciepłej czy zimnej wody lecz od dobrze nastawionej twardości wody i używania soli (zamiast tabletek 3 i więcej w jednym).....
  Generalnie musimy też dać czas detergentowi aby zadziałał bo gorąca woda to połowa sukcesu....
  Ja polecam zimną wodę....
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Od około 2 lat mam podłączoną zmywarkę Bosch do ciepłej wody i nic złego się z nią nie stało - naczynia idealnie czyste - stosuję proszek do zmywarek "clear" za kilka zł, soli nie używam (jest wsypana, lecz pobieranie ustawione na 0 )gdyż jak była sól włączona na szklankach pojawiały się nieładne smugi, do tego najtańszy nabłyszczacz. Mam nadzieję że po 20 latach nadal będzie służyła :-))) - mimo stosowania ciepłej wody - jeśli będzie inaczej to o tym napiszę.
 • Poziom 10  
  Po jedenastu latach zmywarka (Bosch) zasilana wyłącznie ciepłą wodą działa. "Skręciłem" sól na "ZERO" - musztardówki świecą się jak kryształy i żadne uszczelki, zaworki i inne takie nie wysiadły. Polecam, a przynajmniej mój model zmywarki znosi to godnie.Tematu jeszcze nie zamykam... ;)
  colcolcol napisał:
  Jedynym elementem, który może cierpieć z tego powodu jest elektrozawór. Jest w nim (jedna lub dwie) mebrany gumowe, które powinny być przystosowane do ciepłej lub zimnej wody. W pralkach Wiatka było podwójne zasilanie na niemal identycznych zaworach i działało to ponad dwadzieścia lat. Napisz nam za 10 lat jak się sprawdziło :) Rozumiem, że w Toruniu odwierty ciepłej wody juz działają?
  Po 11 latach wszystko działa. Odwiertów jeszcze nie uruchomili - napiszę o nich za kolejne 10 lat.
 • Specjalista AGD
  pepeg_torun napisał:
  ... napiszę ... za kolejne 10 lat.


  Poszanowania godna konsekwencja. Wszystkiego dobrego w nowym 2020!
 • Poziom 20  
  Nawet nie przypuszczałem, że moja zmywarka jest już taką staruszką. Przy tej okazji napiszę, że 4 miesiące temu w zmywarce musiałem wymienić pompę spustową (zużyte łożyska), następnie po kolejnym miesiącu uszkodził się sterownik (programator) po jego wymianie do nadal zmywarka działa będąc przez cały ten czas zasilana ciepłą i tylko ciepłą wodą (60°C).
  Pozdrawiam,