Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada, ADSL Home Gateway WAG200G, wi fi na 2 laptopy

robertms1 26 Sty 2009 09:38 3976 18
  • #1 26 Sty 2009 09:38
    robertms1
    Poziom 12  

Witam
    Chciałbym się dowiedzieć jak dołączyć możliwość korzystania neostrady na drugim laptopie z Windows Vista, router jest skonfigurowany i neostrada chodzi na jednym laptopie, chciałbym aby można używać jej też na drugim.
    Ruter skonfigurowany był przez kogoś innego a ja jestem zielony w tym temacie.

0 18
  • #2 26 Sty 2009 09:50
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Jeśli ten ktoś nie wprowadził ograniczeń do jednego klienta lub filtrowanie MAC to wystarczy drugim laptopem odszukać swoją sieć , połączyć się z nią i wpisać ewentualne hasło .

0
  • #3 26 Sty 2009 09:59
    mlassota
    Poziom 18  

Witam
    Nie jest to zbyt skomplikowane

Jeśli laptop 2 ma WiFi to należy 2 x kliknąć ikonę połączenia sieciowego, wybrać sieć do której chce sie połączyć i podać hasło WEP ustalone na routerze - jeśli go nie znasz powinna je znać osoba która konfigurowała router.... i to tyle

Pozdrawiam
    M

0
  • #4 28 Sty 2009 12:56
    robertms1
    Poziom 12  

Witam
    Nie udało mi się połączyć:
    Sieci jakie są do wyboru ("Select a network to connect to:") to
    "Broadband Connection PPPoE Connection" i potem pyta o User Name i Password.

0
  • #6 29 Sty 2009 16:31
    robertms1
    Poziom 12  

Wygląda na to że nie mam.

Dodano po 8 [minuty]:

Ten laptop w którym internet chodzi sąsiad zabrał i teraz nie mam do niego dostępu a w tym na którym internet chce uruchomić nie ma sieci do wyboru.

0
  • #8 29 Sty 2009 20:46
    robertms1
    Poziom 12  

Laptop na którym chce uruchomić internet należy do sąsiadki. U niej też znajduje się router. Po prostu poprosiła mnie, czy nie mółgbym uruchomić jej internetu na drugim laptopie bo jej syn ma jeden laptop, który zabiera ze sobą (jest często w trasie). Rozumiem, że chodzi o nazwę lokalnej sieci jaką ktoś utworzył na routerze i to ona ma się wyświetlać automatycznie na laptopie, który ma wi-fi ?

0
  • #10 29 Sty 2009 21:02
    robertms1
    Poziom 12  

Sprawdzę jaką nazwę ma sieć (np. podłączając się pod router kablem i sprawdzając konfigurację ?) i co dalej?

0
  • #11 29 Sty 2009 22:32
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Następnie Karta Sieciowa Wifi w laptopie musi wykryć tą sieć . Klikasz więc aby połączyło z tą siecią - jeśli są jakieś zabezpieczenia typu WPA to powinno poprosić o Login i Hasło - które oczywiście tam wpisujesz .

0
  • #12 31 Sty 2009 12:35
    robertms1
    Poziom 12  

Mam nazwę sieci lokalnej to: Linksys
    Ale laptop z Vista nie wykrywa sieci, a może ja nie wiem jak otworzyć w Vista to okienko z wykrywaniem sieci. Prawdopodobnie będę musiał skonfigurować sieć lokalną na routerze jeszcze raz. Proszę o pomoc co muszę tam wprowadzić. Jak się wchodzi do konfiguracji routera już chyba wiem (wpisuje się adres w przeglądarkę internetową).

0
  • #14 31 Sty 2009 18:24
    robertms1
    Poziom 12  

Router Linksys WAG200G

0
  • #15 31 Sty 2009 19:18
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Standardowo wpisujesz jako adres 192.168.1.1 , po czym logujesz jako:
    admin
    hasło:
    admin

Tam wprowadzasz wszelkie dane dotyczące połączenia z neostradą . Następnie ustawiasz parametry sieci Wireless - kanał nadawania ewentualny rodzaj zabezpieczenia itd.
    Popatrz w manual ta wszystko wyjaśniono - jeśli z czymś będzie problem to pytaj o detale .

0
  • #16 31 Sty 2009 19:26
    robertms1
    Poziom 12  

Czy jest gdzieś manual po polsku

0
  • #18 31 Sty 2009 20:13
    robertms1
    Poziom 12  

Nigdy tego nie robiłem także nie wiem co tam jest do wypełnienia. Najlepiej chciałbym się dowiedzieć co tam jest do wypełnienia z objaśnieniami?

0
  • #19 31 Sty 2009 20:36
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Poniżej zamieszczam screny z małym opisem ustawień .
    Na czerwono zaznaczyłem co musi być wpisane - pozostałem zakładki w tej chwili nie są ci potrzebne do konfiguracji .

Tu ustawiasz dane o połączeniu z neostradą :

W tej zakładce ustalasz dane o sieci Wifi - Zostawiasz Mixed , niżej możesz wpisać zamiast Linksys inna nazwę sieci która będzie się wyświetlać podczas jej poszukiwań . Oraz niżej ustalasz kanał od 1 do 13 na jakim będzie nadawać - nie zapomnij włączyć Wifi dając na ENABLE oraz zatwierdzając zmiany .

W tej zakładce ustawiasz zabezpieczenia sieci - ze względu na to że nie wiem jakimi możliwościami dysponują wbudowane karty sieciowe w laptopach , początkowo lepiej nie zabezpieczaj sieci - zrobisz to gdy już wszystko ustawisz i będzie działać .

Pozostałe zakładki do czasu ukończenia wstępnej konfiguracji pozostaw bez zmian . Chyba że ktoś wcześniej je zmieniał to najpierw zresetuj router przyciskiem w jego tylnej części obudowy .

0