Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PSC 1315 problem ze stroną testową (ciągły)

26 Sty 2009 15:11 1278 5
  • Poziom 14  
    Witam. Od razu odpada problem kalibracji skanera, bo jest to logiczne. Wszelki sztuczki z odpinaniem USB i zasilki już stosowałem. Sposób z przywracaniem ustawień fabrycznych w ustawieniach drukarki również. Nawet jeśli drukarka włącza się kilka razy normalnie, to powiedzmy za dziesiątym na koniec drukowania dokumentu wyrzuca stronę testową. Tak więc nie jest normą, że testówka wychodzi na początku. I tutaj mam pytanie: czy jest jakiś "twardy reset" tego urządzenia, bo już mi ręce opadają i podejrzewam winę elektroniki. Innych problemów nie ma (nawet pampersy nie są mocno brudne), pomimo tego, że urządzenie pracuje 4 lata. Ma ktoś propozycje?
  • Poziom 39  
    Połóż wydrukowaną stronę testową na skanerze i dokończ proces kalibracji, a zniknie problem z wydrukiem strony testowej. Gdybyś poczytał instrukcję obsługi, mógłbyś sporo zaoszczędzić na papierze i tuszu.
  • Poziom 14  
    Czy nie widzisz co napisałem w pierwszym zdaniu? Twoja wypowiedź to pierwszy stopień drukarkowego wtajemniczenia i nic mi nie pomoże. Liczę na coś więcej. I uwierz mi problem nie leży w dokończeniu kalibracji skanera.
  • Poziom 10  
    A może nie instalowałeś drukarki z płytki tylko pobrałeś stery z netu.
  • Poziom 14  
    No to zdziwiłbym się, bo nigdy nie miałem z tym problemu i po zainstalowaniu sterowników z netu, nic takiego w hp'kach mi się nie działo. No i problem i tak byłby z płytką, bo gościu jej nie miał.
  • Poziom 14  
    Zachowanie zupełnie nietypowe.
    W takich wypadkach po kolei podmieniam części i w ten sposób sprawdzam która padła.