Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja TnK na 4 telewizorach

blumski 26 Sty 2009 16:00 23600 57
  • #1 26 Sty 2009 16:00
    blumski
    Poziom 9  

Proszę o poradę. Chciałbym w domu stworzyć sieć do odbioru telewizji TnK na czterech telewizorach niezależnie. Posiadam antenę 80cm, konwerter quad. Jakie najlepiej kupić tunery? Obecnie posiadam dwa Philipsy 6010 po C+. Wiem, że musi być spliter do rozdziału uprawnień. Telewizję będą oglądać osoby, które nie mają pojęcia o elektronice, więc tzw. blokery nie wchodzą w rachubę. Najlepiej, by oprogramowanie w dekoderze miało tylko programy TnK. Czy jest coś takiego? Proszę o info na temat programów do wgrywania odpowiednich softów. Z góry dziękuję. Krzysztof z Łodzi.

0 29
  • Pomocny post
    #2 26 Sty 2009 18:05
    jacekoz52
    Poziom 14  

Kup Globo 7010cx , nie trzeba zmieniać softu /conax/ - współpracują z każdym spliterem . Listę na TNK znajdziesz na uploadach . tuner jest stosunkowo tani .

Pozdrawiam

0
  • #3 27 Sty 2009 20:45
    wicher44
    Poziom 16  

może ferdek coś z serii fx ? dużo list i softów kanałów jest w necie aby wgrać do niego (zrobisz to jak dobrze nazwę pamiętam fxloader). Również współpracuje z każdym ze spliterów. Wszystko zależy od sumy jaką chcesz na to przeznaczyć.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Sty 2009 01:25
    biber40
    Poziom 21  

możesz zakupić jednego z czytnikiem kart Globo 7010CX a pozostałe Globo FTA i polączyc przez rs232 wszystkie cztery tunery( w tunerach softy z emu muszą byc wgrane),bez splitera(zbedny wydatek przy tunerach Globo) i wszystko pieknie śmiga,kartonik TNK i C+ rownież

0
  • #5 28 Sty 2009 08:00
    blumski
    Poziom 9  

wicher44 napisał:
    może ferdek coś z serii fx ? dużo list i softów kanałów jest w necie aby wgrać do niego (zrobisz to jak dobrze nazwę pamiętam fxloader). Również współpracuje z każdym ze spliterów. Wszystko zależy od sumy jaką chcesz na to przeznaczyć.

Wiadomo, jak najmniejszy koszt. jest to domek 3-pokoleniowy

Dodano po 2 [minuty]:

biber40 napisał:
    możesz zakupić jednego z czytnikiem kart Globo 7010CX a pozostałe Globo FTA i polączyc przez rs232 wszystkie cztery tunery( w tunerach softy z emu muszą byc wgrane),bez splitera(zbedny wydatek przy tunerach Globo) i wszystko pieknie śmiga,kartonik TNK i C+ rownież

Dzięki, pomyslowe rozwiązanie. Jest jeszcze kwestia długości kabla RS - jaka może być max. długość RS-a? Jest to domek 3-pokoleniowy, dwupiętrowy. Czy kabel RS zda egzamin?

Dodano po 1 [minuty]:

jacekoz52 napisał:
    Kup Globo 7010cx , nie trzeba zmieniać softu /conax/ - współpracują z każdym spliterem . Listę na TNK znajdziesz na uploadach . tuner jest stosunkowo tani .

Pozdrawiam

Czy lista TnK będzie aktualizowała się automtycznie, czy konieczność każdorazowej pomocy komputera?

0
  • #6 28 Sty 2009 08:47
    Doominus
    Poziom 34  

biber40 napisał:

Czy czasem dodatkowe nie trzeba jeszcze zakupić huba com1 ?

0
  • #8 29 Sty 2009 14:33
    karola44-81
    Poziom 27  

biber40 mozesz podeslac link, w ktorym temacie byl opisywany ten sposob podzialu przez rs. Czy Opticum 4050CX i dowolny tuner FTA Opticum/Globo beda w ten sposob wspolpracowaly?? Chodzi ocywiscie o TNK. A jezeli akurat te tunery nie spelniaja tych funkcji, to ktore 2 trzeba miec, zeby takie cos zrobic??
    W zasadzie to nie chodzi mi juz o dodatkowe oplaty za doladowanie TNK, ale moze wyjdzie mniejszy pieniadz za rozszczepienie uprawnien przy zakupie samych unerow FRA. Co prawda 4050 CX mozna juz namyc za ok 150 zl, ale fta pewnie bylby tanszy.

0
  • #9 29 Sty 2009 17:52
    biber40
    Poziom 21  

tak jak wspomnialem jeden z czytnikiem Globo a reszta Globo FTA i wszystko dziala,sprawdz linki ,ktore podaje,rozgalęźnik zrobisz sam,przetestowane na tunerze YUMATU MX Plus soft 2.4.51 dld (serwer) procesor 5119,Globo 7010A (1 klient,soft 1.4.09)procesor ALi 1b, Globo 5000 FTA-(2 klient,soft 3.4.10)procesor STi5518,Startrack 550D,(3 klient ,soft 3.4.10)procesor STi 5518,stosuje softy YUMATU gdyz grafika mi sie bardziej podoba niz w Trumanie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5935606#5935606
    Wszystkie tunery są ze stajni Globo,wystepuja pod różnymi nazwami w zaleznosci na jaki rynek sprzedaja

0
  • #10 30 Sty 2009 08:02
    karola44-81
    Poziom 27  

Czyli mam rozumiec tak:

Kupuje Opticum 4050 CX + karta TNK. Do tego dokupuje drugi Opticum 4050, lub 4050CX. robie instalacje antenowa czyli do kazdego kabelek z antenki. Nastepnie przeciagam kabelek telefoniczny 2 pary. Robie odpowiednia PCB wg schematu podanego w twoim linku. Spinam wszystko wygodnymi zlaczami telefonicznymi RJ11.
    Nastepnie wlaczam aktywuje karte w serwerze i dziala??

Czy niestety musze wgrac wyjatkowo alternatywne oprogramowanie do obu??

Sorki ze tak wypytuje, ale interesowalo by mnie w przyszlosci rozdzielenie uprawnien TnK na 2- moze 3 tunerki. A porownujac Cenowo Opticum 4050CX ze spliterami np na alledrogo, to wydaje sie, ze ten sposob jest zdecydowanie dogodniejszy.

0
  • #11 30 Sty 2009 10:12
    biber40
    Poziom 21  

W każdym tunerze musisz miec wgrane alternatywne oprogramowanie,robisz takie ustawienia
    tuner 1 wpisujesz 9339 >card share >home serwer (i w tym masz karte)
    tuner 2 wpisujesz 9339 >card share >home klijent 1
    tuner 3 wpisujesz 9339 >card share >home klijent 2
    tuner4 ....
    max możesz ustawić 8 klientów
    kabel telefoniczny 4 żyły
    jesli chcesz używać zlączek telefonicznych to kwestia gustu

0
  • #12 30 Sty 2009 10:19
    macz1
    Poziom 12  

Mam pytanie z praktycznego punktu widzenia: Na jaką odległość (długość kabla) mogą być oddalone te Globo od siebie?

0
  • #13 30 Sty 2009 10:32
    biber40
    Poziom 21  

do 100 metrow powinno dzialać prawidlowo przy zastosowaniu dobrych kabli,w domku zdaje to egzamin,jest mozliwosć zastosowania bezprzewodowych urządzeń podlączanych pod rs,są takie na Allegro

1
  • #14 30 Sty 2009 11:07
    damcio69
    Poziom 15  

aby zminimalizować koszty mógłbyś spróbować wykorzystać 6010, które posiadasz; dokupić do nich kolejne 2 tunery z których jeden będzie przepuszczał uprawnienia TNK np AF6X18 lub AF7X18, no i oczywiście splitter dedykowany pod TNK. pamiętaj tylko że nie ma softu pod 6010 który przepuszcza uprawnienia conax chociaż obsługuje karty w tym systemie kodowania.

0
  • #15 30 Sty 2009 11:40
    biber40
    Poziom 21  

damcio69 napisał:
    aby zminimalizować koszty mógłbyś spróbować wykorzystać 6010, które posiadasz; dokupić do nich kolejne 2 tunery z których jeden będzie przepuszczał uprawnienia TNK np AF6X18 lub AF7X18, no i oczywiście splitter dedykowany pod TNK. pamiętaj tylko że nie ma softu pod 6010 który przepuszcza uprawnienia conax chociaż obsługuje karty w tym systemie kodowania.

To co proponujesz nie będzie chodzic na tym rozgalężniku,potrzebny spliter,a to sa koszty dodatkowe,tunery AF...(tunery Ferguson będą chodzic w takim połączeniu tylko dwa,serwer -klient i to tylko przy C+i to przy odpowiednim sofcie AF7,TNK nie obsłuży) to juz historia.najtańszym rozwiazaniem i zarazem najlepszym to zastosowanie tunerów Globo niezaleznie na jakim procesorze są zbudowane,a do zestawu potrzebny jeden z czytnikiem a pozostałe FTA w takim połączeniu dziala prawidlowo karta C+ i TNK, i nie ma problemu z uprawnieniami.
    Lepiej wymienić stare tunery i zastosować nowszą technologie,sprawdzona

0
  • #16 30 Sty 2009 11:57
    damcio69
    Poziom 15  

biber40 napisał:
    damcio69 napisał:

To co proponujesz nie będzie chodzic na tym rozgalężniku,potrzebny spliter,a to sa koszty dodatkowe,tunery AF...(tunery Ferguson będą chodzic w takim połączeniu tylko dwa,serwer -klient i to tylko przy C+i to przy odpowiednim sofcie AF7,TNK nie obsłuży) to juz historia.najtańszym rozwiazaniem i zarazem najlepszym to zastosowanie tunerów Globo niezaleznie na jakim procesorze są zbudowane,a do zestawu potrzebny jeden z czytnikiem a pozostałe FTA w takim połączeniu dziala prawidlowo karta C+ i TNK, i nie ma problemu z uprawnieniami.
    Lepiej wymienić stare tunery i zastosować nowszą technologie,sprawdzona

kompletny brak zrozumienia mojego postu: napisałem żeby dokupić dwa kolejne tunery i splitter a nie żeby udostępniać z jednego AF-a na drugi. dodatkowe koszty może i są ale dwa tunery już są i to obniża koszty bo nie trzeba kupić kolejnych 4 tunerów tylko dwa, a splitter bedzie w cenie jednego tunera więc i tak się opłaci

0
  • #17 30 Sty 2009 14:20
    rtomek
    Poziom 18  

damcio69 policz sobie :
    -2 inne tunery używane AF-6018cr to ok 250 zł,
    - spliter tylko do TNK ok 120zł do TNK i C+ koszt 160zł
    -4 karty po 55zł ok 220zł,

razem ok 570zł nie licząc kabla i montażu i przesyłki

lepiej sprzedać te Philipsy i brać 4 globo

0
  • #18 30 Sty 2009 18:42
    damcio69
    Poziom 15  

jeśli wchodzi w grę sprzedaż Philipsów to oczywiście globo będą bezkonkurencyjne cenowo. co do splitterów to ceny wyssane z palca. najdroższy przewodowy greeneigtsystem z 4 kartami kosztuje 310zł (wiem bo kupiłem taki jakieś 3tygodnie temu). ale to autor tematu musi zdecydować co jest najmniej kłopotliwe: sprzedaż Philipsów i kupno globo czy tylko dokupienie dwóch tunerów. a dyskusja już teraz o niczym w sumie i pewnie zaraz nam się dostanie od któregoś z Adminów. pozdro

0
  • #19 31 Sty 2009 18:37
    blumski
    Poziom 9  

Myślę, że zakup dekoderów Globo: 1 z czytnikiem i 3 FTA będzie najlepszym rozwiązaniem. Dziękuję Wam za podpowiedzi i poświęcony czas. Jak tylko układ uruchomię, to się odezwę, jaki finał. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich. Krzysztof z Łodzi.

0
  • #20 01 Lut 2009 15:00
    kerad85
    Poziom 11  

A może mi ktoś dać namiary na sposób połączenia tych dekoderów Globo i czy mogą być dwa z czytnikiem?
    Chodzi mi o rozgałęzienie TNK na oba, a w przyszłości może Cyfrę +

0
  • #21 02 Lut 2009 00:09
    biber40
    Poziom 21  

kerad85 napisał:
    A może mi ktoś dać namiary na sposób połączenia tych dekoderów Globo i czy mogą być dwa z czytnikiem?
    Chodzi mi o rozgałęzienie TNK na oba, a w przyszłości może Cyfrę +

Przeczytaj temat od początku,a czy tunerów z czytnikiem będzie wiecej niz jeden to nie ma znaczenia
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5935606#5935606

0
  • #22 02 Lut 2009 22:54
    kerad85
    Poziom 11  

Ok, już prawie wszystko wiem, tylko gdzie wpisuje się te dane:

biber40 napisał:
    W każdym tunerze musisz miec wgrane alternatywne oprogramowanie,robisz takie ustawienia
    tuner4 ....

I czy wystarczy, żeby serwer był w trybie czuwania, żeby można oglądać kodowane kanały na drugim tunerze?

0
  • #23 02 Lut 2009 23:40
    biber40
    Poziom 21  

kerad85 napisał:
    Ok, już prawie wszystko wiem, tylko gdzie wpisuje się te dane:
    biber40 napisał:
    tuner4 ....

I czy wystarczy, żeby serwer był w trybie czuwania, żeby można oglądać kodowane kanały na drugim tunerze?

Banalnie proste,jesli w tunerze nasz soft alternatywny,to z pilota wybierasz 9339 (tak jak bys chcial wybrac kanal) i pokazuje sie ukryte menu.
    serwer wystarczy,że będzie w stanie czuwania.
    Powodzenia

0
  • #24 16 Lut 2009 10:28
    blumski
    Poziom 9  

blumski napisał:
    Proszę o poradę. Chciałbym w domu stworzyć sieć do odbioru telewizji TnK na czterech telewizorach niezależnie. Posiadam antenę 80cm, konwerter quad. Jakie najlepiej kupić tunery? Obecnie posiadam dwa Philipsy 6010 po C+. Wiem, że musi być spliter do rozdziału uprawnień. Telewizję będą oglądać osoby, które nie mają pojęcia o elektronice, więc tzw. blokery nie wchodzą w rachubę. Najlepiej, by oprogramowanie w dekoderze miało tylko programy TnK. Czy jest coś takiego? Proszę o info na temat programów do wgrywania odpowiednich softów. Z góry dziękuję. Krzysztof z Łodzi.

Mam jeszcze prośbę. Gdzie mogę znaleźć oprogramowanie do softów (TnK) tunerów GLOBO? Jaki soft musi być w tunerze FTA? Proszę o info na PW. Dzięki.

0
  • #26 17 Lut 2009 22:05
    biber40
    Poziom 21  

matzg napisał:
    Witam,oprogramowanie znajdziesz na stronie GLOBO

Chyba sie pomyliłes,na oryginalnym sofcie nie pójdzie,a "odpowiednie"softy sa tu
    http://www.globo.home.pl/dload.php
    jesli chodzi o ten temat TNK na 4 telewizorach

0
  • #28 12 Mar 2009 16:59
    pawel_zal
    Poziom 10  

jestem troche zielony w te sprawy i nie wszystko rozumiem co piszecie... :)
    bo mnie intersuje TNK niezależnie na dwa telwizory
    czy do tego potrzeba dwie karty sim TNK? oraz dwa takie tunery z czytnikami kart? bo ma jeden kilku-letni tuner z satelity analogowej ale pewnie to nie będzie pasowć..
    proszę o poradę jak najtaniej to zrobić

0
  • #29 12 Mar 2009 17:19
    Doominus
    Poziom 34  

Kupić drugi zestaw + konwerter twin. Płacisz 2 abonamenty.
    + 200 zł za tuner + 120 zł za roczny abonament.
    Razem 320 zł

Kupić tuner z obsługą tnk jakiś tani za 200 zł lub coś lepszego za 300 zł + splliter z 2 kartami za 250 zł(?).

Razem max 550 zł

Rozwiązanie ze spliterem zacznie się zwracać po ok 2 latach od zakupu. Płacisz jeden abonament do końca życia :P

W pierwszym rozwiązaniu opłacasz dwa abonamenty 240zł rocznie.

0
  • #30 12 Mar 2009 17:25
    blumski
    Poziom 9  

pawel_zal napisał:
    jestem troche zielony w te sprawy i nie wszystko rozumiem co piszecie... :)
    bo mnie intersuje TNK niezależnie na dwa telwizory kupiłem zestaw startowy TNK z tunerem technista i kartą
    czy do tego potrzeba dwie karty sim TNK? oraz dwa takie tunery z czytnikami kart? bo ma jeden kilku-letni tuner z satelity analogowej ale pewnie to nie będzie pasowć..
    proszę o poradę jak najtaniej to zrobić

Taniej jest z tunerami Globo - jeden z czytnikiem, drugi FTA.

0