Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wymiana uszczelniacza pół osi

26 Jan 2009 16:50 6039 4
  • Level 12  
    Witam
    Kolega postanowił u siebie we Fiacie Uno wymienić uszczelniacz pół osi napędowej. Miej więcej wszystko szło dobrze jak w tym opisie:

http://www.fiatuno.pl/fiatuno,1,399.html

Sam uszczelniacz schodził ciężko, jak i ten nowy ciężko się nabijał, ale się udało. Problem pojawił się w śmiesznej sprawie. Myślałem że mu pomogę ale rzeczywiście nie da rady;/ . A mianowicie tą osłonę gumową naciągnąć na uszczelniacz. Guma jest na tyle twarda i ciasno pasowana że po prostu nie możemy jej tam naciągnąć. Z tego wszystkiego kupiliśmy 2 taki sam uszczelniacz i 2-gą taką gumę aby popróbować ( bez zbędnego zbijania z pół soi tamtego uszczelniacza). Wsadziliśmy tą osłonę gumową do wrzącej wody aby trochę rozmiękła i też nam się nie udało:/ No masakraa. W końcu kolega rozciął ją troszeczkę od zewnętrznej strony i dopiero nasadziliśmy ja tam, potem ściągnął opaską no i niby jakoś to się poskładało i działa. Ale przecież tak nie powinno być.
    Nie wiem czy może są do tego jakieś specjalne narzędzia czy co?? Jak wy radziliście sobie z tym??
  • Level 20  
    witam. ja w swoim Unie zrobiłem w 1h ale nie z instrukcją z tej strony ona ma błędy. Do nabijania nowego jest przyrząd bo można uszkodzić łożysko pokrzywić gdy będzie się wybijać starą część i guma może cięzko się nakładać(mi naszła tak lekko że bałem się że będzie ciekło)
  • Level 12  
    zakładasz osłonę na półoś tak jak ma być oryginalnie zamocowana, dosuwasz do łożyska, ostrożnie przekładasz wewnętrzną "wargę" gumowej osłony na łożysko za pomocą płaskiego wkrętaka, 30 sekund i po sprawie
  • Level 12  
    Łożysko ( ten uszczelniacz) to nabiliśmy taką rurką bo nam akurat spasowała. Ale myśmy oboje próbowali założyć tę gumę cały dzień na różne sposoby i od zewnątrz i od środka i nic. A tu jak Pan mi pisze że była u Pana taka luźna ze aż bał się pan czy olej nie będzie ciekł to się teraz zastanawiam czy nam dobre gumy sprzedali, no ale tak to pasują i wsyztsko ok. No ale nie dało rady;/
  • Level 20  
    następnym razem dokładnie pooglądaj uszczelnienie może był jakiś defekt, pracowałem w różnych fabrykach branży motoryzacyjnej i widziałem wiele