Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TECHNICS SU-V60 trzaski i zniekształcenie

26 Sty 2009 18:08 2687 3
  • Poziom 2  
    Witam

Kupiłem niedawno od kumpla uszkodzony wzmacniacz Technics su-v60.
    Na wszystkich kanałach słychać trzaski i grają bardzo cicho. Tylko jeden kanał gra troszkę głośniej niż reszta ale tez dźwięk jest zniekształcony. Co mu może być? Da się go naprawić za niewielkie pieniądze? Może ktoś mi podpowie co mam zrobić, żeby zdiagnozować co mu jest? Z góry dzięki.

Pozdrawiam

TECHNICS SU-V60 trzaski i zniekształcenie
  • Poziom 21  
    Witam . Zmierz napięcia w zasilaczu, sprawdź czy czasem nie masz stałego napięcia na wyjściu, jeśli jest przemierz wszystkie tranzystory w końcówce.

Moderowany przez Artur k.:

Jakie tranzystory... Kolego, tam jest SVI4004A
    Nie znam się = nie wypowiadam się!
    Regulamin p.12

• Poziom 15  
    Witam.Jako pierwsze polecam sprawdzić przełącznik "CD DIRECT".Spotkałem się z podobną usterką jak opisujesz we wzmacniaczu SU-V65 (choć nie jestem tak do końca pewny modelu) i okazało się że ten właśnie przełącznik był przyczyną problemu,po wymianie wzmacniacz działał prawidłowo.Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

I jeszcze polecam wymienić gniazda głośnikowe :)
  • Poziom 2  
    Oddałem go do elektronika. Powiedział, ze prawdopodobnie koncowki mocy padły a ich koszt to 150-300zł. Wniosek nasuwa sie sam - nie oplaca sie naprawiac ;( Ale dzięki za odpowiedzi. Podopowiem wrazie co elektronikowi jeszcze z tym przyciskiem "CD DIRECT" a nóż to właśnie to...