Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Sprzedam] części do pralki Wiatka (niepowtarzalna okazja!).

r2d2004 26 Jan 2009 18:46 6640 5
    r2d2004
    Level 31  
    Witam!

Części z pralki "Wiatka 12" tanio sprzedam, najchętniej całość za jednym zamachem (patrz zdjęcia niżej). Części pochodzą z rozbiórki, z mojej osobistej pralki, są sprawne i w dobrym stanie, gdyż pralka była mało używana - pracowała jako druga (awaryjna) w dobrych warunkach. Poszła do rozbiórki (jak simering na wale zaczął puszczać wodę), bo musiałem na dodatek zwolnić trochę miejsca w chałupie (czytaj: "oczyścić z gratów" - znacie ten ból, jak żonka stoi z wałkiem nad głową i "nie ma już więcej przeproś"! ;-) ). To co mam do zbycia widać na poniższych zdjęciach. Może się jeszcze komuś przyda, choć to antyk "całą gębą"?

Części mechaniczne:

Wyszczególnienie;

1/ Fartuch gumowy z zaciskiem
    2/ Drzwiczki z szybą, zaczepem oraz zawiasem i kompletem śrub.
    3/ Obejma zaciskowa do przedniej ścianki zbiornika.
    4/ Pasek klinowy (napędowy)
    5/ Koło pasowe na wał bębna.
    6/ Stopki gumowe pralki ze śrubami (4 szt.).
    7/ Komplet gum (3 szt.) mocujących termostaty w zbiorniku.
    8/ Komplet rur gumowych (4 szt.) z zaciskami do zbiornika:
    - rura dopływowa wody,
    - rura odpływowa wody,
    - rurka hydrostatu,
    - rurka odpowietrzająca.
    9/ Kompletne zawieszenie zbiornika:
    - sprężyna (2 szt.),
    - resor z gumami chwytnymi do zbiornika i kompletem śrub (2 kpl.)

Części elektryczne:

Wyszczególnienie:

1/ Programator z gałką (niektóre napisy na gałce wytarte).
    2/ Przełącznik poziomu wody.
    3/ Lampka kontrolna (neonówka).
    4/ Wyłącznik drzwiowy z elementami mocowania i śrubami.
    5/ Kabel zasilający z wtyczką sieciową i puszką przyłączeniową.
    6/ Hydrostat z rurką gumową.
    7/ Komplet elektrozaworów (2 szt.) z rurkami gumowymi:
    - elektrozawór zintegrowany (3 w 1: pranie wstępne, pranie zasadnicze, krochmalenie),
    - elektrozawór ciepłej wody.
    8/ Komplet termostatów (3 szt.):
    - 40°C typ: DRT-A-40 12A,
    - 60°C typ: DRT-B-60 12A,
    - 90°C typ: DRT-B-90 12A.
    9/ Silnik napędowy bębna z kondensatorem 16uF/500V, z rolką paska klinowego i kompletem amortyzatorów gumowych i śrub mocujących. Typ silnika: DPC 100-2/16 s S 13 (2-180W 3,58A 2750 rpm; 16-60W 1,45A 320 rpm)
    10/ Pompa z filtrem i silnikiem typu: 2DA088-16-3UHŁ4.2
    (wszystkie oznaczenia typów pisane "zwykłą" czcionką, a nie cyrylicą)
    11/ Przekaźnik R15 (z podstawką), pośredniczący w załączaniu grzałki (który założyłem zaraz po kupieniu pralki, dlatego programator jest zdrowy i "jary" do tej pory).
    12/ Komplet okablowania ze wszystkimi złączami.
    (pudełko zapałek jako skala odniesienia)

W zasadzie jest to kompletna instalacja elektryczna z pralki - brakuje tylko grzałki, która była co prawda sprawna, ale miała już na sobie trochę kamienia.

Zainteresowanych zapraszam na PW.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    r2d2004
    Level 31  
    Witam!

Interesuje mnie w zasadzie sprzedaż całości (najlepiej z odbiorem osobistym: loco Lublin, a więc dla osób z tego regionu Polski), dlatego nie będę podawał cen poszczególnych elementów. Są to przecież "antyki", czyli części typowo koneserskie, coraz trudniej dostępne w tak dobrym stanie (bo ze złomu, gdzie "leżą pod chmurką" nie wiadomo ile lat ich stan jest wiadomy). W związku z tym dla jednej osoby będą całkiem bezwartościowe ( Link - gdzie zostałem "wyśmiany", że w ogóle ośmielam sie coś takiego wystawiać na sprzedaż), a dla kogoś innego będą jednak przedstawiały jakąś tam wartość. Więc powtarzam jeszcze raz: tylko całość (szczegóły do indywidualnego uzgodnienia na PW lub e-mail: elektron_ok(małpa)op.pl - temat: "Wiatka"). Tak w ogóle to zastanawiam się czy warto to puszczać za przysłowiowe groszy. Przykładem niech będzie silnik napędowy bębna. Jeszcze parę lat temu można było kupić mocno przerdzewiałe na złomie od 20,- zł. Czasami trafiają się na Allegro w różnym stanie, w granicach 50,- zł. Przy tych pieniądzach, to na prawdę szkoda przysłowiowych "zelówek w butach", żeby drałować na pocztę z paczką ważącą ponad 10kg (sam silnik waży 10,5 kg), gdzie na dodatek koszty wysyłki (zgodne z cennikiem PP) będą przy tej wadze porównywalne z ceną wysyłanego elementu! A taki silnik (ok 200W) w dobrym stanie może być wykorzystany np. do konstrukcji amatorskiej obrabiarki jako np. napęd wrzeciona mini-tokarki (wystarczy zajrzeć na forum CNC) itp.. Więc poczekamy i zobaczymy. Płakać nie będę, jak się nikt nie zgłosi. ;-)

Pozdrawiam
    PS Oczywiście mogę również zrealizować wysyłkę całości pocztą, ale trzeba się liczyć z kosztami, bo paczka będzie ważyła ponad 20kg (CENNIK Poczty Polskiej)
    pelexa
    Level 13  
    prosze o kontakt tel 606359662
    wobler77
    Level 1  
    Witam! jestem zainteresowany kupnem pompy do tej pralki, prosiłbym o podanie numeru telefonu to zadzwonię i porozmawiamy, jestem z Biłgoraja. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.