Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gramofon Bambino - Konserwacja i Naprawa

DomanReal 26 Jan 2009 19:51 8198 7
    DomanReal
    Level 12  
    Witajcie!
    Niedawno dostałem gramofon Bambino WG252. Stan taki sobie, skrzynka troche obdrapana, nie ma igły ale nie to jest najgorsze. W środku znalazłem odkręcone trafo, pourywane kabelki oraz brak lampy (ECL86 tam chyba była). Powiedzcie mi co mam zrobić z nim na początku.
    Niżej zdjęcie adaptera :

• Helpful post
    Scalak 303
    Level 13  
    Na początek potrzebny schemat, żebyś mógł podłączyć trafko, kable i założyć odpowiednią lampę.
    DomanReal
    Level 12  
    Schemat... tyle że ja go nie posiadam :)
    kopadam46
    Level 16  
    Witam. Schemat znajdziesz na forum. Wg. mnie masz wersję Bambina na ECL82. Pozdrawiam.
    TELERADIOMECHANIKA

Level 28  
    Podłączam się pod temat, i pytam, czy jest możliwość jeszcze zdobycia wkładek ?
    DomanReal
    Level 12  
    Wkładki już baaardzo trudno dostać. Ja mam inny patent - kupuję w sklepie najtanszą wkładkę piezo jaką mają i montuję ją do gramofonu. Nie jest już to samo co oryginał ale ważne że gra przyzwoicie.

Co do gramofonu znalazłem kolejny defekt - magnes głośnika jakoś dziwnie się odkleił, i można nim poruszać w boki a takze w górę i w dół! Jutro go wymontuję ze skrzynki i zdam relacje.
    ECL82 niestety nie mam, mam natomiast ECL86, pasowała by taka ? Znalazłem także uszkodzony rezystor (urwana nóżka zaraz przy wyprowadzeniu) postaram się go jakoś podratować a jak się nie uda to kupię nowy. Postanowiłem włączyć gramofon do sieci. Silnik sie kręci a na 45 coś tam sie kręci ten talerz... Jutro przejdę się na strych - mam tam wrak jakiegoś Bambino i wiem że na bank jest talerz z gumą, a sam talerz w lepszym stanie ale szary więc nie wiem czy zamontuję, i rolki gumowe są w idealnym stanie także to będzie tylko kwestia przełożenia :) Jutro zabieram się za mechanikę adaptera i zdam relację jak mi poszło :)
    kopadam46
    Level 16  
    ECL86 nie jest zamiennikiem dla ECL82. Głośnik raczej jest do wymiany. W warunkach domowych trudno jest wycentrować i przykleić magnes tak by cewka nie tarła o niego. Pozdrawiam.
    DomanReal
    Level 12  
    Sprzęt dzisiaj wymyłem, wygląda jak nowy. Głośnik jednak jest tylko do wywalenia. Poniżej zdjęcia - magnes odkleił się od cewki, próbowałem centrować, ale pole magnetyczne nie pozwala na to :( No trudno, poszukam gdzieś w swoich zapasach lub kupię na allegro. Podlutowałem 2 kabelki, jeden okazało się do masy szedł, a drugi szedł do transformatora. Uszkodzony rezystor na razie nie został wymieniony, zobaczyłem też luźno zwisający kabel i kondensator który nie ma nóżki, a do tego kabla właśnie idzie kawałek nóżki więc na bank jest to od niego. Lampy na razie nie wkładałem. Zobaczcie zdjęcia i piszcie odpowiedzi ;]