Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz oko這 1000 rmsowy?

tubis1234 26 Jan 2009 23:03 4589 57
    mike21
    Level 29  
    tubis1234 wrote:
    moze i nie polecasz pioniera tsw 3004 spl ale nie znaczy ze jest to jakis porownywalny bubel do dibeisi czy first. Gra glosno i mocno tak jak przystalo na DB dragowca :)

Z ca造m szacunkiem, ale wola豚ym dbx 12r pozera tego pionka pod ka盥ym wzgl璠em. DBdragowca? Sorki ale to znaczenie pasuje najmniej do tego g這郾ika.

Nigdy bym nie chcia by ten g這郾ik ponownie u mnie zawita czy do codziennego s逝chania czy zawody DBdrag
    tubis1234
    User under supervision
    tez to slyszalem widzisz moze nie slyszalem AZ TAK wielu db dragowcow ale i ty nie slyszales pionka ;) i rowniez tak jak ja poslugujemy sie jedynie danymi zebranymi gdzies po kumplach internecie... :)
    williams
    Level 30  
    tubis1234 wrote:
    P.S Najlepiej taki wzmak zebym mial go i na przyszlosc jesli chcialbym zmienic przetwornik

Reasumuj帷: Steg temat rozwojowy. Prawa m這do軼i- mocno i nie koniecznie jako軼iowo. Ale kiedy si zestarzejesz i poczujesz "pragnienie" jako軼i...
    ... a Steg b璠zie jak znalaz. :D
    Ja sam choruj na K 2.04, ale to ju inna p馧ka cenowa.
    tubis1234
    User under supervision
    dostalem go w prezencie i nie mailem okazji przetestowac dbx 12r choc nie watpie ze nie pobije na glowe tego pionka w koncu to EQ

Dodano po 2 [minuty]:

jestem za tym stegiem ogolnie ale doloze chyba na nowke znalazlem za 1700 zl nowke na necie a tym pionierem tez wiecznie grac nie bede :)
    mike21
    Level 29  
    tubis1234 wrote:
    tez to slyszalem widzisz moze nie slyszalem AZ TAK wielu db dragowcow ale i ty nie slyszales pionka ;) i rowniez tak jak ja poslugujemy sie jedynie danymi zebranymi gdzies po kumplach internecie... :)

Radze czyta uwa積ie pisz帷 " Nigdy bym nie chcia by ten g這郾ik ponownie u mnie zawita czy do codziennego s逝chania czy zawody DBdrag" mo積a wywnioskowa jednoznacznie ze by貫m w posiadaniu tego g這郾ika a nawet 2 jak i 2 dbxow wiec nie opieram sie na opinii wyczytanej w Internecie

Ps z tego co pamietam mia貫s kupywa 13w7 i jl 1000/1 przesiadles sie na pionka? Nie kumam
    tubis1234
    User under supervision
    male przeoczenie ;) to moze zamiast pchac sie w sam wzmacniacz za 1700 zl to moze pomyslec wogole nad nowym sprzetem? jakies pomysly?
    Szefo
    Level 12  
    a powiedzcie mi czy warto bra SL-1500 uzywke za 600zl?
    Jak to gra przy impedancji 4,2 i 1Ohm??
    I jaki sub wybra pod ten wzmacniacz?
    luk9753
    Level 24  
    Witam. Sam jestem uzytkownikiem Stega k202 no i powiem szczerze ze nap璠za貫m nim wiele g這郾ik闚 zar闚no SPL jak i typowo jako軼iowych. No i steg zawsze mile zaskakiwa moc, kontrola, jako嗆 brzmieia zawsze na najwy窺zym poziomie. Naprawd konkret, kolega wiliams te u篡tkuje te piecyki wiec wie co jest grane :D. Wiec jak my郵isz przysz這sciowo to zapodaj STEGA a napewno nie b璠ziesz za這wa. Pzodro
    mlody1921
    Level 29  
    sla to piec o bardzo dobrym stosunku moc/cena jako軼i to on raczej nie grzeszy p璠zili鄉y nim sonic 15 ale pradu mia 13v by這 naprawd pot篹nie ale na d逝窺z met sonic chyba by tego nie zni鏀

sam p璠z Oriona hcca sinusem sla 3000 i jest good tylko strasznie lubi pr康 okrutnie go w瞠ra
    tubis1234
    User under supervision
    I jeszcze jedno pytane co sadzicie o Steg k2.02? Moge go kupic z gwarancja za atrakcyjna cene 1250 zl? Potrzebuje opini i tym sprzecie. Z tego co sie zorientowalem wzmak jest bardzo dobry jakosciowo?
    mike21
    Level 29  
    tubis1234 wrote:
    I jeszcze ejdno pytane co sadzicie o Steg k2.02? Moge go kupic z gwarancja za atrakcyjna cene 1250 zl? Potrzebuje opini i tym sprzecie. Z tego co sie zorientowalem wzmak jest bardzo dobry jakosciowo?

Ju ci pisali to wczesniej wystarczy czyta wszystko do ko鎍a. :roll:
    tubis1234
    User under supervision
    Pytanie do Mlody1921. Jakiego masz tego oriona Hcca 12? 15? Zastanawialem sie nad jego zakupemale i odpowiednego wzmacniacza nie mam i z pradem to powiedzmy tak srednio musialbym kupic nowy akumulator zelowy, tylko nic o nim praktycznie niewiem i go nie slyszalem mog豚ys mi o nic cos powiedzec? tylko tez steg k2.02 nie dalby mu rade :)
    mlody1921
    Level 29  
    jak chcesz do hcca stega to tylko i wy陰cznie K204 do tego dwie 瞠l闚eczki i hccq 15.4

w徙ie ze cie sta na taki sprz皻

gdzie sam steg k204 kosztuje ko這 4 tys

no ale przecie chcesz kupic k202 pod pionka czy jak w ko鎍u bo juz nie nad捫am
    bambino_81
    Level 23  
    Witam.Co do twojego pierwszego pytania.Mia貫m wcze郾iej Velocity burning desire 2 o mocy 1200rms przy 4 ohmach 1750 przy 2 i 2000RMS przy jednym ohmie!Nap璠za貫m nim GZNW-2500rms i gra naprawd pot篹nie!Obecnie zmieni貫m na orion HCCA 15,2.Nap璠zam go orionem 2500D.Jednak musisz wiedzie 瞠 do tego zestawu pr康 to podstawa bo niestety orion ci庵nie duuu穎 pr康u.Ja zasilam ten zestaw 2 瞠l闚kami!jedna to 48ah-800A a drugi to stinger power 44ah-600A.Alternator mam 120A!Niewiem w jakim jeste miejscu w CA ale napewno ten pioneera nie zaliczy bym do g這snik闚 DB dragowych.Musisz sobie odpowiedzie do czego ma s逝篡 ten sprz皻?Je瞠li do codziennego s逝chania i 瞠by troch poszpanowa basem przed znajomymi to spokojnie starczy ci ten pioneer.Je瞠li zamierzasz je盥zi na zawody to musisz zainwestowa nie 1500z bo za tyle to mo瞠 kupisz samego oriona 2500D a gdzie g這郾ik,pr康,kable itp.Je瞠li to ma by tylko do codziennego s逝chania to wydaj mi si 瞠 taki velocity BD2 starczy by spokojnie do tego pioneera!A najlepsze w tym wszystkim jest to 瞠 ten wzmacniacz mo積a nawet wyrwa za 850z na allegro.Ja mia貫m w豉郾ie za tyle.Urzywany ale na rocznej gwarancji
    wladeczek5
    Level 17  
    a jak ogolnie skomentujesz wybor tego Hcca 15? Bo sam zamierzam sie na takiego przesiasc a piecyk Hcca d5000. W tej kasie to dobry wybor? A jak jest z jakoscia,spoko czy po prostu sam m這tek??
    Karolo MPower
    Level 30  
    O nie :!: Blaupunkta jeszcze wstawiaj XD Dajcie spok鎩 Panowie nawet z Velocity. Zapewniem ze jest duzo wiecej lepszych klock闚 za te kase.
    Skoro podsumowali鄉y segmenty firm, kt鏎a do czego przypada najlepiej od razu widac wynik. Nikt nie rzuci z貫go slowa na Stega :) Wzmacniacz ma klase i tyle. Nie powstydzi si go 涉DEN g這snik ani 瘸den samoch鏚. Jakosc impulsu i moc jest wystarczajaca ma這 tego cena jest por闚nywalna z innymi klasy D. Jak pisa貫m dla mnie wyb鏎 jest jasny bo na logik za podobne pieniadze otrzymujesz produkt o NIEBO LEPSZY niz wyroby konkurencji. No chyba 瞠 ja rozumuje inaczej ni inni o_O

1250 z to bardzo dobra cena jak za idealnego Stega z GW :D Wysoka cena n闚ek jest efektem kursu obcych walut. Ja bym si nie zastanawia na Twoim miejscu kolego 8)
    tubis1234
    User under supervision
    tak do pionka ale w przyszlosci moze bede zmienial przetwornik bo ten to taki sredni jest...

Dodano po 55 [sekundy]:

no ale tez napewno poczuje roznice bo narazie napedzam go dwoma peyingami wiec o tyle graja bo maja dosc spora moc a steg ma i moc i jakosc
    mike21
    Level 29  
    tubis1234 wrote:
    tak do pionka ale w przyszlosci moze bede zmienial przetwornik bo ten to taki sredni jest...

Dodano po 55 [sekundy]:

no ale tez napewno poczuje roznice bo narazie napedzam go dwoma peyingami wiec o tyle graja bo maja dosc spora moc a steg ma i moc i jakosc

Raczej niska klasa tego suba.

Pewnie sobie nie wyobra瘸sz jak potrafi zagrac taki piec i pewnie po pierwszym ods逝chu bys zapomnia co to malowane kilowaty na peyingu. Same waty nie graja.

Bier tego stega i wszyscy beda zadowoleni :D
    tubis1234
    User under supervision
    Tez tak mysle problem juz rozwiazalem i nie kupuje narazie zadnych JLow tylko kupie Stega bo nawet mam kase w tym momencie w sumie. albo doloze 200 zl i kupie nowke
    bambino_81
    Level 23  
    karol m power.A mia貫 do czynienia z tym velocity burning desire 2??Ja mia貫m i wiem co mo積a zniego uzyska!A mo瞠 kiedys zmieni suba na mocniejszy i co wtedy??znowu b璠zie zmienia wzmacniacz?Mo瞠 niewiesz ale nowe te velocity by造 po prawie 4000z tak瞠 nie m闚 瞠 to jakie badziewie a steg za 1700 jest super.Jemu nie chodzi o jako dzwi瘯u tylko o moc a w tym przypadku g鏎 jest chyba velocity-i cenowo i mocowo i napewno pr康owo te nie b璠zie gorzej wypada.A cena duuuu穎 ni窺za.
    Karolo MPower
    Level 30  
    Heh daj spok鎩. Nie bede sie wypowiada na ten temat wystaczy ze powiem Ci drogi kolego ze sam jade na orionie D5000 w ilosci sztuk dw鏂h + 2 stegi K201 . Takie klocki o kt鏎ych wspominasz ( podobnego kroju ) przerabia貫m wielokrotnie i nie wstawi豚ym czegos takiego do bagaja ( za te kase mozna duzo lepiej ) - a ile to kosztowa這 to co mnie obchodzi ? Rzuce Ci dajmy na to cene 10 ty z za malucha to kupisz go? W zyciu nie da豚y takiej kasy za Blau. Ciagle za argument podajesz moc widac ma這 wiesz o sprz璚ie audio skoro tylko MOC jest wyznacznikiem jako軼i wzmacniacza dla Ciebie..... I co to za wzmak, kt鏎y w kr鏒kim czasie z 4 tys PLN schodzi ponizej 1200 skoro m闚isz ze mozna go kupic taniej :lol: Burning desire, wiem jak gra bo mia豉 go pewna osoba pod helonem 15 ktorego teraz pedzi A6000gti.
    Swego czasu widzia貫m ze tego Velocity mia貫s na alledrogo tak przy okazji ;>
    A co do "przysz這軼iowo軼i" wzmacniacza dla mnie zmiana nie robi problemu bo cz瘰ci w dobrych cenach mozna sciagac z zagranicy. Bez gwarancji co prawda ale nie robi mi to roznicy bo nie ma nawet dystrybucji wielu dorych marek na Polsk wiec co za r騜nica a taniej.
    mlody1921
    Level 29  
    czy to jest velocity czy to jest steg czy orion 2500D czy A6000gti bez odpowiedniego pradu mozna sobie pomarzy o jakim kolwiek graniu
    mike21
    Level 29  
    williams wrote:
    Cewki 2x4Ω czyli r闚nolegle i pod Steg K 2.02 (1100rms przy 2Ω) Przysz這軼iowa jednostka napedowa maj帷a DF na poziomie >1000.

DLS a6 dla przyk豉du ma DF ponad 2700 4ohm (100hz)

Dodano po 11 [minuty]:

Karolo MPower wrote:
    Heh daj spok鎩. Nie bede sie wypowiada na ten temat wystaczy ze powiem Ci drogi kolego ze sam jade na orionie D5000 w ilosci sztuk dw鏂h + 2 stegi K201 . Takie klocki o kt鏎ych wspominasz ( podobnego kroju ) przerabia貫m wielokrotnie i nie wstawi豚ym czegos takiego do bagaja ( za te kase mozna duzo lepiej ) - a ile to kosztowa這 to co mnie obchodzi ? Rzuce Ci dajmy na to cene 10 ty z za malucha to kupisz go? W zyciu nie da豚y takiej kasy za Blau. Ciagle za argument podajesz moc widac ma這 wiesz o sprz璚ie audio skoro tylko MOC jest wyznacznikiem jako軼i wzmacniacza dla Ciebie..... I co to za wzmak, kt鏎y w kr鏒kim czasie z 4 tys PLN schodzi ponizej 1200 skoro m闚isz ze mozna go kupic taniej :lol: Burning desire, wiem jak gra bo mia豉 go pewna osoba pod helonem 15 ktorego teraz pedzi A6000gti.
    Swego czasu widzia貫m ze tego Velocity mia貫s na alledrogo tak przy okazji ;>
    A co do "przysz這軼iowo軼i" wzmacniacza dla mnie zmiana nie robi problemu bo cz瘰ci w dobrych cenach mozna sciagac z zagranicy. Bez gwarancji co prawda ale nie robi mi to roznicy bo nie ma nawet dystrybucji wielu dorych marek na Polsk wiec co za r騜nica a taniej.

To samo mo積a powiedzie o D5000 nie jest to jaki jako軼iowy klocek bardziej do walenia na zawodach bo mocy troche ma no i w tej cenie tez mo積a du穎 lepiej. Nie wspominaj帷, 瞠 nie ka盥y ma dost瘼 do takich klock闚 za granicy, kt鏎e s du穎 ta雟ze a nawet 鄉iesznie tanie.
    williams
    Level 30  
    No tak tylko 瞠 DLS A6 kosztuje troch wi璚ej ni przewiduje bud瞠t, nawet w u篡wce.
    bambino_81
    Level 23  
    Karol Mpower.Je瞠li chodzi o bass to nie liczy si jako嗆 tylko MOC!A orion 5000D te chyba jest bardziej na zawody ni na sound off.Z reszt orion u polskiego dystrybutora kosztowa 7000z.A teraz mozna go kupi urzywk nawet za 1500z tak瞠 wszystko spada niestety w d馧!A o jako嗆 dzwi瘯u zadba moja jednostka steruj帷a czyli clarion dxz 958!Nawet cho熲ys mia 8 steg闚 a marne radio to i tak jako軼i nie b璠zie!Porz康ne radio!To jest jako嗆 dzwi瘯u!
    Karolo MPower
    Level 30  
    Schodzimy troche z tematu Panowie. Oczywiscie kazdy ma prawo do swojego zdania nie neguje tego :) U mnie o d德iek dba P88rs.
    Oczywiscie cena za jaka ktos moze kupic wzmacniacz to jedno a od tej ceny jaka zap豉ci mozna dopiero wnioskowac czy mozna lepiej czy nie. Ja da貫m na tyle ma這 ( usa - heh tylko bez komentarzy ze nie macie doj嗆 bo ebaya i paypala mie mo瞠 kazdy kto ukonczy 18 lat ) ze na pewno nic innego a lepszego nie kupi豚ym. No i raczej ma這 kto sprzedaje te wzmaki ( najczesciej maja je na sprzeda handlarze b康 osoby, kt鏎ym zmieni豉 sie koncepcja ) co te o czym swiadczy.
    Koncze wypowiedzi w tym temacie bo nie chce polecie za off top.
    mike21
    Level 29  
    bambino_81 wrote:
    Karol Mpower.Je瞠li chodzi o bass to nie liczy si jako嗆 tylko MOC!A orion 5000D te chyba jest bardziej na zawody ni na sound off.Z reszt orion u polskiego dystrybutora kosztowa 7000z.A teraz mozna go kupi urzywk nawet za 1500z tak瞠 wszystko spada niestety w d馧!A o jako嗆 dzwi瘯u zadba moja jednostka steruj帷a czyli clarion dxz 958!Nawet cho熲ys mia 8 steg闚 a marne radio to i tak jako軼i nie b璠zie!Porz康ne radio!To jest jako嗆 dzwi瘯u!

Ale to radio tez nie jest jakies wybitnie jakosciowe jest to raczej nisko-srednia p馧ka o jakosci mozna spodziewa z takich klock闚 jak denon Z1,alpine F1status,czy wy窺ze serie Nakamichi.
    Skwaromir
    Level 14  
    mike21 wrote:

o jakosci mozna spodziewa z takich klock闚 jak denon Z1,alpine F1status,czy wy窺ze serie Nakamichi.

To ju wysoka p鏊ka, ale nie ma co przesadza z takimi drogimi radiami bo w ko鎍u dojdzie si do xes-a sonego :) a swoj drog ma這 ludzi posiada takie drogie jednostki. Przyzwoitej jako軼i mo積a si spodziewa ju z starszych clark闚, alpinek, seri dex pionak, dw鏂h soniak闚 c90r i c910r i tego pokroju klock闚. Uwa瘸m, 瞠 one graj ju przyzwoicie jak na swoj cene i bij nowe zabawki ze sklepu nie dla idiot闚...