Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala SAP Zetfas 1000 - problem z zasilaniem

Mario200472 26 Jan 2009 19:57 3211 23
    Mario200472
    Level 10  
    Witam Centralka systemu pożarowego Zetfas 1000, wyświetla komunikat o treści ,,BRAK AKUMULATORÓW - CENTRALA,, Jednak akumulatory są w 100% sprawne. Po odłączeniu zasilania podstawowego, centralka powinna przejść na zasilanie awaryjne z akumulatorów, lecz ona tego nie robi i zostaje pozbawiona jakiego kolwiek zasilania. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    rejmonter
    Level 14  
    sprawdzałeś zabezpieczenia akumulatora?
    Technik WAR-MA
    Level 11  
    Witam kolege pierwsze pytanie czy sprawdzony został akumulator pod obciążeniem?? No i żecz jasna zabezpieczenia.
    Mario200472
    Level 10  
    Witam
    Bardzo dziękuje Wam za pomoc. Moja firma zajmuje się systemami SAP od niedawna, ja dopiero zaczynam to wszystko poznawać. Akumulatory zostały sprawdezone pod obciążeniem i działają poprawnie. Natomiast jeżeli chodzi o zabezpieczenia akumulatorów, to powiem szczerze że nie wiem czy dobrze myślę? Czy chodzi tu o bezpiecznik znajdujący się pod wejściem przewodów od akumulatora na panel zasilania? Jest on w okrągłej obudowie. Czy mówiąc o zabezpieczeniach, macie na myśli ten właśnie bezpiecznik? sprawdziłem go i jest on dobry.

Pozdrawiam.
    rejmonter
    Level 14  
    a sprawdz czy podczas pracy centrala daje napięcie ładowania na przewodach do bateryjki.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    Mario200472
    Level 10  
    Witam
    Centralka podczas pracy ładuje baterie, sprawdzałem jest ok.

Pozdrawiam.
    rejmonter
    Level 14  
    brak mi już pomysłów,trzeba by było stanąc z miernikiem przy centrali może wtedy na coś by człowiek wpadł.
    pozdrawiam.
    terminux
    Level 23  
    Odłącz akumulatory, podłącz żarówkę 24V (lub dwie żarówki po 12V połączone szeregowo) zamiast akumulatorów i wtedy zmierz napięcie. Żarówki powinny się zaświecić i powinienes mieć min. 26V. Dopiero wtedy będziesz wiedział, czy zasilacz daje prąd i napięcie na akumulatory.
    Mario200472
    Level 10  
    Witam

Sprawdzę napięcie ładowania zasilacza, używając żarówek, tylko nie bardzo rozumiem co ma wspólnego prąd ładowania, jeżeli akumulatory są dobre, a centralka w momencie utraty zasilania podstawowego, nie przechodzi na zasilanie awaryjne?

Pozdrawiam.
    buslo
    Level 12  
    Witam.

Piszesz ze nie ma akumulatorów. A jak masz podłączone przewody do nich??
    Z lewej strony na samej gorze centrali masz cztery końcówki męskie na wsuwki. podłączasz niebieski do 2 od góry a czerwony do 3. po prawej stronie na płycie także masz przełącznik pozwalający odłączyć akumulatory sprawdź czy jest w pozycji dolnej.

Zetfas to bardzo ciekawa centrala, najwięcej problemów pojawia się w chwili programowania, ale życzę Ci z nią powodzenia. Sam ostatnio męczyłem się 10h żeby dodać 3 elementy
    Mario200472
    Level 10  
    Witam, dzięki za informacje, przełącznik o którym piszesz jest w pozycji dolnej, a podpięcie przewodów próbowałem na różne sposoby kilka razy, lecz nic to nie pomaga.

Pozdrawiam.
    segami
    Level 14  
    jeżeli wszystko jest ok z bateriami to uszkodzony jest zasilacz nie przełącza sie na prace z baterii i tyle
    Mario200472
    Level 10  
    Ok, dzięki za informację.
    Mario200472
    Level 10  
    Dzięki wszystkim za informacje dotyczące ZETFAS 1000, wreszcie została uruchomiona. Chociaż z tym wiążą się następne problemy, a mianowicie muszę ustawić czas i datę. Najgorsze jest to że, nie znam hasła, więc menu nie jest dla mnie w pełni dostępne. Tu mi się nasuwa pytanie, czy czas i datę ustawia się używając programu komputerowego, czy wystarczy znać tylko hasło? Zapytam również od razu jak i gdzie można zdobyć program komputerowy do obsługi tej centralki? Pozdrawiam.
    buslo
    Level 12  
    Z programami do tej centrali jest wielki problem.

Producent wypuścił kilka programów, jeden tylko dla DOS, i kilka wersji ZETWIN. Niestety program DOS nie chce współpracować za bardzo z Windowsem, a ZETWINu nigdzie nie dostaniesz za darmo.

Wiem to z praktyki bo sam długo już poszukuje programu do tej centrali. Wiec życzę powodzenia. Jak Ci się uda, to daj znać jak to zrobiłeś
    Mario200472
    Level 10  
    Dzięki za informacje, jak będę coś wiedział to dam Ci znać, pozdrawiam.
    Mario200472
    Level 10  
    Witam ponownie,
    mam następny problem, firma która konserwowała przede mną wspomnianą już centralę ZETFAS 1000, twierdzi że hasło dostępu na 4 poziom jest takie jak zaprogramował je producent. Czy ktoś może mi powiedzieć jakie jest hasło fabryczne 4 poziomu dla tych central. Z góry dziękuję i pozdrawiam:)
    buslo
    Level 12  
    Jeżeli dobrze pamiętam to poziom czwarty to 11111 i strzałka w górę
    Mario200472
    Level 10  
    Witam ponownie. Przez jakiś czas miałem spokój z centralą Zetfas 1000, ale wszystko co dobre szybko się kończy. Tym razem mam kłopoty z drukarką, a mianowicie mechanizm sterujący przewijaniem papieru ciągle się obraca. Nie mam żadnej instrukcji obsługi tej drukarki, więc nie wiem czy to błąd w ustawieniach, czy drukarka jest uszkodzona? Jeżeli ktoś może mi pomóc, to z góry pięknie dziękuję. Pozdrawiam.
    klocek24
    Level 12  
    Moze przycisk przewijania sie zacol :) Od tego bym zaczol .... nacisnol ... puscil ... i zobaczyl co bedzie dalej ... Bo rozumiem ze przewija papier nic nie drukuje :) Pozdrawiam ...

Dodano po 1 [minuty]:

A jak wczesniej kolega wspominal to programowanie to jest dopiero zabawa :) Pozdrawiam :)
    Mario200472
    Level 10  
    Dzięki za wskazówki, sprawdzę je na pewno. Również pozdrawiam.
    roocik
    Level 11  
    Witam. Wiem ze temat stary, ale jesli ktos potrzebuje pomocy z centrala zetfas to sluze. posiadam instrukcje i program. z programem nie mialem zadnych problemow poczawszy od dosa, przez win 95, 2000 i xp do sp3. podstawa jest posiadanie laptopa z fabrycznym portem RS, zadne przejsciowki z usb czy pcimci nia beda poprawnie dzialac. pozdrawiam.
    eworks
    Level 19  
    Witam

Poproszę soft, mogę wrzucić na www. Co do przejściówek proponuje ATC-810 powinna działać. Moj mail krzysztof(malpa)eworks.pl
    roocik
    Level 11  
    Zadna przejsciowka z usb nie zadziala z programem do zetfasa. jest to stary dosowy program (instaluje sie tylko ze stacji A) i obsluguje tylko porty com1 i com2. nie dziala ze sterownikami windowsowymi.