Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Hotpoint Ariston LDF 1235 - BŁĄD A6

vialli 26 Jan 2009 21:28 10326 3
    vialli
    Level 2  
    Witam!
    Zmywarka chodziła bez problemu kilka miesięcy, dzisiaj na kilka minut przed końcem cyklu zaczelo coś chuczeć (żona zdenerwowana wyłaczyła)

Teraz jest tak że ustawiam jakiś program i daje start, słysze pobieranie wody i po około 2 min zaczyna pulsować on/off wydając krótkie sygnały a na wyświetlaczu sprawdź dopływ wody, po chwili wyskakuje kod błedu A6

zawór na 100% odkręcony, zresztą przez chwile pobiera wodę, węże nie pozaginane bo nawet meble poodsuwalem żeby posprawdzać, filtr w węzu doprowadzającym czyściutki
    adaMus 100
    Level 14  
    A czy woda została po poprzednim myciu,jeżeli jest to może być zablokowana pompa odpływowa,sprawdż czy po usunięciu wody(wybierz wodę do dna) i włączeniu nowego programu zmywarka zadziała. Ale i tak będziesz musiał wezwać serwis . A błąd AL06 to problem z poborem wody.
    Mirek321
    Level 23  
    witam zmywarka zaczyna program od wypuszczenia wody jeśli zaczęła głośno pracować na końcu zmywania to można sądzić że jest zablokowana pompa spustowa a jeśli chodzi o błąd który pokazuje to jest to przekroczony czas napełniania około 6 minut
    vialli
    Level 2  
    poprostu żenada zgłosiłem awarie 27 stycznia (na gwarancji) czekałem na czesc miesiac (modul sterujacy) wymieniono wczoraj 4 marca... podczas wymiany serwisant wyrwal jakies dwa kabelki z jedenej z kostek ktore podlaczone sa pod ten modul, potem wcisnal je srubokretem, zmywarka podczas drugiego mycia zgasla calkiem i tylko czuc jakis swad:(
    Ciekaw jestem ile teraz bede czekał?
    Proszę o namiar na jakis autoryzowany serwis Aristona w wojewodztwie slaskim ( tylko nie ARGED z Katowic)