Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony element na płycie głównej-prośba o identyfikacje

26 Sty 2009 21:45 1289 5
  • Poziom 14  
    Wyglądało to tak: mój wspaniały laptop miał problemy z ładowaniem, jak dociskałem wtyczkę zasilacza to zaczynał ładować, po pewnym czasie nawet dociskanie nie pomogło (przestał reagować na przycisk start). Sprawdziłem zasilacz OK. Więc płyta, faktycznie - obluzowane gniazdo zasilacza, przelutowałem i nic.
    Ale - bezpośrednio za gniazdem (gniazdo zasilacza linia dodatnia bezpiecznik) znalazłem wypalony układ, z tego co doczytałem to jakiś tranzystor typu MOS z ośmioma nóżkami o oznaczeniu 4835.
    I wreszcie pytanie:
    1. Co to jest za tranzystor i za co odpowiada?
    2. Czym go zastąpić?(mam dostęp do uszkodzonych płyt z laptopów ale o takim symbolu tam nie ma)
    3. Gdzie coś takiego kupić?
  • Poziom 39  
    A może by tak dobrej jakości foto kolega wstawił.
  • Poziom 14  
    Uszkodzony element na płycie głównej-prośba o identyfikacje

Dodano po 2 [minuty]:

Jak widać wylutowałem już wypalony tranzystor PQ2, jednak obok znajduje się identyczny(z takim samym opisem)
  • Poziom 25  
    30V 9.6A 2.5W ale moge sie mylic
  • Poziom 14  
    Mam takie z opisem 4435, 4800, 4812, 4862. Czy jest do tego 4835 jest jakiś zamiennik? A może ktoś zna symbol tego tranzystora?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Witam :)

4835 --> Si4835DY na portalu elenota znajdziesz pdf-y do tego typu tranzystorów . Na płytach od laptopów znajdziesz sporo tego typu tranzystorów , często w zasilaczu impulsowym i np w układzie ładowania baterii . Pozdrawiam