Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mam pytanko o dvb-t

26 Sty 2009 22:40 5050 8
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie mam take pytanko do was posiadam lcdka 32lg5700 znalazłem ze posiada tuner dvb-t i tu moje pytanko co ma zrobic zeby odbierac cyfrowa telewizje naziemna czy cos musze jescze dokupywac itp jestem laikiem w tej dziedzinie. Posiadam jeszcze do tego tuner cyfrowy cyfry plus pvr philips czy on tez posiada tuner dvb-t z gory dziekuje za odpowiec. I przepraszam za kłopot..

Proszę poprawić temat zgodnie z regulaminem forum!
    [_P_]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Czy Twój LG odbiera fonię na kanałach digital? Jeżeli jest fonia, a brak obrazu to telewizor ma zamontowany tuner DVB-T systemu MPEG-2 a w Polsce obecnie używany jest system MPEG-4
  • Poziom 23  
    "Do odbioru telewizji cyfrowej niezbędny jest dedykowany dekoder/odbiornik. W najnowszych telewizorach jest integralną częścią składową urządzenia,. W przypadku starszych telewizorów konieczne jest zakupienie zewnętrznego urządzenia - "set top box". Urządzenie instaluje się pomiędzy anteną (instalacją antenową) a odbiornikiem telewizyjnym. Do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T stosuje się takie same anteny na pasmo UHF jak do odbioru telewizji analogowej. Zalecane jest stosowanie anten wieloelementowych i w miarę możliwości rezygnacja ze wzmacniaczy antenowych. Anteny pokojowe mogą być stosowane tylko w miejscach o dużym natężeniu sygnału. Antenę należy skierować na najbliższy obiekt nadawczy emitujący telewizję cyfrową DVB-T a następnie zaprogramować odbiornik, zgodnie z instrukcją użytkownika, na odbiór kanałów cyfrowych., W Polsce do kompresji obrazu wybrano standard MPEG-4 więc nie wszystkie dekodery dostępne na europejskim rynku będą w stanie odebrać programy emitowane w Polsce. Szczegółowe wymagania dla odbiorników telewizji cyfrowej zostaną opublikowane wkrótce w przygotowywanym obecnie Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. "

Twój tuner Philipsa służy tylko i wyłącznie do odbioru Cyfry+ z satelity.

Najbliższy nadajnik DVB-T względem twojego miejsca zamieszkania znajduje się w Łazach pod Raszynem (stacje TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Sport, TVP HD oraz Polsat i Polsat Sport HD oraz 3 stacje radiowe PR.
    TVN i TV4 są emitowane z nadajnika na PKiN w WArszawie.

I jeszcze jedno - nie daj się nabrać na zakup anteny do DVB-T - to zwykłe anteny w "kosmicznej" obudowie, nie ma takich anten do DVB-T...
  • Poziom 12  
    Dzieki musze teraz tylko pogrzebac w telewizorze i znalesc w ustawieniach co i jak

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Wiec znalazło mi kanały dvb-t ale niema głosu ani obrazu i na ekranie widnieje napis serwisHD Radio odbiera ale teliwizja nic posiadam lcd 32lg5700
  • Poziom 23  
    Jak masz plansze HD to znaczy ze nie nadają - to wciąż jest emisja testowa. Szukaj innych - "nie HD", powinieneś odebrać też sygnał z PKiN, choć jest słabszy - z Pałacu nadaje TVN i TV4.
  • Poziom 12  
    znalazłem TVP1, TVP2 ,TVP3, TVP SPORT, I TVP HD NA WSZYSTKICH KANAŁACH pOJAWIA SIE NAPIS serwis HD
    i ani foni i obrazu A PKiN NIE ŁAPIE WCALE
    Obraz jest cały ciemny i nanim wyskakuje ten napis i przeskakuje mam taka sama akcje jak wyjme antene tylko tam pisze brak sygnału
  • Poziom 23  
    No to wygląda na problem z twoim telewizorem - sprawdź dobrze w ustawieniach, może coś masz zablokowane...
    Możliwe jednak, że twój telewizor nie jest przystosowany do odbioru sygnału MPEG4, jaki jest nadawany z nadajników w Raszynie i W-wie. Wówczas potrzebna będzie do niego specjalna przystawka.
    Ja u siebie odbieram na karcie telewizyjnej USB podłączonej do komputera i wszystko łapie ok, łącznie z dźwiękiem.
  • Poziom 18  
    LG5700 ma dvb-t MPEG-2 wiec nie odbieresz na nim kanałów nadawanych w mpegu-4 musisz dokupic zewnetrzny dekoder
  • Poziom 12  
    Dzieki koledzy własnie tez otym sie dzisiaj dowiedziałem ze jest MPEG-2 dZIEKUJE ZA Pomoc w uzyskaniu informacji. Bede musiał kupiz zewnetrzny tuner z mpeg-4 dzieki jeszcze raz