Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech EX110 Problem z zasięgiem

bishofek 26 Jan 2009 23:01 3200 13
    bishofek
    Level 18  
    Witam!
    Jakiś rok temu kupiłem zestaw kalwiatury i myszki firmy logitech.

Działał dobrze do wczoraj.
    Wczoraj rozładowały się baterie i miał strasznie słaby zasięg. Więc je zmieniłem na nowe Duracell, lecz zasięg dalej był strasznie kiepski.
    Muszę mieć odbiornik bardzo blisko klawiatury i myszy żeby wszystko działało poprawnie.

Mógłbym oddać zestaw do serwisu bo jeszcze mam gwarancję lecz nie mam czasu i pieniędzy na nowy zestaw.

Czy jest jakaś możliwość zwiększenia zasięgu odbiornika? Odbiornik i nadajnik pracują na częstotliwości 27Mhz.

Pozdrawiam
    bishofek
  • Helpful post
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Możliwość zapewne jest niestety stracisz gwarancję . Osobiście oddałbym ją puki można , bo jeśli teraz gubi zasięg to nie wiadomo co będzie za tydzień czy 2 .

Jeśli bardzo się chcesz w to bawić to rozkręć wszystkie urządzenia i daj nam fotki dobrej jakości płytek z obu stron .
    bishofek
    Level 18  
    Oto zdjęcia płytki:

Czy to odpowiedzialne za odbiór to jest to srebrne owalne na prawo od kabli? Jak tak to wychodzi z tego 3 wyjścia. Czy tam mam się wlutować z antena?

Jeszcze doradź jaka to antena ma być. Mam taką z AP wifi będzie dobra?

Pozdrawiam
    bishofek
    bishofek
    Level 18  
    Czyli jakis zwykły przewód mogę dolutować i wyprowadzić na zewnątrz i będzie działać?
    bishofek
    Level 18  
    Tak ale strasznie ciężko będzie tam się wlutować. Jeszcze mam mocną lutownicę transformatorową i nie chcę ścieżek zniszczyć.

A muszę to zielone coś z ścieżek zdrapać czy bezpośrednio na nią?
  • Helpful post
    Makro1993
    Level 26  
    To zielone "coś" to soldermaska. Na niej nic nie polutujesz. Musisz ja delikatnie zedrzeć i dopiero potem lutować.
    bishofek
    Level 18  
    Tak myślałem.
    A muszę się wlutować w wejście czy mogę gdziekolwiek na ścieżce?
    Piotr M.
    Level 2  
    Wiem, że najprawdopodobniej odgrzewam coś już rozwiązanego, ale mam ten sam problem i nie wiem dokładnie, czy dobrze myśle. Chodziłoby, o wlutowanie się w te 2 miejsca na rysunku z kilkunastocentymetrowym przewodem zwiniętmym w zwoje tak?? Proszę mnie poprawić, jeśłi się mylę.

bishofek
    Level 18  
    Dokładnie tak.
    Mi pomogło.
    brzoza900
    Level 14  
    Witam. A mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie ja miałbym ten przewód dolutować? Próbowałem do tych miejsc jakie widać zeskrobane na zdjęciu ale to tylko pogorszyło zasięg.

Logitech EX110 Problem z zasięgiem Logitech EX110 Problem z zasięgiem