Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MOS-20 - jak wyłączyć centralkę?

dasw127 27 Sty 2009 07:45 1107 3
  • #1 27 Sty 2009 07:45
    dasw127
    Poziom 2  

Witajcie.

Jestem pod koniec instalacji alarmu opartego na centrali DSC 1832. Właściwie większość urządzeń jest już skonfigurowana i podłączona, ale mam świadomość, że pewnie nie obejdzie się bez zmian i grzebania w okablowaniu. Pozostało mi podłączenie sygnalizatora MOS-20. I tu mam zagwozdkę. Czy da się sensownie odłączyć od zasilania centralkę (od sieci i od akumulatora) tak, żeby nie wzbudzić sygnalizatora (na brak zasilania)? Oczywiście jak już go powieszę, to będzie mi ciężko co chwila do niego wchodzić, żeby odłączać w nim akumulator.

Jak to robicie w praktyce? Nie podłączacie tych sygnalizatorów do samego końca, aż macie pewność, że wszystko jest na 100% gotowe? Co prawda mam jeszcze sygnalizator wewnętrzny, ale obawiam się, że na dłuższą metę jest on za cichy (na zewnątrz) i zbyt łatwy do neutralizacji... :-(

Z góry dzięki za sugestie. :-)

DW

0 3
  • #2 27 Sty 2009 08:32
    jeremik
    Poziom 14  

Cześć, montuję sygnalizatory bez akumulatorów i uruchamiam centralkę. Jak nie jestem pewien efektów - to montuję właśnie w środku jeden sygnalizator i sprawdzam poprawność działania centralki. Następnie dopinam zewnętrzne sygnalizatory. Jak wszystko pracuje poprawnie to dopiero wkładam akumulatory...

0
  • #3 27 Sty 2009 11:52
    dasw127
    Poziom 2  

OK, dzięki za info. :-)

0
  • #4 28 Sty 2009 17:55
    bartez132
    Poziom 18  

sygnalizator z serii mos 20 zalozony razem z podpietym akumulatorem nie zacznie wyc ze sie tak wyraze, poki nie zostanie podpiety do centrali i nie dostanie pradu.... zrob tak podlacz sobie sygnalizator na gotowo lacznie z akumulatorem, potestuj centrale na podlaczonym sygnalizatorze na krotko (jakims innym oczywisice) i na koniec podlacz dopiero tego mos20 jak bedzie po testach

0