Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stara waga do 1t.jak przerobić na elektroniczną??.

mariusz83x83 27 Jan 2009 08:46 4511 6
 • #1
  mariusz83x83
  Level 20  
  Witam mam wage starą i z szalą i ciężarkiem przesównym co 50kg i mniejszym co 1kg. i tak myślałem przerobić ją na alektroniczną czyli wyświetlacz cztero cyfrowy i jakies sensory pod stopy wagi czy jest to wogóle możliwe zrobić coś takiego oczywiście tanio i żeby działało coś na zasadzie wag łazienkowych prosze o jakieś porady.
 • #2
  Klakier74
  Level 15  
  Jeżeli konstrukcja mechaniczna jest ok to wystarczy zamontować tensometr na samym ramieniu wagi ( dzięki czemu tensometr jest dużo mniejszy potrzebne były by do samej wagi.

  Prawdopodobnie uzyskasz około 1500-2000 działek a to da stabilny wynik ( oczywiście o ile konstrukcja jest ok.

  oczywiście możesz próbować dać tensometry pod każdy róg, usztywnić konstrukcję, zbudować podpory ale często lepiej kupić podest od np. Axisa.
 • #3
  mariusz83x83
  Level 20  
  Tak mechanicznie jest wszystko ok to tylko tak dla wygody chce zrobić na elektroniczną i co to jest ten tensometr i z czego najlepiej zrobić wyswietlacz? może jakis schemat tego jak by to zrobić.
 • #4
  Rafik4
  Level 31  
  Kolego poszukaj urządzenia o nazwie procesor wagowy, jak dobrze trafisz to dostaniesz komplet z tensometrem (tensometr to czujnik naprężenia, nacisku, który możesz zamontować tak jak podpowiada kolega wyżej na ramieniu wagi), na procesorze wagowym będzie wszystko co Ci potrzebne, tarowanie, zerowanie wagi i oczywiście wyświetli wagę, najszęściej też posiadają RS-a do komunikacji z komputerem.
 • #5
  szarmi78
  Level 11  
  nie jest to tanie tensometr to mostek rezystancyj ny z którym pracuje układ wzmacniacza wagowego.. Najczęściej tensometr zasila się napięciem stałym a mostek daje napięcie miejsze w mV na 1V/2mV. Polecam ci produkt tej firmy http://www.mantracourt.co.uk/
 • #6
  Raaf
  Level 22  
  Analogicznie do mechanicznych wag samochodowych i tą wagę można podłączyć nawet do komputera. Potrzebna jest tzw.hybrydyzacja .
  podłączenie polega na umiesczeniu tensometru między podstawą nieruchomą wagi a ramieniem ruchomym. kalibracja wg DTRmiernika i parametrów tensometru

  tensometr(y), miernik wagowy.. są chyba tego setki
  ważną rzeczą jest tylko określenie dokładności, legalizacja (tensometr(y) i mierniki klasy III) i szukamy..wg kryteriów ceny i serwisu ;)

  od siebie polecam produkty firm SCAIME, HBM a mierniki firmy Radwag (6000a na pewno zaspokoi wymagania :) )
  albo przyjaciel GOOGLE
 • #7
  firek8
  Level 1  
  witam , mam podobne pytanko
  mam wagę mechaniczną 17 tonową najazdową
  mechanicznie wszystko sprawne i waży dokładnie
  chcę zamontować na ramieniu wagi jeden sensometr 500 kg i mam doo tego wyświetlacz cyfrowy
  tylko nie wiem w jaki sposób i dokładnie w którym miejscu zamontować tensometr
  jeżeli miałby ktoś rysunek poglądowy to bym był bardzio wdzięczny

  :D