Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zwiększyć prędkość ściągania radiówki ?

27 Sty 2009 12:10 5924 12
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich fanów Elektrody :)
    Jest to mój pierwszy post na tym forum :D
    Mam następujący problem posiadam internet radiowy 512 kb/s place za niego całkiem sporo bo ok. 70 zł. Wszystko jest z nim ok. ale denerwuje mnie niekiedy prędkość ściągania plików ze stron pobierają mi sie w niecałe 60 kb/s niekiedy jak przyjdzie ściągnąć jakiś film to jest to po prostu koszmar :( Moje pytanie jest następujące czy można w jakiś sposób zwiększyć prędkość właśnie tego ściągania bo rozmowa z adminem nie wchodzi w grę (pewnie by chciał ze dwa razy tyle) Pytam z ciekawości i o ile by był ktoś chętny mi pomóc może mi wysłać wiadomość na pw. słyszałem o możliwościach zmiany limitu pod Linuxem czy jakoś tak? Z góry dziękuje
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Czy to jest internet oferowany przez operatora telefonii komórkowej?
    Jeśli tak to możesz mieć pecha, operatorzy zastrzegają sobie, że maksymalna przepustowość jest
    w tylko pewnych rejonach (pewnie tuż przy BTS-ie),
    a w innych okolicach może spadać (spada na pewno) to takich mizernych wartości.
  • Poziom 9  
    Witam,
    nie to nie jest internet z sieci komórkowej to jest zwykła radiówka dzięki za odpowiedź na mojego posta :)
  • Poziom 12  
    Witam.
    Jest wszysko wporzo . Jeżeli masz umowę na dostęp do netu o szerokości pasma 512 to tak ma być. Podczas ściągania plików (download) system będzie Ci pokazywał 55 - 60 kb/s.

Prosta matematyka: szerokość pasma/8 - (trochę na potwierdzenia, sumy kontrolne i powtórki )

A tak w ogóle to rzeczywiście trochę drogo. Ja mam 1 mb - płacę 55 i też mi się wydaje że drogo.

pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Cytat:
    Jeśli tak to możesz mieć pecha, operatorzy zastrzegają sobie, że maksymalna przepustowość jest
    w tylko pewnych rejonach (pewnie tuż przy BTS-ie),

Przecie napisał że ma 60 kB/s a to przy łączu 512 kb/s jest całkowicie prawidłowe.

Jedyna poprawna odpowiedź na Twoje pytanie to wykupić sobie wyższy pakiet :) No oczywiście zawsze można zmienić dostawcę :)

pozdr,
    szejk
  • Poziom 9  
    heheh wiem ze jest wszystko ok. Ale ja chciałbym sam sobie zwiększyć transfer gdzieś wyczytałem ze podobno się da tylko do końca nie wiem jak :D i dlatego chciałem się popytać bo jak widze tutaj fachowców nie brakuje :D Dzięki za zainteresowanie :)
  • Poziom 26  
    No dać sie da, tylko że metody podpadają pod kk :D
  • Poziom 9  
    a mógłbyś mi przybliżyć te metody ?? Jak nie chcesz pisać na forum to napisz do mnie na pw. Z góry dzięki.
  • Poziom 26  
    Wybrać się z bejsbolem do admina ? :D:D
    I "grzecznie" poprosić :D:D:D
  • Poziom 9  
    to raczej odpada chociaż metoda dobra :D:D:D:D Widzę że nie chcesz mi pomóc szkoda :(
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Z całym szacunkiem ale nie znam innej metody... No może jeszcze włam na router ale to kiepska metoda .... a i jak router dobrze zabezpieczony to niewykonywalna ...

pozdr,
    szejk
  • Poziom 9  
    dzięki za dobre chęci może ktoś inny zna jakiś sposób?? I byłby chętny się nim podzielić?? Z góry dzięki :)
  • Poziom 16  
    zabawa w "hakerstwo" ale to nie legalne ;) tym bardziej jak twój admin będzie dość wyedukowany to może (oczywiście po za pozwem do sądu) zablokować twój dostęp do sieci.

tak więc pozostaje wykupić większy transfer z negocjacją ceny.

ps. nie pisz o pomocy w takich sprawach bo to bardzo wiąże się z kk ;)