Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta Gigabyte 9500GT nie działają ustawienia w panelu NV

Wojtek 24 lata 27 Jan 2009 13:44 1836 2
    Wojtek 24 lata
    Level 25  
    Witam.
    Wymieniłem sobie kartę graficzną. Posiadałem asusa na chipsecie ati, teraz mam gigabyte na chipsecie nvidia. Model karty to GeForce 9500GT. Pobrałem sterownik ze strony producenta. Karta działa prawidłowo, ale w panelu sterowania NVIDIA, w zakładce ustawienia programu, nie działają mi funkcje poprawy obrazu. Wybrałem grę hl2.exe, dodałem do listy, ustawiłem filtrowanie anizotropowe, filtrowanie tekstur, wygładzanie krawędzi na niskie, potem średnie i wysokie. W grze bez efektu. Próbowałem nawet ustawić w samej grze dodatkowo wysokie parametry obrazu. Efekt jest taki, że gra wygląda fatalnie. "Drabina" gubi szczebelki jeśli odsune się bohaterem dosłownie o kawałek. "Siatka" jest wybrakowana. Oczywiście wpierw odinstalowałem składniki sterownika ekranu i CCC dla karty ati. Co o tym sądzicie? Dlaczego to niechce działać? Reinstalacja systemu?
    Acha ciekawostka. Przestało mi działać jedno złącze ethernet na płycie głównej. Właśnie po instalacji sterowników od grafiki. Oczywiście płyta m2n32 ws też jest na chipsecie nvidia.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Wojtek 24 lata
    Level 25  
    Witam.
    Kolega "DriverMSG" oczywiście ma rację. Nie zadziałały u mnie ani sterowniki z płyty, ani sterowniki ze strony producenta karty graficznej (wersja 177.79).
    Natomiast wszedłem na stronę nvidii i pobrałem sterownik o nazwie:

181.22_geforce_winxp_32bit_international_whql

Od razu różnica w działaniu gier. Ciekawostką jest to, że w tym właśnie sterowniku, pojawia się dodatkowa opcja:

"Przyspieszenie efektów PhysX przez kartę graficzną".

Sam program zajmuje w panelu sterowania 121Mb. Sterownik jest z 22 stycznia 2009. Detale w grze wyglądają prawidłowo, i gra sie trochę inaczej, ale lepiej.

Natomiast sprawa wyłączenia się etherneta z chwilą instalowania sterownika z cd jest dla mnie niejasna. Nie pomogło nic innego poza wyłączeniem zasilacza na "0" na kilka sekund. Po włączeniu go, diody ethernet zapaliły się. Internet działa.
    To tyle.