Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon Pixma IP 4500 białe linie

27 Sty 2009 15:17 3917 4
  • Poziom 10  
    Witam,

Posiadam drukarkę Pixma IP 4500 w której wystąpił problem. Widoczny on jest na zdjęciu wykonanym z programu testowego drukarki. Proszę zwrócić uwagę na pierwsze kratkowane pole, które powinno być w całości zakratkowane. Drukując tekst lub zdjęcie z użyciem koloru czarnego, pojawiają się białe linie. Jest tak mniej więcej po 3 miesięcznym użytkowaniu drukarki. Drukarka jest nowa i tusze również (oryginalne). Myślałem, że to wina zatkanych dysz i wielokrotnie je czyściłem. Problem niestety nie zniknął. Macie może jakieś pomysły?
    Nie chcę dawać do serwisu bo nie mam gwarancji, więc próbuję szukać pomocy. Jeśli się nie uda, będę zmuszony zapłacić za serwis.
    pozdrawiam

Drukarka Canon Pixma IP 4500 białe linie

Edit:
    Po otwarciu klapy drukarki, zauważyłem, że kaseta z czarnym tuszem PBGK, mruga czerwonym światełkiem (mrugnięcie średnio co 3 sek.). Podejrzewam, że winę za mój problem ponosi ta kaseta, jednak nie jestem pewien. Czy w takim przypadku muszę wymienić kasetę z tuszem, czy da się to jakoś naprawić? Dodam jeszcze, że w kasecie znajduje się połowa tuszu, czyli brak tuszu czarnego można wykluczyć.
  • Poziom 21  
    Migająca dioda czerwona to oznaka kończącego się tuszu we wkładzie jest chip jak zablokuje i przestanie drukować można wyłączyć kontrolę chipa zgodnie z pojawiającym się komunikatem na ekranie a to że robi pasek to jest przyschnięta głowica jeśli jest tusz trzeba ją udrożnić

• Poziom 34  
    Z opcji kompa zrób czyszczenie dokładne dysz koloru czarnego, pod warunkiem, że masz tusz .
  • Poziom 10  
    Korzystając z oprogramowania dołączonego wraz z drukarką, wykonałem kilkukrotne: "czyszczenie ", "dokładne czyszczenie dysz", "czyszczenie przy użyciu płyty dolnej"i nawet "czyszczenie rolek". Niestety nie pomogło.
    Przed chwilą ponownie czyściłem dysze i na wzorze testu wyszedł taki sam biały pasek jak na poprzednim zdjęciu. Nie jestem pewien czy nawet nie większy.
    Sprawdzałem ilość tuszu w zbiorniczku i jest jeszcze około połowy tuszu, więc czy czerwona dioda rzeczywiście sygnalizuje jego brak? Może coś porobiło się w chipie i odbiera to jako tuszu w zbiorniku. Nie wiem jak wyłączyć kontrolę chipa. Jak udrożnić dysze, nie korzystając z opcji czyszczenia w dołączonym oprogramowaniu?

• Poziom 34  
    Musisz poszukać na forum jak odblokować głowice w Canonach. ale uprzedzam, że nowa to koszt około 200 zł, a w serwisie zrobia to za jakies 60 zł (ceny netto).