Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ip4300 błąd 6A00

osu 27 Sty 2009 16:58 4292 4
  • #1 27 Sty 2009 16:58
    osu
    Poziom 2  

Mam ip4300.
    Wyskakuje błąd 6A00
    naprzemian mruga zielona i pomarańczowa lampka,
    głowica z tuszami po włączeniu drukarki podnosi sie do góry i opada, nie rusza sie na boki,
    tusze nie swieca i nie mrugają,
    na drukarce nie swieca sie inne kontrolki.
    podobno to pampers??!! czy aby napewno??? a moze elektronika??

Jeżeli to pampers to:
    Jak przeprowadzic reset pampersa w ip 4300???

PS. drukarka jest na gwarancji, lecz stosowane byly zamienniki, czy w takiej sytuacji gwarancja bedzie uwzgledniona???

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

Małe uzupełnienie:
    diody migają naprzemian: 24 razy: 12 razy żółta i 12 razy zielona.
    Następnie zapala się zielona na dłuższą chwile i póżniej znów naprzemian zielona z żółtą mrugają 24 razy.

0 4
  • #2 29 Sty 2009 09:20
    leeart

Poziom 34  

Błąd pozycjonowania 6A00. Podajnik papieru, stacja serwisowa(moduł czyszczący), płyta główna. podajnik rozkręć (trochę zabawy) umyj ,posmaruj, poskładaj go (czasami to pomaga). Moduł czyszczący -sprawdź czy niema kawałków/resztek papieru itp. Plyty głównej się z reguły nie naprawia a wymiana nieopłacalna. Podajnik kosztuje chyba około 170zł netto.
    Poogladaj forum, ten temat był już poruszany pare razy.

0
  • #3 03 Lut 2009 00:21
    osu
    Poziom 2  

Drukarka poszła na gwarancje, wróciła z nową głowicą drukującą i problem zniknął.

Zastanawiam się czy zamienniki które ostatnio założyłem firmy "dulin" nie były powodem awarii :?:

Mam teraz dylemat czy drukowac dalej na dotychczas używanych zamiennikach czy może zmienic na jakieś inne ??!!
    Jak znów głowica sie uszkodzi będzie po drukarce,
    <gwarancja skończyła się z z ostatnim dniem stycznia>

Mile widziane jakieś opinie i uwagi.

0
  • #4 22 Wrz 2009 09:28
    sendo1990
    Poziom 2  

Znalazłem sposób jak usunąć błąd 6a00!
    Jest to błąd czysto mechaniczny i nic nie da resetowanie pampersa, używanie wszelakich programów itp.
    Jeśli drukarka nie ma gwarancji to musimy zdjąć obudowę i(sposób na usunięcie błędu przedstawiam na modelu Canon Pixma iP4300)
    ip4300 błąd 6A00
    Mam nadzieję, że to zadziałało tak jak u mnie i usunęło ten denerwujący błąd.:D
    Życzę powodzenia.

0
  • #5 22 Wrz 2009 09:46
    konmaj
    Spec od drukarek

To właśnie moduł czyszczący - w wielu modelach Canona jest on skomplikowany i podatny na zacięcia, gdy zaschą w nim resztki tuszu.

0