Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Lanos schemat centrali zamka

06 Kwi 2004 22:05 5804 9
  • Poziom 21  
    Drodzy grupowicze. Taki problem. Podłączałem alarm marki skorpion do tego samochodu. Wcześniej był tam alarm firmy fox. Chodzi o dwie sprawy:
    1. Wyprowadzone były kable do odcięcia zapłonu które poprawnie podłączyłem do tego nowego alarmu. Aby centralka uruchomiła zapłon trzeba podłączyć kabel na którym ma pojawić się 12V w momencie przekręcenia stacyjki w pozycję zapłon. Kabel ten podpiołem do kabli rozłączjących zapłon ponieważ 12V pojawia się tam po włączeniu stacyjki. Czy tak można????????
    2. szukam lokalizacji kabelka pod który mógłbym podpiąć masowe czujki otwarcia drzwi. Jak go łatwo zlokalizować? może jakiś schemat?
    Pomóżcie ludzie. Sprawa bardzo pilna!!!
  • Spec od samochodów
    Wazne zeby ten plus po spacyjce nie zanikal w czasie krecenia rozrusznikiem.Jesli chodzi o kabelek to odkrec wylacznik na bocznym slupku sprawdz kolor i w wiazzce glownej idacej do tylu on bedzie napewno sprawdz czy to ten wsposob nastepujacy w momencie jak bedziesz mialwcisniety przycisk drzwiowy bedzie 12V jak poscisz przycisk zniknie 12V
  • Poziom 21  
    1. czyli ważne jest aby po przekręceniu stacyjki do pozycji zapłon i rozruch było tam cały czas 12V - tak właśnie jest
    2. tak się nie da ponieważ ten lanos albo ma diody seperujące albo jakąś centralkę. Jak zrobiłem tak jak mówisz to alarm reaguje tylko na te drzwi które podpiąłem. Innych nie widzi. Trzeba by się bardziej podpiąć pod lampkę oświetlenia kabiny ale który to przewód?
  • Poziom 21  
    że zapytam. Masz może chemat do tego lanosa?
  • Poziom 22  
    może tak być, że wejścia są separowane, szczególnie jeśli masz na desce rozdzielczej wskaźnik niezamknięcia poszczególnych drzwi. sprawdź jak działa lampka oświetlenia wnętrza, jeśli świeci po otwarciu każdych drzwi to szukaj przewodu idącego do niej i tam się wepnij, prawdopodobnie kabelek zchodzi lewym słupkiem do którejś wiązki tylko najlepiej wymontuj najpierw lampkę i sprawdź jaki kolor ma ten przewód. często włącznik w drzwiach kierowcy ma 2 izolowane styki, może podpinałeś siedo tego, który reaguje tylko na otwarcie drzwi kierowcy. jeśli nie to musisz znaleźć przewody idące od poszczególnych drzwi i zsumować je diodami. ewentualnie jeśli nie chce ci się kombinować kup czujnik ultradźwiękowy, dobrze ustawiony nie będzie wymagał wyłączania w trakcie np. burzy a z powodzeniem zastąpi czujniki w drzwiach.
    powodzenia
  • Poziom 21  
    czujnik ultradźwiekowy dobra rzecz, tylko alarm ma taką funkcję że po rozbrojeniu potrzebuje informacji o otwartych drzwiach bo jak nie to się z powrotem zazbroji. Więc myślałem że elegancko by było gdyby reagował na czworo drzwi.
  • Poziom 22  
    o czujniku ultradźwiękowym napisałem celowo na końcu bo wiem, że to nie do końca to o co chodzi (chociaż przy odpowiedznim podłączeniu...). pokombinuj z tym kabelkiem od lampki, albo z włącznikiem w drzwiach kierowcy. a swoją drogą poprzedni alarm nie był połączony z drzwiami?
  • Poziom 21  
    no włąsnie nie był. Raczej nie przeoczyłem niczego bo powolutku go odpinałem analizując co i jak. A co ciekawe miał podłączone czujniki do klapy przedniej i tylnej. Z alarmu nie były wyprowadzone styki na centralny zamek(nie był do tego przystosowany). Alarm nazywał się chyba FOX. A co myślisz o tym co pisałem wcześniej z tym kabelkiem na którym ma się pojawić 12V? Może to być kabelek z zapłonu?
  • Poziom 22  
    kabelek może być tak podłączony, tyle, że z tego co widzę blokada chyba jest zrobiona dość łatwo, po prostu masz odłączony +12V po stacyjce od instalacji zapłonowej. kabelek sterujący może zostać tak podłączony (o ile występują tam odpowiednie napięcia), przewody blokady w zasadzie też, ale może warto było by pokusić się o rozłaczenie w ramach blokady mniej oczywistego obwodu?
    a jeśli chodzi o drzwi pokombinuj z tym co napisałem, sam jestem ciekaw jak jest w lanosie
    pozdro
  • Poziom 16  
    w sumie to nikt jeszcze nie odpisal, a ja dzisiaj podlaczalem alarm w lanosie i mozna spokojnie podlaczyc sygnal z czujnikow dzwiowych- tzn z przewodu do lampki - kolor bialy w malym zlaczy 3 przewodowym w lewym slupku, mam tylo problem z centralnym zamkiem, ale juz wyczytalem ze trzeba zamontowac dodatkowy silownik
    pozdrawiam