Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp Aquos LC-42D62U z USA - będzie u nas działać?

27 Sty 2009 17:01 2475 14
  • Poziom 9  
    SHARP AQUOSl LC-42D62U mam ten telewizor przywieziony z USA czy będzie działał poprawnie w Polsce. Nie mam jeszcze do niego kabli więc proszę o odpowiedź.
  • Poziom 2  
    mam taki sam tv lcd jak twoj,od trzech miesiecy pisze na forach i nic.jedyny ratunek to zewnetrzny tuner tv Cie ratuje[cytuje odpowiedzi na moje pytanie]takze powodzenia,jakbys rozwiazal problem to daj znac.podobno nie do przestrojenia sa nasze lcd.klapa co nie???

----------------------

Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.

Wie kolega skąd ten cytat? [@mirex]
  • Poziom 35  
    Niestety ale to prawda ze bez tunera zewnętrznego się nie obejdzie.
  • Poziom 9  
    A czy może być tuner cyfry +?
  • Poziom 40  
    Cyfra+ nic nie zmieni bo ma wyjście sygnałowe analogowe do TV europejskiego, a ty musisz wejść przez gniazdo VGA lub HDMI ale tego nie sprawdzałem.
  • Spec od monitorów
    Np. gdybyś kupił Sharp LC-32D44RU
    PAL, SECAM, NTSC 3.58, NTSC 4.43, PAL 60
    byłby działał w PL

Ten Twój ...to czysty amerykanin ma abudowany : tuner ATSC/QAM/NTSC, system NTSC ..
    bez kosztownych przeróbek nic nie zdziałasz
    http://www.plasmaconcepts.com/plasma-tv-store/Sharp-LC-42D62U/PD677.html

jest produkowany dla Sharpusa !
    http://products.howstuffworks.com/sharp-aquos-lc-42d62u-42-inch-1080p-lcd-hdtv-review.htm
  • Poziom 2  
    w instrukcji pisze Ci,ze sa systemy takie jak atsc/ntsc/qam.ale w menu telewizora jak podlaczysz dvd lub obojetnie jakie urzadzenie,to na input3 zalacz menu,potem przejdz do option,nastepnie do color system i masz wybor;auto,ntsc,pal-m,oraz pal-n.tylko ze mi po przelaczeniu na pal dalej nie chodzi w kolorze.

Moderowany przez Mirek Z.:

Ponownie kolega nie raczy stosować się do wpisu moderatora i zasad pisowni.
    Kolejne ostrzeżenie.

• Poziom 40  
    Jak to jest PAL nie europejski tylko odmiana 60HZ stosowana Ameryce Południowej.
  • Poziom 9  
    Możecie podać jaki ten tuner będzie dobry żeby podłączyć przez niego cyfrę +?
  • Poziom 2  
    kolega nie ma polskich znakow w laptopie,dlatego pisze z bykami.to nie jest celowo.jesli ktos jest w temacie to niech zaradzi jak to zmienic.
  • Poziom 15  
    wyjscie najprostsze sa tunery np ferguson gdzie wyjscie ustawia sie na ntsc wklada karte np C+i po klopocie
  • Poziom 40  
    Może to jest rozwiązanie ale czy najtańsze i czy obraz będzie dobry jakościowo bo trzeba pamiętać że system NTSC jako najstarszy daje obraz sporo gorszy od europejskiego. Kupując Tuner TV zewnętrzny VGA za jakieś 100zł z pilotem możemy do niego podłączyć wszystkie urządzenia w naszym systemie.
  • Poziom 9  
    Też się nad tym zastanawiałem bo tam jest mniejsza rozdzielczość i jak to będzie wyglądać. A jak włączę kanał HD to dalej jest system ntsc?
  • Poziom 1  
    Aby ogladac cyfrowy obraz na tv z usa w Polsce potrzebujesz konwerter DVB-T -> ATSC lub dwusystemowy dekoder HD. Dekoder jest tanszym rozwiazaniem ale nie wiem czy pojdzie na nim cyfra+,n-ka czy polsat.
  • Poziom 9  
    Wszystko już działa mam cyfrę + podłączoną.