Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System Windows XP Professional SP3 nie zamyka się

3rzyk 06 Lut 2009 11:50 37259 40
    3rzyk
    Poziom 13  
    Metoda ze sprawdzaniem plików nie pomogła.

Edit:

nTune już nie posiadam
    Matuzalem

Poziom 43  
    Dawno, dawno temu NVIDIA Driver Helper (element sterownika grafiki) potrafił blokować zamykanie systemu.
    Jak jest teraz z praktyki nie wiem, a i w teorii cienko, bo jakoś mi się to o oczy nie rzuciło, by się to obecnie trafiało.
    Inny z elementów, który takie objawy dawał to był jakiś składnik Ad-Aware.

"Więcej grzechów nie pamiętam".

PS.
    Rejestr po tym nTune też oczyściłeś?
    3rzyk
    Poziom 13  
    Tak rejestr wyczyściłem przed i po i nadal to samo. Spróbowałem też tego bajeru ze strony "Microshitu" i też nie pomogło.
    Matuzalem

Poziom 43  
    Sprawdź jeszcze ten myk . Chodzi o to czy po takim rozruchu system się zamknie. Jeżeli tak to będzie wiadomo, że to jednak jakiś "zewnętrzny" proces bruździ i czeka Cię posztuczne weryfikowanie, który.
    3rzyk
    Poziom 13  
    Nie zdziwię chyba nikogo jeśli napiszę że to też nie pomogło. Mam już powoli tego dosyć, ale systemu i tak nie przeinstaluje.
    Matuzalem

Poziom 43  
    Tylko, że teraz już przynajmniej wiadomo, że to nie jest wina procesów zewnętrznych, a albo samego systemu, albo jakiegoś komponentu sprzętowego.
    3rzyk
    Poziom 13  
    No to czego może być to wina?! Może jakaś z usług systemowych Microsoftu to powoduje bo na trybie awaryjnym system daje się zamknąć/zrestartować.
    Brick_G
    Poziom 27  
    Skoro w trybie awaryjnym ci się zamyka pytanie brzmi czy w trybie awaryjnym z obsługą sieci także? Instalowałeś może jakiś modem lub inne urządzenie do dostępu do Internetu (WMC Modem Driver)?

Czy rozłączasz to urządzenie przed zamknięcie systemu?
    3rzyk
    Poziom 13  
    Miałem cały czas zainstalowany modem Wi-FI na USB Sagema taki jak dają do LiveBoxa (ale nie mam liveboxa), nic się nie działo przez długi czas potem miałem też Wi-fi na USB "EDIMAX Wireless 802.11b/g Turbo Mode USB Adapter" już wtedy to się działo ogólnie zaczęło się to dziać jeszcze z tym Sagemem, a teraz mam "ZyAir USB Wi-Fi Adapter B-220".

Edit:

Sprawdziłem w Trybie Awaryjnym z obsługą sieci i komputer podobnie jak w zwykłym Trybie Awaryjnym wyłączył się.
    3rzyk
    Poziom 13  
    Temat zamykam. Przeinstalowałem system i jest ok.