Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk WD5000AAKS glosno chodzi przy zapisie/odczycie

27 Sty 2009 22:48 2265 12
  • Poziom 24  
    Witam!
    Niedawno zakupiłem ten dysk, i muszę stwierdzić ze chodzi głośniej od Seagate 250GB sata2, czy to normalne? Na forach czytam opinie ze ten dysk jest bardzo cichy. Owszem, jak się nic nie dzieje, to dysku nie słychać, ale jak włączam czy wyłączam windowsa to słychać dosyć mocno chrobotanie.
    Teraz się zastanawiam czy tylko mój jest taki głośny, czy może ten typ tak ma?
    Pozdrawiam!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witaj!

Mam w dwóch komputerach WD3200AAKS i muszę Ci powiedzieć, że są niesłyszalne. Podejrzewam, że 5000AAKS też powinien być tak samo cichy... sprawdź, czy dysk nie dotyka jakiejś blachy lub czegoś podobnego i nie wpada w wibracje.
  • Poziom 24  
    Dysk mam teraz przykrecony do obudowy :) Ale zaraz go wykrece i zobacze czy bedzie ciszej.
    Poprzedni (seagate) tez byl przykrecony, i nie bylo z nim problemow (jezeli chodzi o halas, bo inne byly :) ).

Edit:
    Dysk wykrecilem, polozylem na czyms w rodzaju gaki, i jest cicho :)
    Tylko jak rozwiazac teraz sprawe zamontowania dysku w kompie? Nie chcialym zeby mi luzno lezal :)
    FAQ na ten temat czytałeś?
  • Poziom 24  
    Przesuwanie do przodu i do tylu raczej nic nie da, bo nawet jak polozylem dysk na kartonie to chodzil glosno (dzwieki przenosily sie na karton). Chyba bede musial skorzystac z ktoregos sposobu z FAQ.
  • Poziom 22  
    Nie porównuj pracy Twojego dysku z Seagate 250GB bo Twój dysk jest dwutalerzowy, więc musi być głośniejszy, ponadto WD zawsze miały charakterystyczną pracę. To jedna rzecz.

Druga to konstrukcja i materiał z jakiego jest wykonana obudowa. Jeśli blacha jest cienka (większość obudów do 150zł) to zawsze będzie słychać pracę wiatraków, dysków, napędów CD/DVD. Tu pomoże tylko odpowiednia obudowa (przykłady średniej ceny: Modecom, InWin, Cooler Master), albo antywibracyjna kieszeń na dysk (obejrzyj ofertę firmy 4MAX).
  • Poziom 24  
    Z ta obudowa masz racje, bo teraz mam taka z dosyc cienkiej blachy:/
    I jeszcze takie pytanie, oplaca sie chlodzic ten dysk jak ma ok 40st? Bo jak byl normalnie przykrecony to chlodzil go wiatrak (i mial ok 33 st), a teraz mam zamiar wlozyc go do zatoki 5,25", a tam wiatraka nie zaloze.
  • Poziom 24  
    Hehe, no chodzilo mi o wentylator :)
    czy to znaczy ze 40 st to za duzo?
    szeryfff napisał:
    Hehe, no chodzilo mi o wentylator :)
    czy to znaczy ze 40 st to za duzo?

Jest w sam raz ;)
  • Poziom 24  
    Pytam, bo ostatnio kolega mi powiedzial ze dla tego dysku temperatura normalna to nawet 50st.
    Dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam.