Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wimax opinie użytkowników jaka odległość od nadajnika

pawelaspl 28 Sty 2009 09:58 7490 7
  • #1 28 Sty 2009 09:58
    pawelaspl
    Poziom 9  

witam mam pytanie do urzytkowników wimax np novum czy tez netia mianowicie mam pyutanie w jakiej odległosci mieszkacie od nadajnikaa jakie przeszkody sa po drodze czy jest widoczność z nadajnikiem czy tez nie ma poniewaz mieszkam około 8 km od nadajnika i moze gdybym wszedła na dach i tam umieścił antene mozliwe ze byłaby widoczność optyczna proszę o rady i czy w takiej odległośći mam szanse przyzwoicie odbierać sygnał???

0 7
  • #2 28 Sty 2009 11:41
    MacGyver.
    Poziom 21  

Jeżeli będzie widoczność bez przeszkód spokojnie pociągnie ;)

0
  • #3 28 Sty 2009 12:28
    pawelaspl
    Poziom 9  

a jesli się okaże ze nie mam widoczności?

0
  • Pomocny post
    #4 28 Sty 2009 13:13
    agorny
    Poziom 24  

Ja Ci mogę powiedzieć z drugiej strony. Mam kilkadziesiąt sektorów i odległości do abonentów max ok 14km. Bez widoczności na 8km bym nie postawił. Nie będzie to dobrze działało. Jak widać to bez najmniejszego problemu.

0
  • #5 28 Sty 2009 15:39
    pawelaspl
    Poziom 9  

dzieki wielkie agorny więc nioe pozostaje mi nic innego jak wskoczyć z lornetką na dach i jesli jest widoczność zaprosic panów z novum aby zmierzyli sygnał !!

0
  • #6 29 Sty 2009 11:56
    wojciech_marchel
    Poziom 15  

Wimax to żadna rewelacja. Na początek czarowali o n losie. Ale w praktyce przez jedno durze drzewo na odległości 4 km sie nie przebiło urząd miasta wycinał drzewo ( na naprawdę profesjonalnym sprzęcie za kilkadziesiąt tysięcy złotych)

0
  • #7 30 Sty 2009 08:55
    pawelaspl
    Poziom 9  

czyli jednak jesli nie ma widocznośći to sobie daruję może coś innego wkrutce bedzie dostepne bo na kabel nie mam szans a blueconnect czy iplus heh :D cięzko strony wyświetlić na Edge

0
  • #8 25 Paź 2009 23:56
    qlmen
    Poziom 12  

Wiec tak :)
    W tej technologi Panowie odległość liczy się w km. a nie w metrach jak przy
    zwykłej bezprzewodówce :)
    Dwa ... nie maja znaczenia warunki pogodowe ... czy deszcz czy śnieg czy deszcz ze śniegiem nie ma żadnej różnicy :) co oczywiście dyskfalifikuje zwykłą bezprzewodówke :)
    jedyna rzeczą zalecana to "widzące się" nadajnik i odbiornik ...
    skąd wiem ? bo właśnie testuję ... tę usługę w warunkach podhalańskich :) czyli dość wymagających ... jestem w odległości ok 10-14 km od nadajnika i sygnał mam na 98%
    :D
    Pozdrawiam

0