Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool awg 680 problem !!

07 Kwi 2004 08:59 3264 12
  • Poziom 11  
    Witam ! Mam mały problem z pralką - nie kręci się silnik. Niby wszystko jest OK tzn. pobiera wodę , wypompowuje , włącza się grzałka a silnik ni chu chu. Silnik jest sprawny, elektronika nowa, hydrostat OK a efektu nie ma . Czy to może być programator ?? Jak to sprawdzić ?? Może ktoś juz spodkał się z takim problemem i może podsunąć jakąś wskazówkę. Pozdrawiam i dziękuje
  • Specjalista AGD
    Witam!
    Proponuje przesledzic napiecie zasilajace silinik,mam nadzieje ze silnik jest na 100% sprawny na wszelki wypadek sprawdz szczotki moze,ktoras sie zawiesila i nie ma przejscia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Przemierzyłem silnik , a potem dałem mu pełne 220 i się kręci.
    Mój temat chyba powinienem zacząć nieco inaczej . Rozebrałem programator, złożyłem no i objaw jest jaki jest . Prawdopodobnie coś skopałem znaczy nie prawdopodobnie a na 100% tylko co ?
  • Poziom 11  
    Jest to zupełnie możliwe ale sprawdzałem już chyba ze 100 razy. NIby jest Ok. Wygląda mi nato, nie dochodzi "jakiś" impuls do elektroniki. Obecnie jest tak , że na elektronice słychać , że przełącza się stycznik od czasu do czasu i nic pozatym.
  • Poziom 11  
    Właśnie ! ja też stawiam na ten programator . A mam pytanie idzie jakoś "ręcznie" puścić sygnał na elektronike by silnik ruszył w ten sposób miałbym 100% pewności że progr. jest skopany !!!!!!.
  • Poziom 11  
    złacze sprawdzałem . Nie zabardzo rozumię jak złaczyć te przewody na triaku ?? Do silnika idzie z modułu wg schematu przewód z oznaczeniem F i tachometr . mam złączyć Przewód F i N ( wg oznaczeń na schemacie ?? )
  • Poziom 11  
    Przez własną głupotę rozebrałem programator. poprostu przez własną głupotę i lepiej sie nie chwalić :((((
  • Poziom 11  
    ustawiłem progr. na wirowanie i zwarłem przewody ,silnik ruszył narazie sobie odpuszczam tego "gada' Kupiłem nową pralkę ...... Pozdrawiam i dzięki za rady , życze Wesołych Świąt