Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra isuzu żarzy się kontrolka świec żarowych

28 Sty 2009 11:49 3220 9
  • Poziom 10  
    Witam! Przeczytałem mnóstwo wątków odnośnie "słynnego" alternatora Hitachi i świec żarowych w Astrze Isuzu jednak nie znalazłem wyjaśnienia tego co mnie "boli".Mój problem polega na tym, że po regeneracji altka jest wszystko ok z prądem i ładowaniem, kontrolka świec gaśnie, świece grzeją jeszcze 5-6min i napięcie ładowania wzrasta do 14,4V, wszystko na pozór jest ok z wyjątkiem tego, że jak nacisnę pedał hamulca bardzo słabo żarzy się kontrolka świec żarowych, gaśnie po zwolnieniu pedału. Bądźcie tak mili i podpowiedzcie czy to słaba masa altka, czy co ? Jutro zamierzam uziemić tego drania- zrobić masę osobnym kabelkiem 6mm2. Tylko czy to pomoże? Po moich przejściach z tym hitachi boję się użytkować astrę by czegoś znowu nie schrzanić.
    Teraz trochę "pokadzę" fachowcom z forum-dzięki Waszym postom sam (mało pojętny typ) doszedłem do ładu z altkiem i prądem w tym samochodzie, jeszcze raz dziękuję tym wszystkim, którzy mają cierpliwość instruować takich niedouczonych jak ja. Pozdrawiam!
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 19  
    Zrób dobrą "masę" altka z silnikiem i też sprawdż silnika z ramą
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Witam! Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń, jutro zrobię to o czym piszesz i odezwę się.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Zaczyna się od najłatwiejszego. dobra masa nie zaczkodzi
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Witam! Alternator z okrągłą czterostykową wtyczką. Podmieniłem przekaźnik kontrolki świec, jednak sytuacja jest bez zmian. Może dlatego, że nie był to nowy przekaźnik, chociaż BOSCHA. Spróbuję jeszcze kupując nowy. Mało tego zauważyłem, że kontrolka świec żarzy się również "wrzucając" WSTECZNY". Masy altka nie zrobiłem, nie jest łatwo(jak
    narazie) kupić) odpowiednie końcówki kablowe. Co Wy na to?
    Do elektrit"a, dzięki lekturze Twoich postów dotyczących altka Hitachi pozbyłem się dodatkowego grzania świecami po uruchomieniu silnika. Jak pisałeś "dupnąłem" te dwa kabelki przy sterowniku świec. DZIĘKI! Nie chcę opisywać swoich ostatnich przejść z pozorną jak się okazało upływnością z instalacji, bo byście się uśmiali po pachy ze mnie. Doradźcie co dalej.
  • Poziom 10  
    Witam! Przyczyna żarzenia kontrolki tkwiła w tylnej lampie. Po oczyszczeniu styków lampy już nic nie żarzy i dobrze. Przy okazji musiałem wymienić przekaźnik kontrolki ładowania, ponieważ po czyszczeniu styków lampy przestało żarzyć ale padł przekaźnik kontrolki ładowania-kontrolka przestała się świecić. Jak to powiązać ze sobą, ponieważ wcześniej kontrolka ładowania zachowywała się poprawnie? dziękuję za podpowiedzi. Jak ja nie lubię tej "elektryki"!
  • Poziom 10  
    Proponuje sprawdzić wiązke przewodów idąca do tylnych lamp sprawdz izolacje na przewodach i przy rozpiętej kostce i wykręconej żaowce (stop,WstecznY) sprawdz czy nie ma przejścia
  • Poziom 10  
    Witam! problem rozwiązany, opis w poście z lutego. Dzięki wszystkim!