Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy dysk twardy o pojemności 2 TB

kk99 28 Sty 2009 12:49 2762 7
  • Pierwszy dysk twardy o pojemności 2 TB

Firma Western Digital wprowadziła do rodziny dysków twardych WD Caviar Green model o 2-terabajtowej pojemności. Najnowszy 3,5 calowy model został wyposażony 32 MB pamięci podręcznej oraz działa w oparciu o technologię 500GB/talerz. Dyski z serii WD Caviar Green zostały stworze z myślą o zastosowaniu ich, jako zewnętrzne dyski twarde oraz w komputerach i stacjach roboczych.

W dyskach WD Caviar Green o pojemnościach 1.5 TB i 2 TB zastosowano szereg nowych technologii:
    StableTrac - ogranicza wibracje i wpływa na stabilną pracę talerzy podczas zapisu i odczytu
    IntelliPower - dopasowuje prędkość obrotową, szybkość transferów oraz algorytmów cache'owania w celu poprawy oszczędności energii, jak i wydajności
    IntelliSeek - oblicza optymalny czas przemieszczania głowic, tym samym ogranicza hałas, wibrację oraz zużycie energii
    NoTouch ramp load - zapewnia odpowiednią odległość głowicy zapisującej od powierzchni dysku, co wpływa na mniejsze zużycie głowicy oraz talerzy

Nowy WD Caviar Green 2 TB (WD20EADS) pojawi się w sklepach na początku lutego, a jego sugerowana cena będzie wynosić 880 złotych.

Pierwszy dysk twardy o pojemności 2 TB

Źródło:
    PCLab.pl

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    Poziom 17  
    Specjalizuje się w: programowanie
    kk99 napisał 344 postów o ocenie 209, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2005 roku.
    BuBos18
    Warunkowo odblokowany
    Przy tak dużej pojemności, mogli dać więcej pamięci podręcznej.
    oskar_dyjas
    Poziom 25  
    BuBos18 napisał:
    Przy tak dużej pojemności, mogli dać więcej pamięci podręcznej.

Za jakiś czas wyjdą z większą pamięcią podręczną dyski o tej samej pojemności od konkurencji.
    Poza ty, to ilość pamięci podręcznej chyba powinna być dostosowana do szybkości dysku, przy zapisie na dysk, ale co złego to nie ja, jeżeli się mylę

Kurczę chciałby taki :D:D:D:D:D:D:!:
    rLyBluEsKy
    Poziom 1  
    ciekawi mnie cena :D Firmy na rynku pewnie będą zacieklej walczyć o klienta
    piterek-23
    Poziom 32  
    rLyBluEsKy napisał:
    ciekawi mnie cena :D Firmy na rynku pewnie będą zacieklej walczyć o klienta

kk99 napisał:
    Nowy WD Caviar Green 2 TB (WD20EADS) pojawi się w sklepach na początku lutego, a jego sugerowana cena będzie wynosić 880 złotych.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    PAWEŁ74
    Poziom 27  
    Kiedyś Bill Gates w jakimś wywiadzie powiedział że nikomu nie będzie potrzeba więcej niż 640Kb RAM-u ponieważ nikt jak i też żadna aplikacja nie będzie w stanie wykorzystać takiej ilości pamięci... Dziś to brzmi jak kawał...
    Pamiętam jak kupowałem dysk 8,4 Gb, zastanawiałem się kiedy go zapełnię i czym, dziś Tomb Raider 8 ( ten ostatni ) ledwo się mieści na takiej pojemności...

Ale muszę przyznać że jeśli ktoś nie będzie używać takiego dysku do gromadzenia konkretnych danych zarządzanych jakimś programem to może się okazać że po jakimś czasie zrobi mu się taki bajzel iż sam nie będzie wiedzieć co tak właściwie na dysku ma ( ja mam do dyspozycji jakieś 160Gb i okazuje się że ściągam rzeczy które już dawno ściągałem i na dodatek mam w kilku miejscach identyczne pliki ) (...)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto