Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony Ericsson k770i zdjecie simlocka.

firemanpeace 28 Jan 2009 14:12 72856 25
    firemanpeace
    Level 10  
    SE k770i zdjecie simlocka.
    Jestem bardzo poczatkujacy jesli chodzi o tego typu sprawy;];] wiem ze sie da zdjac sim locka za pomoca kodu ale jak?? moze ktos podzielic sie przydatnymi informacjami;];] jak cos to nawet moge podac kod imei;] pozdrawiam i z gory dzieki z odp
    Adrian4477
    Level 31  
    No to jednak źle wiesz, bo ściągnięcie simlocka po NCK jest drogie.. Po DCU-60 zrobisz za friko.
    firemanpeace
    Level 10  
    a mozesz odpowiedziec jasniej bo kompletnie nie wiem o co chodzi;];] to jednak nie da sie kodem?? a jak nie kodem to mozesz podac prosty sposob jak ;] pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

wogole znalazlem taki fajny link gdzie jest opisane jak zdejmowac simlocki ale w moim przypadku nie dziala;/;/ padam na kroku 4 :D
    http://www.insomnia.pl/%5D_Zdejmowanie_Sim-Locka_%5B_Programy,_opisy-t206970.html
    gsmangel
    User under supervision
    Możesz sobie kupić SEtool albo cruisera i sobie ściągnąć w domu jeśli tylko chcesz. Pozdrowionka dla elektrowiczów:)
    lizmar
    Level 16  
    Ten link do stony którą podajesz ma program do bezpłatnego ściągania sim locków z Sony Ericssona, ale chyba nie chciało Ci się czytać do niego opisu? Najnowszy obsługiwany model przez ten program przestał być sprzedawany jakieś 5 lat temu. K770i jest z seri DB2020 i bez box-a go nie odblokujesz.
    ksobier
    Level 10  
    Trochę się wtrącę w słowo.

Też jestem początkującym i dlatego od jakiegoś czasu przeszukuję dział 'Początkujący' ale.... nic nie mogę znaleźć. A w zasadzie nie mogę znaleźć początku. Po prostu nie wiem od czego zacząć.
    Czy moglibyście podać jakiś link do 'krok po kroku' ulocking? Nie chodzi mi tu o pokierowanie jak obsługiwać myszkę i czy potrzebuję windows xp czy linux tylko po prostu od czego zacząć. A mianowicie:
    1 Co jest potrzebne aby odblokować telefon (programy, urządzenia)
    2 Co to jest box (he, pewnie mnie wyśmialiście teraz ;) )
    3 Jaki box z jakim programem
    4 Skąd wziąć 'sterowniki' (czy jak to się nazywa) do odblokowywania? (Mam Setool2 ale w nim nie ma modelu k770i, czy mogę użyć inny model? jaki?)
    itp.

A może ktoś po prostu stworzyłby instruktażowy artykuł (znajdujący się zawsze na początku forum) dla rzeczywistych początkujących opisujący powyższe problemy? Tysiące punktów dla chętnego ;)
    Pozdrawiam i dzięki za wspieranie :)

Krzysztof
    paoka
    Level 12  
    Wejdz na Allegro i wpisz sobie Setool to zobaczysz co to BOX.
    A jak nie masz Boxa to spróbuj naczej. Sciagnij sobie XS++, Setool 2 lite 1.11, SIMLockPatchGen. Zczytaj Setoolem jakie masz oprogramowanie (też Ci będzie ono potrzebne) i jaki CID. Sciągnij takie samo albo nowsze oprogramowanie np stąd. Patch nie będzie działal na brandowanym oprogramowaniu. Tylko na czystym. Czyli nie moze byc oprogramowanie ERY itp. Sróbuj wgrać obrogramowanie setoolem. Ustaw np k800. Pózniej wrzuć ten plik main do simlock patrz generator. Utworzy się plik .vkp i znowu go Setoolem poprzez write scribe. Piszę tak ogólnikowo, bo tak jak kolega podał wyrzej Ci link na chomiku powinno być wszystko opisane dokładnie.
    ksobier
    Level 10  
    Ok. Napisałeś, że 'skoro nie mam boxa' to.... To po co wogóle używać boxów (wydatek jakieś pewnie circa 300) skoro można to zrobić inną drogą. Czy boxów używa się do rekonstrukcji uszkodzonych flashy? Czy jest po prostu urządzeniem uniwersalnym, które posiada wiele końcówek do podłączenia telefonów z różnymi rodzajami wejść.
    paoka
    Level 12  
    Dzięki np Setool Box 3 zrobisz wszystkie urządzenia SE. A dzieki Setool 2 lite tylko niektóre. Nie masz możliwość naprawy GDFS i w ogole. Sama nazwa mówi Setool 2 lite. Jak jestes naprawdę początkujący czyli masz pierwszy raz z tym styczność to poczytaj wszystko z tego chomika i pracuj narazie na darmowcyh. A Box z czasem.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Czy ktoś w ogóle pomyślał, że K770 to jest zazwyczaj cid53, a tego nie zrobi się żadną darmówką :|
    paoka
    Level 12  
    Zazwyczaj nie znaczy zawsze. Miełem swojego K770i i miał 52. Ale napewno większość ma 53. Niech próbuje i się uczy (tak jak ja:) Może będzie miał 52 i sobie zrobi.
    entermen
    Level 31  
    Jak kolega jest zainteresowany pozbyciem zdjęciem simlocka to mogę koledze zdjąć z tego modelu za free.
    ksobier
    Level 10  
    Hmm jakby to powiedzieć. Mój ma 52 i udało mi się sflashować... Telefon nadal działa :). Ma nowe oprogramowanie i nadal ma simlocka.
    paoka
    Level 12  
    Samo oprogramowanie nie pomorze. Teraz wez te oprogramowanie które wgrwałes (samo main) to włoż to simlock patch generator. Utorzy Ci się w folderze programu plik .vkp Weź ten plik to Setoola. Tam gdzie jest misc i poprzez "..." wybierz ten plik .vkp Kliknij write scirpbe. Jak zapyta YES NO to weź NO. I powinno działać
    ksobier
    Level 10  
    Ok. Wrzucam w miejsce misc ten plik remove_simlock...itd. I tylko ten plik. Zaznaczam model telefonu k800 (bo k770 nie ma) klikam Write script i... zaczyna się ok ale później (po kliknięciu NO) wyskakuje

Block sleceted OK. Reading blocks: 1
    Block @ $44740000 read error. Have only: 00000000 bytes.

I kiszka.

Na szczęście telefon nadal działa :)
    paoka
    Level 12  
    Hmm.. Jak ja tak robiłem to mi chodziło. Może potrzebny jest plik quick accsess. Tez jest na chomiku opisane jak to zrobic. Jak narazie więcej moja wiedza się skończyła. Ale jak coś zaraz Ci tu chłopaki pomogą, albo poszukaj po elektrodzie, bo napewno gdzieś jest.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Musisz wgrać patch dostepu QA.
    ksobier
    Level 10  
    Nie działa.
    Próbuje odpalić jakiegoś loadera i w tym momencie telefon przechodzi do zwykłego trzybu podłączenia do PC i program po 15 sekundach wyrzuca błąd.

Ja na dziś mam dosyć ;)
    Mimo wszystko dzięki za pomoc. I tak dużo się dowiedziałem.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Musisz mieć Far + jdeflasher i egsekutor jesli masz cid 53 jak 52 to normalnie setoolemlite.
    fingusio
    Conditionally unlocked
    Boshhh.......chlopaki dajcie spokoj sobie. Tino wyraznie napisal.
    pit08
    Level 28  
    Do kolegi firemanpeace. Przede wszystkim to napisz jaki masz cid i wersje oprogramowania. Do fingusia: Akurat w tej materii tino2003 się myli, jest far z obsługą cid53 oraz simlock patch gen z obsługą cid53. Więc zanim coś napiszesz sprawdź to najpierw.
    ksobier
    Level 10  
    Mój ma akurat cid52 to jest dosyć stary telefon. Ale nie ważne. Na razie poradzę sobie bez zdejmowania simlocka. Porozglądam się trochę na stronie i może w niedalekiej przyszłości odblokuję go. Może za pomocą boxa.
    fingusio
    Conditionally unlocked
    Nie podkopuje drzewa - chyba rozumiesz.
    dr.master
    Level 38  
    fingusio wrote:
    Nie podkopuje drzewa - chyba rozumiesz.

Może powiem tak, prędzej czy później i tak będziemy widzieć tematy coś poszło nie tak i telefon nie chce działać, a na telefonach "grzebanych" interes jest większy :D
    A co do db2020 i ściąganiem smoka w domowych warunkach to przy odrobinie wprawy i szczypcie szczęścia nie będzie problemu :D
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Autor tematu milczy a reszta robi sobie offtopa.
    Zamykam a jak autor będzie miał coś do napisania to proszę o informację na PW i otworzę ponownie.