Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka polar pdn1285 problem z grzałką

liczi1 28 Sty 2009 17:50 1197 3
  • #1 28 Sty 2009 17:50
    liczi1
    Poziom 2  

pralka raz grzała raz nie,wymieniłem grzałkę dalej to samo,
    czasami grzeje w praniu na wysoką temperaturę.
    co to może być liczi1.

0 3
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 28 Sty 2009 19:48
    olo m.
    Poziom 11  

Jeśli raz Ci gotuje wode a raz wogóle to masz uszkodzony regulator temperatury, ten moduł pod pokrętłem ustawiania temp. Nie wiem jak w tym modelu ale od niego powina iść cienka metalowa rurka do zbiornika zakończona metalowym kapslem.Możesz go ostrożnie wyjąć z gumowej uszczelki i np. zanurzyć w czajniku elektrycznym. Ustawić np 40 lub60stop i spr czy rozłączy styki jak się podgrzeje. Oczywiście pralka odłączona od zasilania a na styki podłącz próbnik lub miernik

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli raz Ci gotuje wode a raz wogóle to masz uszkodzony regulator temperatury, ten moduł pod pokrętłem ustawiania temp. Nie wiem jak w tym modelu ale od niego powina iść cienka metalowa rurka do zbiornika zakończona metalowym kapslem.Możesz go ostrożnie wyjąć z gumowej uszczelki i np. zanurzyć w czajniku elektrycznym. Ustawić np 40 lub60stop i spr czy rozłączy styki jak się podgrzeje. Oczywiście pralka odłączona od zasilania a na styki podłącz próbnik lub miernik

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 28 Sty 2009 20:58
    drecc
    Poziom 10  

kolega dobrze pisze to na 90%
    termostat

0
  • #4 28 Sty 2009 20:58
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

W tej pralce jest czujka NTC, a nie zwykły regulator.
    Sprawdź moduł czy nie jest wypalona ścieżka na przekaźniku i wszystkie połączenia.

0