Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz ŁZR PW3015 bardzo cicho gra prawy kanał

07 Kwi 2004 11:49 4158 18
  • Poziom 12  
    Tak jak w temacie bardzo cicho gra prawy kanał, końcówka mocy jest na 100 % sprawna. Prawdopodobnie jest uszkodzana prawa strona przedwzmacniacza, po przełaczeniu wyjsć prawa gra ok a lewa bardzo cicho. Nie mam zbyt duzo czasu na szukanie. Być może jest to jakies typowe uszkodzenie wiec wszelkie informacje na ten temat beda mi bardzo pomocne. Przy zciszeniu potencjometrem głośności na minimum bardzo cicho gra lewy kanał nawet jak balans jest przekrecony max w prawo. Z góry dziekuje za wszelkie informacje na ten temat.
  • Poziom 16  
    Może coś się stało z przełącznikem źródła?
  • Poziom 12  
    Nie, przełącznik jest OK.
  • Poziom 14  
    Zmieniałeś same płytki czy też tranzystory mocy
    które są przykrecone do rzdiatora i odpowiadają za prawy kanał.
  • Poziom 12  
    Przestawiłem wyjscia przedwzmacniacza z wejsciami końcówki mocy. Końcówki mocy obie sa nowe i w 100 % sprawne. Ps.Jak sa wysterowane bezpośrednio z innego źródła zewnetrznego to jest wszystko ok dlatego podejrzewam przedwzmacniacz.
  • Poziom 14  
    W takimm wypadku pozostaje faktycznie przedwzmacniacz.
    Sprawdz tranzystory w przedwzmacniaczu powymieniaj kondesatory
    elektrolityczne, sprawdz luty na nim.
  • Poziom 20  
    Przedwzmacniacz zacznij sprawdzac od napiecia zasilajacego, bez niego bedzie slychac w glosniku tylko ciche charczenie. Dla pewnosci napiecia posprawdzaj na kolektorach tranzystorow w poszczegolnych stopniach. Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Hi
    Ja bym stawiał na elektrolity łączące poszczególne stopnie w przedwzmacniaczu.
    Wojtek
  • Poziom 12  
    Napiecia na kolektorach tranzystorów sprawdzałem sa minimalnie zawyzone ale ale generalnie ok zgodniez serwisówka , w obu kanałach takie same.Potencjometr głośności i balansu tez jest dobry.Wymieniłem kable sygnałowe na nowe,wiec chyba pozstają el-ki do wymiany.A może lepiej wymienić wszystko bez wnikania ?? Pewnie bedzie szybciej.
    Ps.ale wtedy niebedzie wiadomo co sie stało :)) a chciałbym wiedziec !
  • Poziom 12  
    Wymieniłem wszystkie el-ki i dalej nic:( ,wymieniłem tez tranzystory w przdwzamacniaczu ale tylko te bc 239c dla bc 239b nie potrafie znaleźć zamienników. Moze ktos z kolegów.pomoze w tym wzgledzie ?
  • Poziom 43  
    Wywal ten preamp załatw nowy. dałbym Ci ale potrzebowałem z niego częsci, drugi ma uszkodzone potencjometry. - i na to bym stawiał w Twoim przypadku. Ewentualnie trzeba bedzie poprawić wszysktie luty. i selektory wejścia.
  • Poziom 20  
    Hehe, chyba ktos tu idzie na latwizne...jak naprawiac, to naprawiac! Bierzemy maly glosniczek lub sluchawki, laczymy szeregowo z kondensatorem 47u i szukamy zaginionego sygnalu, albo na kondensatorach sprzegajacych poszczegolne stopnie, albo na kolektorach/emiterach tranzystorow, zaleznie od ukladu.
  • Poziom 19  
    Albo przez jakiś inny kondensator dołączaj sygnał na poszczególne stopnie przedwzmacniacza ze sprawnego kanału.Czyli np.bazę T...(lewego) z bazą T... (prawego).
    Najlepiej pomógłby Ci oscyloskop.
  • Poziom 12  
    potencjometry i selektor wejść sa w 100 % sprawane. Traz ma sporo pracy ale jak tylko złapie troszke luzu to sie zabiore z nowu do szukania zgodnie z radami kolegów EOEOG i Denooky.ps Jaki to ma być kondenstaor ? może byc elektrolit czy raczej nie ? Niestety nie
    posiadam oscyloskopu :((
  • Poziom 19  
    Jak najbardziej elektrolit,od 1uF w góre.
    Chodzi o to aby odseparować składową stałą.
    Powodzenia :wink:
  • Poziom 12  
    Tak "podejrzewałem" że chodzi so składową stała ale wolałem sie zapytac ,jestem totalnym amatorem:).Wielkie dzieki za zainteresowanie .
  • Poziom 20  
    Widac, ze nie taki z Ciebie totalny amator, skoro wiedziales, ze chodzi o napiecie stale.. :]
  • Poziom 11  
    Miałem podobny efekt jak próbowałem rozebrać wzmacniacz. Przy wyciąganiu gałki od wzmocnienia okazało się że była przyklejona do potencjometra i wyciągnąłem gałkę z ośką. :-) Po włożeniu ośki z powrotem miałem właśnie takie obiawy. Sprawdź potencjometr od głośności. Ja wymieniłem i jak ręką odjął.
  • Poziom 35  
    w tych wzmakach często padają potencjometry od głośności wywal ten podłącz przez inny i sprawdz czy sie poprawi jeśli tak to p-r do wymiany albo podłącz słuchawkę do wejścia potencjometru i posprawdzaj czy wlewym i prawym tak samo głośno chodzi sprawdził bym jeszcze żródło sygnału czy jeden kanał nie gra ciszej od drugiego powodzenia :)
    PS miałem ten wzmak warto sie pomęczyć zaje...cie gra 8)