Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WI102- obraca pokretłem programatora na około

Cyrculator 28 Sty 2009 19:36 3524 5
  • #1 28 Sty 2009 19:36
    Cyrculator
    Poziom 11  

Witam!
    Pralka (jak w temacie) obraca pokrętłem i wszyskie elmenty wykonawcze i czujniki poza programatorem są ok oprócz tego że szczotki silnika są na ukończeniu i bardzo iskrzą. Silnik obraca w obydwie strony i na wirowaniu czuć że obroty nie są pełne, ale właśnie na wirowaniu gałka się nie obraca i pralka kończy cykl. Natomiast jakikolwiek program włączony od początku to: nabierze troszeczkę wody obróci 2 lub trzy razy i zaczyna obracanie gałką wypompowując wodę. Czy może być to wpływ silnika czy też uszkodzony jest programator? Jeśli programator to czy bardziej prawdopodne jest że moduł elektroniczny czy też zadajnik programów który występuje tutaj osobno?
    A może ktoś ma schemat takiej pralki to bedę bardzo wdzięczny za przysłanie mi go?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Władek

0 5
  • #2 28 Sty 2009 19:44
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 28 Sty 2009 19:49
    drecc
    Poziom 10  

kolega ma racje koniecznie wymień szczoteczki
    na 95% to to a itak musisz je wymienic ja sie kończą a jak bedzie cos poza nimi jeaszcze
    to pisz

0
  • #4 01 Lut 2009 12:46
    Cyrculator
    Poziom 11  

Niestety wymiana szczotek niczego nie zmieniła w zachowaniu się programatora. Spróbuję pogrzebać w nim bo wygląda na to że nie podaje napięcia na elektrozawory wody wejściowej.
    Ale mam prośbę gdyby ktoś znał dobry sklep czy hurtownię wysyłkową w Polsce gdzie mógłbym KUPIĆ W MIARĘ TANIO programator do tej pralki jak i naprzykład do pralki Zanussi Mod.FA 1026 to proszę o namiary. Niestety mozliwości lokalne jakie mam to np. cena programatora do Zanussi FA1026 wynosi 450zł. Mam nadzieję że można gdzieś kupić tamiej takie podzespoły.

Pozdrawiam
    Władek

0
  • #5 21 Wrz 2009 15:18
    szacon
    Poziom 2  

Miałem taki przypadek u siebie i walczyłem z tym jakieś 3 miesiące. Wymień pompę i zapomnisz o problemie.

0
  • #6 23 Wrz 2009 09:00
    zetfa
    Poziom 20  

To na 100% wina szczotek.Nie wystarczy je wymienić.Trzeba przeczyścić opalony komutator,wyczyścić potem rowki miedzy jego działkami,uważając by nie uszkodzić miedzianych działek, a szczotki dotrzeć wstępnie na skos papierem ściernym w kierunku i do kształtu komutatora.

0