Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1.6l 1996r

28 Sty 2009 19:46 4393 7
  • Poziom 10  
    Poszukuje schematu elektryki do samochodu Renault Megane 1.6l 8V 90KM z 1996r. Nie chce odpalic nie ma iskry i nie chodzi pompa paliwa. Dioda od immo gasnie i nie wiem czy po wlaczeniu zaplonu powinna sie zapalic na chwile kontrolka serwisowa cos jak EKG.
  • Poziom 19  
    Sprawdzić komputerem najpierw przyczyn może być wiele może być uszkodzony czujnik położenia wału (częsta usterka)patrząc z góry na łączenie skrzyni z silnikiem znajduje się ten czujnik.Koszt około 90zł. Ale niekońiecznie to więc tylko diagnoza komputerowa.
  • Poziom 10  
    Czujnik polozenia walu jest sprawny a do komputera nie mam dostepu (nie ma w okolicy). A ta kontrolka powinna sie na chwile oswiecic??
  • Poziom 10  
    A co to jest za czujnik?? Do czego slurzy i gdzie sie znajduje?? AI moglby mi ktos podac schemat do tego samochodu bo szukalem wszedzie i nie ma albo to nie ten.
  • Poziom 2  
    Witam. Jeśli chodzi o kontrolkę "EKG" jest to kontrolka głównego układu elektrycznego. Po włączeniu zapłonu powinna świecić kilka sekund, i zgasnąć. Zalecane jest /szczególnie przy niższych temperaturach/, aby poczekać aż pogasną wszystkie kontrolki na desce i dopiero odpalić silnik. Jeśli kontrolka układu elektrycznego nadal się pali, pozostaje tylko podpiąć komputer i sprawdzić co uległo uszkodzeniu. Mówisz że w okolicy nie ma warsztatu z komputerem. Popytaj w większych prywatnych warsztatach. Są programy diagnostyczne uniwersalne, do których potrzebna jest końcówka do konkretnego modelu samochodu. Problem może się pojawić przy nowszych modelach - wtedy pozostaje tylko serwis. Czasy są takie że warsztaty nie mogą funkcjonować bez komputera - gaźnik przechodzi do historii.
  • Poziom 10  
    Problemn rozwiazany. Po znalezieniu schematu (z trudem) okazalo sie ze jest przerwa na stalym zasilaniu sterownika silnika pin 32. dDziekuje wszystkim za odpowiedzi. Temat uwarzam za zamkniety. :)
  • Poziom 2  
    A mozesz podac linka do schemtu.
    Szukam usilnie i nie moge znalesc