Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio 1.2 Szarpie na benzynie ,a na gazie jedzie super.

28 Sty 2009 20:24 2737 8
  • Poziom 18  
    Witam,

Mam następujący problem z Clio 1.2 93r. monowtrysk z instalacją LPG AL-700 Autronic. Samochód na gazie jedzie super ,natomiast na benzynie strasznie szarpie.Nawet na jałowych nie da go się wkręcić na obroty.Wymieniona sonda lamba - nadal to samo.Warto dodać, że na gazie wartości na sondzie 0.2-0.9 V natomiast po przełączeniu na benzyne wartość z sondy - 0V !.Miał ktoś podobny problem?Co mogę sprawdzić ?Dodam ,że na benzynie jak go próbuje przegazować to przerywa i wydziela się z tłumika kupa siwego dymu, no i lekki smrodek jajek z katalizatora.

AHA gdzie znajduje się w Clio sterownik ECU?

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Sterownik znajduje się pod fabrycznym miejscem na lewarek ,czyli w prawym rogu maski pod plastikową kratką.Co do sondy - pojęcia nie mam .Pozdawiam
  • Poziom 17  
    podłączałeś pod komputer? podejrzewam źle założoną instalacje gazową
  • Poziom 18  
    Jutro poszukam sterownika i posprawdzam wszystkie czujniki jakie są w tym silniku ,żeby mieć pewność.Co do żle założonej instalacji wykluczam ,bo zakładana był jakieś 5 lat temu , a problem pojawił się jakieś 2 miesiące temu.Samochód był u dwóch gazowników ,z czego jeden poprawił końcówkę kabelka i wziął 20PLN ,a samochód nadal to samo.
    Jeśli chodzi o podłączenie do ECU to wiem ,że trzeba mieć jakąś przejściówkę /adapter.Rozmawiałem z mechanikami i mówili że nie dysponują takim adapterem.Mogą się podłączyć o ile jest OBDII.

tam go nie ma
  • Poziom 18  
    W jaki sposób mogę to sprawdzić?Gdzie się podpiąć i czym?
    A przy okazji jest jakiś dobry sposób aby sprawdzić wtryskiwacz?Bo teraz obstawiam go jako winowajcę.
  • Poziom 23  
    raceman napisał:
    W jaki sposób mogę to sprawdzić?Gdzie się podpiąć i czym?
    A przy okazji jest jakiś dobry sposób aby sprawdzić wtryskiwacz?Bo teraz obstawiam go jako winowajcę.

Manometr poprzez trojnik wpiac w przewod paliwa dochodzacy do wtrysku.Ewentualnie mozna zmierzyc ciaglasc pracy pompy paliwa wpinajac sie amperomierzem w szereg zasilania- jesli ma wytarty komutator i krotkie szczotki to bedzie przerywac prace co bedzie widac na amperomierzu .Efekt jest taki jak piszesz ze auto przerywa i muli sie.
  • Poziom 18  
    Postaram się to jutro sprawdzić. Niestety schemat instalacji do Clio, który jest w sieci jest do kitu i nie ma na nim wielu rzeczy wiec będę musiał kombinować ,który to kabel, ale jakoś dam radę.Domyślam się, że zasilające pompę będą najgrubsze.Manometrem nie dysponuje niestety.
  • Poziom 18  
    Sprawa się wyjaśniła.Postanowiłem zajrzeć do komputera i jak się okazało całe złącze było zarośnięte i Pin nr 4 i 3 były szczególnie podjedzone.Po wyczyszczeniu i osuszeniu wszystko zaczęło działać!Postaram się jeszcze to poobserwować i ew wymienię komputer ,żeby mieć już z tym spokój.Dziękuje jednocześnie wszystkim za pomoc.Pozdrawiam