Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p usterka skrzyni biegów

28 Sty 2009 20:28 2768 2
  • Poziom 1  
    Witam zapoznałem się z postem w którym był opisany podobny problem do tego, który ja mam, ale nie znalazłem w nim odpowiedzi. Postaram się sprecyzowac jak najlepiej. Moja skrzynia chodziła zawsze głośno czyli, jak jechałem na jedynce z wciśniętym sprzęgłem, skrzynia wydawała dźwięki jakby... hmm.. ktoś ciągnął jakiś metal po ziemi. Było tak tylko na pierwszym biegu 2, 3 itd chodziły bez problemu tzn bez hałasu. W zimie jak to w zimie ruszałem z dwójki, pewnego razu gdy jezdnia była w idealnym stanie ruszyłem z 1 i strasznie waliła skrzynia, zaczęło walić po skrzyni. Od tamtego czasu ciągle uderza ta skrzynia, wrzucałem bieg i to samo, po pewnym czasie zaczęło mi tą jedynkę wybijać. Myślałem, że poduszki ale poczytałem trochę, zapytałem kolegi i powiedział, że gdyby to były poduszki to na każdym biegu by tak było. Powiem jeszcze, że gdy trzymam drążek w pozycji jedynki to auto porusza się do przodu ale strasznie huczy coś w skrzyni. Proszę o pomoc :) z góry dziekuję :) dodam jeszcze ze wsteczny działa.
    Zmieniłem temat. Proszę o poprawienie błędów ortograficznych i literówek jeśli kolega oczekuje żywszej dyskusji w tym wątku. W przeciwnym wypadku zmuszony będę usunąć wątek. robokop
  • Moderator Samochody
    Wpierw wypadało by sprawdzić poduszki, niekoniecznie musi tłuc na wszystkich biegach, stan śrub mocujących skrzynię do tzw. jaskółki i nadwozia, ponadto niestety skrzynia najprawdopodobniej do wymiany, z racji nieopłacalności jakichkolwiek jej napraw ( może za wyjątkiem uszczelnień).
  • Poziom 19  
    Wygląda to na łożyska w skrzyni biegów, naprawa rzeczywiście nie opłacalna ,tylko kupując druga niema pewności w jakim jest stanie .Co do walenia skrzyni zgadzam sie z kolegą ,ale sprawdził bym sprzęgło ,bo jeśli sprzęgło będzie rozwalone wykończy nawet nowe poduszki.