Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

protel 99se

Smashing 07 Apr 2004 13:01 2513 12
Altium Designer Computer Controls
    Smashing
    Level 20  
    sorki ale jak ustawic w 'padach' zeby "hole" ( dziury) byly przeĽroczyste. tzn. jak wydrkoje to na drukarce jest pad ale nie widac w nim dzury nie nie wiem jak to przewiercic wiertlem.

no tak dziala tylko mam taki problem ze dziury nie sa przeĽroczyste tylko czarne. tzn pady ustawielm na szaro i sa szare ale dziury sa czarne i nie wiem gdzie to ustawic...
  • Altium Designer Computer Controls
    Tdv
    Level 34  
    Print preview -> Po lewej stronie w oknie menadżera Multilayer Composite Print klikasz na to prawym klawiszem wybierasz Properites i zaznaczasz opcję Show Holes
    Smashing
    Level 20  
    no tak dziala tylko mam taki problem ze dziury nie sa przeĽroczyste tylko czarne. tzn pady ustawielm na szaro i sa szare ale dziury sa czarne i nie wiem gdzie to ustawic...

oki temat nie aktualny...:) DZIEKI ZA WSZYSTKO
    jeszcze jedno :) np. mam ¶cieżke 160mil i pad 120mil na 120mil z dziura 60mil i jak dam taego pada na scieżke nie widac dziury. czy jest tak opcja zeby bylo j± widac. ?
    W.K
    Level 15  
    A jak pad nie leży na ¶cieżce to widać otwór?
  • Altium Designer Computer Controls
    Smashing
    Level 20  
    tak. jak pad nie lezy na sciezce to widac otwor . tzn w .pcb widac dziure i pada bez wzgledu czy lezy na sciezce czy nie. ale w podgladzie wydroku widac dziure tylko wtedy jak nie lezy na siezce.
    ustawielm w Browse pcbPrint-> show holes(ptaszka) i color set->black&white. bo nie wiedzilem jak ustawic dziury zeby byly przeżroczyste i tera dziury sa ale nie widac ich na wszystkich padach
    jacur
    Level 32  
    a warstwe multilayer masz wlaczona przy wydruku ??
    Smashing
    Level 20  
    w Browse pcbPrint ma opcje: BottmLayer, KeepoutLayer i MulitLayer mialem jeszcze opcje: TopLayer i TopOverlay ale je skasowalem bo nazie mi mi sa potrzebne( zamisat górnych ¶cieżek zrobie sobie zwory) przesylam pcb tej plytki moze mi ktos powie albo ustawi wydrok tak zeby byly tylko sciezki BottmLayer + przelotki i pady z dziurami. tzn tam gdzie sa dziury powinno byc biala kartka i rys powienen byc czarno-bialy. jest to moj pierwszy projekt i moglem cos zle zrobic....
    Smashing
    Level 20  
    dzieki. utratowales mi zycie....:)
    jacur
    Level 32  
    mam pytanie poza tematem skad masz schemat tego falownika i jesli mozna prosil bym o srodlo do tego
    Smashing
    Level 20  
    schemat zaprojektowlem sam. nie ma tam procesora sterujacego. sa zabezpieczenia pradadowe (15A), napieciowe (350V)i automatyczne wlaczanie czopera(detekcja kierunku pradu). procesor sterojacy to 320lf2407. ale motode U/F mozna zrobic na atmelu 89c2051 (koszt ukladu 10zl). mozna z niego uzyskac probkowanie około 10kHz uklad jest zaprojektowany na silnik do 4 KW i wiekszy nie wchodzi w rachobe. koszt calego ukadu to kolo 70zl+ tranzystory, ja dalem irg4bc30ud (prad 23A, czestotliwosc przelaczania 40kHz) cena 18zl za sztuke. jak to urochonie to powiem jak to dziala. bede na tym robil metode DTC. jak znajde chwile zrobie porgram do atmelka (metoda U/F) to podesle Ci. schemat falownika moge poeslac jak chesz... ale to narazie dziala ale w teorii. czy dziala w rzeczywistosci bede wiedzial za kilka dni ( do 10dni). to moge Ci napisac jak Cie to ineresoje. pozdrwaiam
    jacur
    Level 32  
    jesli by nie bylo problemu to prosil bym o schemat jak bede mial chwile to posiedze nad tym ;)