Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II, instalacja Eurogas, problemy z gazem

28 Sty 2009 23:35 6372 7
  • Poziom 2  
    Posiadam Lagunę II 1,8 16V z 2002 r. sprowadzona z Holandi z instalacją gazową Eurogas zamontowaną od początku z przebiegiem 223 000 km.
    Od początku silnik falował i na benzynie i na gazie. Wymieniłem swiece, filtr powietrza, były pomiary ciśnienia w komorach nic nie pomogło. Przy przejściu z benzyny na gaz po przejechaniu ok 200 m było lekkie szarpniecie i czuło się brak mocy ale silnik pracował normalnie. Od pewnego czasu przy przejściu z benzyny na gaz silnik dławi się i muszę przełączyć na benzyne. Dopiero po przejechaniu ok 10 km i kilkakrotnych próbach przełączenia z benzyny na gaz silnik zaczyna pracować poprawnie. Po podłaczeniu do komputera nie ma zarejestrowanych błędów. Miga przez kilka minut kontrolka silnika na desce rozdzielczej. W pobliżu nie ma warsztatu, w którym mógłbym sprawdzić poprawność pracy instalacji tego typu. Proszę o pomoc co może być przyczyną takich objawów i gdzie znajduje się warsztat-serwis (świetokrzyskie) który serwisuje tego typu instalacje. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    ta instalacjia jest to sekwencja czy cos innego sprawdz reduktor warto by go było przeczyscic
  • Poziom 9  
    Radziłbym jeszcze filterek gazowy najlepiej wymienić, bo nie są to olbrzymie koszty, albo nawet wydmuchać go spręzonym powietrzem.:D
  • Poziom 2  
    Dzieki za odpowiedzi. Filtr gazowy był wymieniany. Interesują mnie warsztaty w woj. świętokrzyskim lub ościennym w którym mógłbym sprawdzić regulację tego typu instalację. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    ale napisz czy masz wtryskiwacze czy jest to inaczej rozwiązane znajomy miał auto z holandii i tam reduktor był w butli z gazem co do warsztatów to w kielcach szukałes
  • Poziom 2  
    Laguna jest na wielopunktowym wtrysku, sekwencja, ze ściągniętych typów instalacji LPG wydaje mi się, że najbardziej z elementów zamontowanych pasuje do III generacji Landi renzo IGS. Narazie znalazłem warsztat w Brzeszczu za Oświęcimiem i w Krakowie. Szukam jeszcze jakiegoś warsztatu bliżej domu. Jeżeli żaden gazownik nie chce się dotykać do sprawdzenia nawet reduktora to sam też nie będę bo poprostu się na tym nie znam. Filtry, świece wymieniałem a zrobiłem dopiero 8 tysiecy km. Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Dokładnie tak jak piszesz, 3 generacja, program do Landi Renzo to obsługuje.
  • Poziom 20  
    No nie wiem czy IGS to obsługuje, chyba że coś się zmieniło bo kiedyś osobiście próbowałem wszystkim co miałem i niestety....Eurogasu w Megane nie chciało łączyć.

Poza tym IGS to nie sekwencja