Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączenie z gprs za pomocą hyperterminal

amnesiac 29 Sty 2009 01:47 2347 5
  • #1 29 Sty 2009 01:47
    amnesiac
    Poziom 9  

Witam, mam problem z połączeniem przez hyperterminal z gprs.

wybieram odpowiedni profil cgdcont dla ery, potem aktywuje sesje za pomoca cgdact, a gdy chce sie polaczyc wpisuje atd*99***1#. Otrzymuje informacje o CONNECT z tym ze pojawiaja mi sie w terminalu jakies krzaczki i potem nic juz nie moge zrobic.

Problem jest pewnie taki ze nie przesylam odpowiedniej nazwy usera i hasla dla niego, wiem ze mozna to zrobic w windows tworzac nowe polaczenie typu dial-up. ja natomiast chcialem wszystko zrobic w hyperterminalu.
    czy jest to w ogole mozliwe? jak przeslac haslo i nazwe uzytkownika za pomoca komend AT tak by moc sie zalogowac z hyperterminal do sieci GPRS i moc przesylac dane badz ogladac strony WWW? Czy jest to w ogole wykonalne?

a moze skorzystac za jakiegos innego terminala?

a czy mozna wymusić za pomocą komend AT albo w jakis inny sposob korzystanie z na przyklad z GPRS kiedy znaduje sie w obszarze pokrycia na przyklad HSDPA?

bardzo proszę o pomoc i z gory dziekuje
    pozdrawiam

0 5
  • #2 03 Lut 2009 19:45
    studencik22
    Poziom 12  

Czesc
    zapewne nie znam odpowiedzi na wiekszość Twoich pytań, ale a zapytam teraz Ciebie
    Jaki to telefon :) Nokia czy Siemens czy jakiś inny?
    Czy na pewno masz dobrą składnie?
    Ja ATD używałem tak chyba :
    "ATD<numer telefonu>; <enter>"
    Bez hasha, i numer w nawiasach, ale ja pracowałem z Siemensem.
    Pozdrawiam

0
  • #3 03 Lut 2009 20:22
    amnesiac
    Poziom 9  

hej

korzystam z nokii 6300.

wpisuje ATD*99***#1 gdzie '1' to numer okreslonego przeze mnie profilu w ktorym okreslilem miedzy innymi APN z ktorego chce korzystac,

gdy wpisze to polecenie to owszem, pojawia mi sie komunikat connect, ale nic z tego nie wynika, bo nie przeklada sie to mozliwosc korzystania z internetu, w wykazie polaczen nokii widze ze sesja jest zestawiona, natomiast nie wysylam zadnego bajta ani w gore ani w dol.

a po uzyskaniu 'connect' w hyperterminalu niczego wiecej nie moge zrobic. A Tobie udalo sie nawiazac polaczenie i korzystac z netu operujac tylko i wylacznie za pomoca hyperterminala??

pozdrawiam :)

0
  • #4 04 Lut 2009 11:13
    studencik22
    Poziom 12  

Cześć
    niestety nie bawiłem się w to w ogóle.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 04 Lut 2009 13:38
    Chris_W
    Poziom 36  

Tuż po połączeniu fizycznym - musisz się jeszcze 'porozumieć' za pomocą odpowiedniego języka. Nie wysyłasz ot tak sobie jakiś bajtów tylko ściśle zdefiniowane dane (chyba protokół PPP). Potem musisz przejść jeszcze poziom wyżej i używać protokołu TCP.
    Hyperterminal i internet? - to wogóle mozliwe?

Modem automatycznie przechodzi na najlepsza dostepna technologie przesyłu, jak tylko znajdzie się w jej zasięgu.

0
  • #6 03 Gru 2009 14:07
    kubus_puchatek
    Poziom 17  

robisz prawie-dobrze
    ale zanim zestawisz połączenie musisz podać komendę ustawiającą APN
    i komendę ustawiającą użytkownika i hasło.
    komendy różne w zależności od modemu (telefonu)
    potem dzwonisz dopiero
    i też pojawią ci się krzaczki ale będzie zestawione połączenie i zacznie pracować w necie. Zestawiałem tak za pomocą MC551

0