Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KV-28FD1E - znikające smugi, plamy, etc.

29 Sty 2009 08:47 987 2
  • Poziom 12  
    Witam,

Mam dziwny problem z tym telewizorem, a mianowicie pojawiają mi się jakby smugi lub pozostałości po obrazie który był przed chwilą. Najczęściej dzieje się to przy kontrastowych kolorach (czerwony, niebieski), oraz przy dynamicznych obrazach. Czasem także pojawia się w menu np DVD. Na ekranie zostają plamy które jakby wygasają po chwili. Najczęściej są koloru czerwonego (mdły czerwony). Np gdy widzimy twarz po czym ona znika to zostaje ślad po niej, który po chwili zanika. - nie zawsze tak się dzieje tylko w niektórych momentach.

Na początku wydawało mi się, że jest jakiś problem z urządzeniami peryferyjnymi (DVD, SAT) jednak zacząłem dostrzegać ten sam problem podczas oglądania TV naziemnej.

Przy DVD jednak mogłem zauważyć też jeden efekt: Jak dam pause filmu w momencie gdy mam te plamy i odłączę scarta którym podłaczone jest DVD do TV po czym podłączę spowrotem to na obrazie na którym poprzednio widziałem plamę nagle ich nie ma. Po naciśnięciu play znowu się pojawiają.

Umieściłbym zdjęcia ale nie za bardzo wychodzą z uwagi na mruganie ekranu. Może ktoś podpowie jak takie zdjęcie wykonać?

Z góry dzięki
  • Poziom 17  
    Spr. czy inni też to widzą:D
  • Poziom 12  
    mało pomocna odpowiedź, :)
    nie tylko ja to zauważyłem, zresztą obok mam drugi TV i nie mam tego problemu.