Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio samochodowe do 300-400zł. Wejście AUX, mp3, pilot.

29 Sty 2009 09:32 4119 26
  • Poziom 19  
    Witam.
    Szukam radia samochodowego który ma wejście AUX (najlepiej na przednim panelu), czyta mp3, wyjście na wzmacniacz musi miec osobną regulacje wzmocnienia (a nie jak to we większości radii regulacja przód, tył), dobrze by było gdyby miało pilota, 4V RCA, filtr górno-przepustowy na wyjściach z końcówki oraz oczywście żeby był ładny dźwięk co jesteście w stanie zaproponowac za tą cenę(300-400zł)
  • Poziom 25  
    filt gorno przepustowy? to Ty chcesz tweetery tym napedzac? ps. i Ty chcesz to wszystko w radiu za 400zl :) i czemu akurat 4v na wyjsciu?
    co powiesz o JVC KD-G531 na alle wlasnie jest rowno za 400zl..
    CLARION DXZ 388,
    PIONEER DEH -P40MP jedynie te 3 radia znalazlem na allegro z tym co wymagasz ale napiecie na RCA jest w granicach 2-2,5V.. ps oczywiscie pomijalem tanie cuda typu peyijng.. patrzac na konkretniejsze firmy ciezko cos znalezc.. ps. ale takie cos to sam mogles poszukac.. poczytac forum dowiedziec sie w jakich markach szukac wbic na allegro i jechane ale lenistwo :) i sie nie chce lepiej jak ktos poszuka
  • Poziom 19  
    no dobra może i zapomniałem dopisać "górno i średnio przepustowy" chdzi o wycięcie częstotliwości basowych ab y nie uszkodzić głosników, czemu 4v?? wzmacniacz pioneera najlepiej "najlepszy bas słyszałem" jak miał 4v rca przy 2v bas był o połowe słabszy, na wzmacniaczu napisane jest recomend 4v
  • Poziom 25  
    http://www.electro.pl/produkt-_-59446,1.html prosze to jest radio z wyjsciem na 4V spojz na cene .. to nie sa radia w Twojej granicy cenowej..aa i w sumie to radio spelnia Twoje wymagania.. ma wyjscie aux i usb z tylu radia na kablu.. lpf i hpf wyjscia rca 4v, ma pilot
  • Poziom 34  
    jar-jar17, przeskocz o 200złw górę i znajdziesz używkę z takim wyposażeniem..
    Runcajs, filtr HPF nie służy tylko dla tweeterów.
  • Poziom 25  
    no spoko tak troche pod wlos chcialem wziasc :D ale jesli na wyjsciu na wzmacniacz ma byc HPF to od czego sa filtry na wzmaku?:P
  • Poziom 19  
    granica wynosi max 400 zł potrzebuje najbardziej:
    - Filtr Górno-przepustowy pow. 120h
    - osobna regulacja na suba
    - możliwość odczytu mp3 z płyt
    reszta jest zbędna
  • Poziom 25  
    4000 UB spojz na te radio.. ma lpf hpf aux na tylnym panelu z przodu usb bezposredni naped suba :)
  • Poziom 10  
    Sam jestem na etapie poszukiwań.. Sprawdź takie radyjko: Alpine CDE-9874
  • Poziom 12  
    mam proponowanego tu deh-40mp,kupilem go za 340pln nowke,komplet filtrow,sterowanie subem itd,pilot.jesli szukasz czegos do budzetowego grania to sie nawet nie zastanawiaj
  • Poziom 14  
    Ten deh-40mp wyglada tragicznie,jak radio z bazaru.Polecam kenwood'a
    http://carhifi24.pl/katalog/104_kenwood/294_kenwood_kdc_w4041w.html

Ma wyjscie aux w panelu,jest nowe,kosztuje ok 300 zl,ma sterowanie subem,pilota dokupisz za 40-50 zl takze nowke.Filtry z tego co pamietam tez ma,ale musze sprawdzic i nawet nie uzywalem tych filtrow majac je we wzmacniaczu oddzielnym.Bardzo dobrze wyglada,chlodne podswietlenie,jest solidne i dobrze gra.I nie jest to stary uzywany sprzet,tylko nowka ze sklepu.
  • Moderator CarAudio
    Ten Kenio nie ma HPF .
  • Poziom 24  
    Ja bym proponował zwrócić uwagę na wspomnianego JVC KD-G531 lub szukać czegoś z Kenwooda. Jakby nie patrzeć to ciężko będzie znaleźć radio w tej cenie z takim wyposażeniem.
  • Poziom 12  
    dan7770 napisał:
    Ten deh-40mp wyglada tragicznie,jak radio z bazaru.Polecam kenwood'a
    http://carhifi24.pl/katalog/104_kenwood/294_kenwood_kdc_w4041w.html

Ma wyjscie aux w panelu,jest nowe,kosztuje ok 300 zl,ma sterowanie subem,pilota dokupisz za 40-50 zl takze nowke.Filtry z tego co pamietam tez ma,ale musze sprawdzic i nawet nie uzywalem tych filtrow majac je we wzmacniaczu oddzielnym.Bardzo dobrze wyglada,chlodne podswietlenie,jest solidne i dobrze gra.I nie jest to stary uzywany sprzet,tylko nowka ze sklepu.
    na szczescie wyglad nie gra i jak mowi Czaku w tej kasie z takim wyposazeniem nie znajdziesz chyba nic
  • Poziom 14  
    No wiec skoro nie ma wszystkiego z wymaganego wyposazenia optymalnym wyborem jest kewnood - a z testow wynika ze gra najlepiej.A napewno lepiej od tego pioniera. Wyglad tez sie liczy,a ten pionieer... wiocha. Plastik.Niebiesko-szary - żal.
  • Poziom 25  
    Widze ze Ty decydujesz co jest trendy w tym sezonie a co nie, co jest cacy a co bee. Moze ostateczny wybor zostawisz jednak temu kto bedzie placic za radio? a te cudowne okreslenia.. brak słow. A pioneer od kenwooda góruje tym ze ma HPF. Nie mowie ze kenwood to zle radio bo to dobre radio ale szczeze ja bym w tej cenie najprawdopodobniej wybral clariona;p a Twoja wypowiedz jest tak zlozona jak bys chcial komus narzucic swoją wole.. a decydowac mozesz gdy sam wybierasz a w tym wypadku mozesz jedynie podawac argumenty konkretne za badz przeciw
  • Poziom 24  
    "na szczescie wyglad nie gra" no tej prawdy się nie da ukryć.
    "Wyglad tez sie liczy" W tej klasie cenowej warto zwrócić na to uwagę, gdyż no klasa dźwięku jest podobna, a na pewno zbliżona. Nie należy obejmować tego jako kryterium głównego.
  • Poziom 14  
    No wiec skoro oba graja podobnie a jedno wyglada bardzo dobrze a drugi kojarzy sie z radiem roadstar z bazaru to wybor jest jasny.
  • Poziom 24  
    Kolejną ważną rzeczą jest fakt, że wygląd to kwestia gustu.
  • Poziom 14  
    Nie powiesz mi,ze szaro-niebieski plastikowy panel ze stylistyka ufo moze byc dla kogokolwiek atrakcyjniejszy niz czarny,klasyczny panel z chlodnym podswietleniem i ladna stylistyką.
  • Poziom 24  
    Wybacz ale uważam, że Twoje podejście jest nieprofesjonalne, a twoje uwagi typu: "pionieer... wiocha. Plastik.Niebiesko-szary - żal." co najmniej mało eleganckie. Jednym podoba się to, innym tamto i nie powinno się krytykować tego.
  • Poziom 25  
    Zgadzam sie w 100%, to ze Tobie sie podoba jedno nie znaczy ze komus nie moze sie podobac co innego, jesli ktos ma tapicerke szara a nie czarna to np. bardziej bedzie pasowalo radio srebrne. To samo sie tyczy podswietlenia, ja mam radio z bursztynowym podswietleniem ale np do nowych VW/Audi nie bardzo takie pasuje. Jesli o mnie chodzi to Twoje posty tylko tu smieca gdyz niemasz zadnych profesjonalnych uwag wzgledem konkretnego radia tylko ze jedno w Twojej opini wyglada "wiejsko" nie wiem co konkretnie masz na mysli to piszac poniewaz niema nigdzie definicji "wiejski wyglad radia" a co do słowa "żal" to dzieci w gimnazjum tego używaja a oni zazwyczaj (poza wyjątkami) nie znają sie na CA na tyle by sobie dobry zestaw złozyc nie mowiac juz o pomaganiu w wyborze komus innemu wiec jesli niemasz lepszych argumentow wzgledem ktoregos radia to Twoje posty sa zbedne a jak juz bylo napisane ten kenwood niema HPF w przeciwienstwie do pioneera. Ta firma w kazdym modelu od jakiegos czasu ma taki "bajer" ktory jest jednak czasem przydatny i nie decyduj za kogos w wyborze poniewaz to nie z Twojego portwala kasy ubedzie. Wyglad jest wazny ale jak czaku napisal to kwestia gustu to raz a po drugie nie kazdy sie kieruje sterotypem ze co ladne to fajne tym bardziej ze glowna i najistotniejsza rola radia w aucie jest to zeby gralo a nie wygladalo. Powiedzmy ze radia Nakamishi wygladaja jak radia za 50zl a kosztuja 10-15tys zl i nie powiesz mi ze lepiej kupic radio Kenwooda bo jest ladniejsze. Choc to akurat wyjatek w zasadzie ale jednak.
  • Poziom 14  
    Runcajs napisał:
    co do słowa "żal" to dzieci w gimnazjum tego używaja a oni zazwyczaj (poza wyjątkami) nie znają sie na CA

Widocznie masz bardzo okrojony zasób słownictwa jesli nie znasz takiego slowa-polecam slownik na zimowe wieczory.

Ty sie znasz na CA? A z tego co piszesz to masz glosniki no name w drzwiach przednich a z tylu sub JL.No to rzeczywiscie zestawienie,znasz sie na CA...

Runcajs napisał:
    powiedzmy ze radia Nakamishi wygladaja jak radia za 50zl a kosztuja 10-15tys zl i nie powiesz mi ze lepiej kupic radio Kenwooda bo jest ladniejsze. Choc to akurat wyjatek w zasadzie ale jednak.

Jak dla mnie to nakamichi wyglada super,jest czarne,proste,klasyczne.Jesli dla Ciebie ten bazarowy pionieer wyglada lepiej...to gratuluje gustu i smaku.
  • Poziom 9  
    koledzy a co myślicie o CLARION DXZ388RUSB albo CLARION DB288RUSB ?
  • Poziom 30  
    dan7770 napisał:
    Nie powiesz mi,ze szaro-niebieski plastikowy panel ze stylistyka ufo moze byc dla kogokolwiek atrakcyjniejszy niz czarny,klasyczny panel z chlodnym podswietleniem i ladna stylistyką.

Owszem powiem Ci, że w wielu przypadkach pioneer bardziej podoba się niż kenwood.
    Mam do Ciebie prośbę: pokaż mi ten szaro-niebieki panel
    Widziałem to radio na żywo i wybacz, ale stylistycznie wypada znacznie lepiej od kenwooda. Gładki i czarny panel. Z tego co pamiętam w tym modelu można już wybierać z kilku kolorów podświetlenia.
    To kenwood ma więcej szarego(albo pseudo srebrnego) na panelu.

Kolejna kwestia to regulacja wyjścia rca. W przypadku pioneera masz osobną regulację wyjścia. W przypadku kenwooda jak chcesz regulować wyjście to kręcisz faderem, co wg mnie jest archaicznym rozwiązaniem.

Pomijam kwestie brzmienia bo to też kwestia indywidualna każdego z nas. Kumpel ma deh-7800ub i sobie chwali, a mnie te radio wybitnie nie podchodzi(za ostro na górze) i wolę mojego clariona DRX 9375, ale te radio to dopiero "żal" jak to ująłeś. Tam dopiero ile jest szarego na panelu, a te tandetne niebieskie podświetlenie wyświetlacza. Normalnie tragedia.

Człowieku daruj sobie takie mądrzenie. Nikogo nie interesuje, że kenwood Tobie bardziej podoba się od pioneera. Autor tematu wyznaczył konkretne warunki i jedynie ten pioneer je spełnia w dużej mierze.
  • Poziom 12  
    cursor napisał:
    Widziałem to radio na żywo i wybacz, ale stylistycznie wypada znacznie lepiej od kenwooda. Gładki i czarny panel. Z tego co pamiętam w tym modelu można już wybierać z kilku kolorów podświetlenia.

Gladki i czarny - zgadza sie. Co do kolorow podswietlenia, to pomyliles z modelem 5000 (ktory ma te klawisze z boku po lewej stronie srebrne), gdzie jest do wyboru 10 kolorow + wlasny poskladany z kolorow RGB.

--
    pzdr:
    Mavi
  • Poziom 19  
    Widze że toczy sie tu dosyć spora dyskuja na mój temat. Ten pioneer dosyć mi sie spodobał (bo chyba jeden został wymieniony DEH-P40M)
    i był bym skłony go kupić ale mam całą czarnną tapicerkę (golf 3) i nie zbyt pasował by srebrny (co o tym myślicie) ale jak chyba nie ma nic lepszego to trzeba bedzie sie pogodzić z siwym chyba że macie coś z półki pioneera o podobnych parametrach w koloże czarnym?? Głównie o co mi chodzi jak czytałem kenwood ma regulacje przód tył na wyjscie wzmacniacza!!! Jak już zaznaczyłem ja chce regulacje w radiu ktoś powie "od czego są filtry we wzmacniaczu" Wielka mi przyjemność wchodzić do bagarznika tylko po to żeby czasem rególuwać wzmocnienie większe a czasem niejsze (czasami mam taką potrzebę nie pytac dlaczego) dlatego regulacja wzmocnienia musi być w radiu na wyjściu dla suba a nie tylko sama regulacja real front