Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z zasięgiem cb PRESIDENT HARRY 2

mariusz337 29 Jan 2009 09:55 1786 4
    mariusz337
    Level 2  
    Koledzy mam problem z radiem cb president harry 2, zasięg wynosi 1,5km,przy czym bardzo szumi,muszę się bardzo skręcić żeby szum zniknął. Miałem go założonego w mercedesie actrosie.Na początku myślałem że to jest wina anteny, więc pojechałem do specjalistycznego sklepu i kupiłem nową, gdzie mi ją od razu zestroili. Zasięg był podobny,sprzedawca powiedział że prawdopodobnie problem tkwi w przetwornicy 24/12v w aucie. Zmieniłem auto na nowe nic się nie poprawiło. Może problem tkwi w radyjku.Za pomoc z góry serdecznie dziękuje.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    mariusz337 wrote:
    ... zasięg wynosi 1,5km,przy czym bardzo szumi,muszę się bardzo skręcić żeby szum zniknął ...

Może to być wręcz "banał", że masz załączoną emisję FM zamiast AM, który jest bardziej popularnym rodzajem emisji.
    Quote:
    ... więc pojechałem do specjalistycznego sklepu i kupiłem nową, gdzie mi ją od razu zestroili. Zasięg był podobny,sprzedawca powiedział że prawdopodobnie problem tkwi w przetwornicy 24/12v w aucie ...

Taka mała propozycja. Jeżeli sprzedawca tak się zna na swojej robocie - jak Ty opisujesz - co on wygaduje , to ja bym "uciekał gdzie pieprz rośnie" i omijał ten sklep wraz z tym sprzedawcą , wielkim łukiem. :cry:

Brrr oby mniej takich specjalistów od sprzedaży , pracujących przy radiotelefonach. :D

Pozdrawiam.
    szpara
    Level 28  
    Sprawdź czy multistandard jest ustawiony na PL.
    mariusz337
    Level 2  
    Multistandart jest ok,podejrzewam wadę radia.
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć.

mariusz337 wrote:
    ...Na początku myślałem że to jest wina anteny, więc pojechałem do specjalistycznego sklepu i kupiłem nową, gdzie mi ją od razu zestroili. Zasięg był podobny...
    ...Zmieniłem auto na nowe nic się nie poprawiło...

Wymieniłeś antenę, to rozumiem. Ale wymieniać samochód na nowy? Przesada. Taniej było by poszukać innego radiotelefonu.

W Twoim przypadku, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do kogoś, kto zestroi Ci to wszystko w samochodzie, a nie w sklepie.
    Antena powinna być strojona tam, gdzie będzie pracowała.
    Oczywiście, pisząc o antenie, mam na myśli promiennik o długości ci najmniej 160 cm. Wszystkie wynalazki o długości 60 cm nie są żadnymi antenami. Zasięg 1,5 km można uzyskać na nieekranowanym sztucznym obciążeniu 50Ω.