Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domowe centrum multimedialne i serwer plików w tunerze SAT??

tata1 29 Jan 2009 10:10 3913 5
    tata1
    Level 20  
    Witam
    Potrzebuję domowy serwer plików z odtwarzaczem multimedialnym, takie coś sprzedaje Owslink np. MU-7000AV. ale czy takie urządzenie dałoby się zastąpić tunerem satelitarnym z HDD i Lan?
    Chodzi mi o to, by tuner był podłączony do domowej sieci lan, by mieć dostęp do jego plików przez sieć. Trzymać na Hdd w tunerze, różne pliki, nie tylko multimedialne, ale też programy i inne. Mieć dostęp do tych plików przez sieć. Również chciałbym, by można było pliki multimedialne z tego wew. HDD przeglądać na TV, by można było przez podłączone gniazdo USB, przeglądać zdjęcia z czytnika kart.

Czy istnieje taki tuner SAT, który by miał takie właściwości?, jeżeli tak to który? Z góry dzięki za info
    pasc
    Level 19  
    witam !

to ma być odbiornik HD, czy SD tylko ?
    bo sprzętów parę jest ale ceny są różne tak od 1300zł w górę !

na przykład: HUMAX iCORD HD

pozdrawiam

pasc

albo....poczytaj sobie o Azboxie HD
    tata1
    Level 20  
    Witam
    To czy HD, czy SD to zależy od ceny. HD jest niekonieczne
    Głównie mi chodzi o domowy serwer plików, odtwarzacz multimedialny, a na końcu SAT.
    Myślicie że warto to połączyć w jedno, czy może oddzielne urządzenia?
    flash_mm
    Level 20  
    zainteresuj sie tunerami dbox2, sa tanie, z linuxem, mozliwa jest rozbudowa o karte pamieci sd i ma mozliwosc zapisywania i odczytywania danych przez siec np z 200gb dysku sieciowego ktory mozna schowac w szafie aby nie bylo go slychac w nocy.
    agorny
    Level 24  
    Dreambox 8000 - ale cena zabija. Mniejsze dreamy też potrafią (np 7000).
    wojciechw4
    Level 10  
    Witam. Również planuję zrobić coś podobnego. Mój zamysł to tuner FK 6900 CR -> kabelek USB -> dysk sieciowy -> kabel LAN -> router -> laptop i inne komputery w domu
    tylko pytanie czy to będzie działać? przede wszystkim czy tuner satelitarny FK 6900 CR poradzi sobie z zapisem na dysk sieciowy przez USB?

pozdrawiam.