Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzaski i zaklocenia audio via HDMI przy pracy na zasilaczu

Olleo 29 Sty 2009 10:19 2113 4
  • #1 29 Sty 2009 10:19
    Olleo
    Poziom 17  

Witam,

Kupilem rodzicom laptop Lenovo N500 NS74APB na Intel X4500HD i sprobowalem go podlaczyc do TV Philips PFL7403D/12 po HDMI (jeden z najtanszych na probe). TV zaczal wydawac jakies podejrzane trzaski z glosnikow (na laptopowych glosniczkach tego nie ma) skorelowane z tym, co sie dzieje na ekranie mniej wiecej, a po puszczeniu muzyczki te trzaski prowadza nawet do chwilowego zanikania dzwieku. Problem nie wystepuje na zasilaniu z baterii - tylko gdy z sieci. Myslicie, ze to blad konstrukcyjny, czy moze wada akurat tego egzemplarza?

• #2 29 Sty 2009 14:39
    arigato
    Poziom 21  

Pisząc

Cytat:
    Problem nie występuje na zasilaniu z baterii - tylko gdy z sieci
    miałeś oczywiście na myśli zasilanie dla notka?
    Mnie na myśl przyszłoby to, że nie najlepiej filtrowane jest napięcie zasilające komputera. Nie można też wykluczyć kiepskiej jakości przewodu. Według mnie druga możliwość jest raczej mało prawdopodobna.
    Dla ratowania sytuacji możesz spróbować połączyć audio z wyjścia słuchawkowego w komputerze za pomocą przejściówki na chich. Pod warunkiem, że telewizor posiada odpowiednie wejście audio. Jeżeli posiada on gniazdo S-Video to powinien też mieć na pokładzie gniazda audio – chich IN ponieważ przez S-Video przesyłany jest tylko obraz i konieczne jest posiadanie dodatkowych gniazd Audio.
    Nie mam pewności tylko czy jest możliwe zrealizowanie takiego kombinowanego połączenie – chinch audio i HDMI :!:
    I jeszcze małe pytanie. Czy notebook posiada niezależne wyjście HDMI? Gdybym poszperał to z pewnością coś bym wygrzebał, ale mam lenia :D
    Jeżeli korzystasz z jakiejś przejściówki USB na HDMI to rzeczywiście może nie być najlepiej.

• #3 29 Sty 2009 19:49
    Olleo
    Poziom 17  

Ma niezalezne.

Myslisz, ze to wada konstrukcyjna lapka, czy moze cos sknocili akurat przy tym egzemplarzu/serii?

• #4 30 Sty 2009 15:00
    arigato
    Poziom 21  

Może te zakłócenia powodować wentylator. Tylko dziwne byłoby dlaczego jedynie na zasilaniu zewnętrznym. Dobrze byłoby żebyś się upewnił, czy zakłócenia się nie nasilają kiedy wentylator pracuje na zwiększonych obrotach.
    I nie można wykluczyć, że akurat przy tym egzemplarzu coś im nie wyszło. Może jeszcze ktoś się znajdzie z podobnym problemem. Wtedy wszystko byłoby jasne.
    Aha! Jeszcze jedno przyszło mi do głowy. Czy telewizor łączyłeś już przez HDMI z innymi urządzeniami? Jeżeli tak i było OK. to znaczy, że problem dotyczy tylko komputera.

• #5 30 Sty 2009 22:32
    Olleo
    Poziom 17  

No niestety ani TV z innym kompem, ani lapka z TV innym.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME